Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladhatom lakásomat, ha...

Eladhatom lakásomat, ha lányom kis részben tulajdonos és nem egyezik bele?

Figyelt kérdés

Magas rezsi,3 szoba,kis nyugdíj, 4. emelet lift nélkül.Ezek az okok,ami miatt erre a döntésre jutottam.Jogi procedurát szeretném kikerülni.Jó lenne,ha szakember,vagy olyan válaszolna,aki volt hasonló helyzetben.

Előre is köszönöm.


2012. jún. 22. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elővásárlási jog illeti meg a lányodat. Ha nem akarja, hogy eladd, fizessen ki ő téged, vagy vegyen neked egy kisebb lakást.
2012. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én felajánlottam, kifizetem a részét,még ez sem felel meg. Mit tehetek? Manapság ügyvéd és pereskedés értelmetlen pénzkidobás és évekig tart.
2012. jún. 22. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mit tenni, mert mind a ketten tulajdonosok vagytok, úgy hogy az eladáshoz mind a kettőtök beleegyezése kell.
2012. jún. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát két lehetőséged van: vagy megpuhítod a lányodat valahogy érvekkel, vagy pedig bíróságra mész és kéred a közös tulajdon megszüntetését. Ez évekig is eltarthat és nem biztos, hogy jó áron sikerül eladni a lakást.
2012. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő is ott lakik?

Van holtig tartó haszonélvezeti joga? Mert ha nincs, és ő a kisebb részben tulajdonos, akkor az eladásról szerintem te döntesz, neki elővásárlási joga van csak. Egy ügyvéd meg tudá neked mondani, pontosan hogyan működik ez, szerintem pár ezer forintot megér tisztába jönni a helyzettel. Ha nincs rávalód, van egy csomó netes jogtanácsadás is, kérdezd meg egy szakértőtől.

2012. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2006 óta saját lakásában lakik.Amig itt élt, nem dolgozott, pedig levelezőn végezte a fizetős főiskolát,tehát a rezsibe sem adott bele.Nagyon fáj,hogy így viselkedik. Nagyon nehlz volt egyedül fizetnem 4 évig a tandiját.
2012. jún. 22. 21:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Haszonélvezeti jog egyáltalán nincs a lakáson.
2012. jún. 22. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!