Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig kamuzzák még a nagy...

Meddig kamuzzák még a nagy lakásárnövekedést?

Figyelt kérdés

Észrevettétek, hogy az utóbbi fél évben sorra jelennek meg az olyan cikkek, amelyek a hihetetlen lakásár emelkedésekről szólnak. Azt állítják, hogy már majdnem a válság előtti szinten vannak a lakásárak.

Közben meg a Dunától keletre fekvő megyékben szinte senki nem jelentkezik egy-egy 6.5 millióért meghirdetett felújított 50 nm nagyságú lakásra, aki igen, az is alkudni akar 5.5 millióra. A környéken még 100 nm házért is bőven sokallják az érdeklődők a 15 milliót, már a telefonban bedobnak egy 10-es ajánlatot. A válság előtt ezek az 50 nm méretű lakások 7-8 millióért mentek. A hírös budapesti lakásárak is még bőven nem érték el a válság előtti szintet.

Valakinek az érdeke, hogy szédítsék az embereket, esetleg fel akarják tornászni az albérletárakat?



2015. szept. 3. 09:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

De növekszik. 2 éve vettem egy lakást nagyon olcsón. Nemrég egy kisebb lakást adtam el jóval magasabb áron. Egyébként ugyanazon a környéken vannak.

Nálatok nyilván az a gond, hogy nincs munkalehetőség, így túl sok üres ingatlan van.

Persze a válság előtti árat nem érték el még, de azért már nem lefelé mennek.

2015. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem kamu,csak nem országos mértékű.


Budapesten,Osztrák határnál,egyetemi városokban a befektetők miatt pokoli árak vannak,míg egy borsodi cigótelepen....

2015. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Dunától keletre írod.

Én debreceni vagyok.

És igenis durván megnőttek a lakásárak, mind adás-vétel, mind bérleti oldalról nézve.

És nem kicsit.

Elég drágán lehet most lakáshoz jutni.

100 nm-es ház 15 millióért... hát nem tudom, skat számít hol van, milyen állapotban, kik a szomszédok, van-e munkalehetőség. vagy sikerül eladni, vagy nem.

de ez a válság előtt is így volt!!


azért nem volt itt aranyélet és kolbászkerítés a válság előtt sem, nagyon nem kéne így beállítani!

akkor is volt olyan, aki többet akart kapni a házáért, és évekig nem tudta eladni!

azon meg miért lepődsz meg, hogy alkudnak?

naná, hogy alkudnak az emberek, megpróbálják a lehető legolcsóbban megvenni!

egy csomó minden közrejátszhat, hogy a te lakásod nem kelendő.

nincs olyan, hogy "ezek az 50 nm méretű lakások 7-8 millióért mentek"

nem szabad általánosítani.

50 nm lakás a belvárosban? vagy a város szélén? a vasútállomás mellett, zajban? esetleg olyan helyen, ahol rossz a közlekedés? nem kéne minden 50 nm-es lakást egy kalap alá venni.

amúgy meg épp elég, ha megy az érdeklődő a megbeszélt időpontra, és az utcában cigánygyerekek játszanak. A kutyának nem fog kelleni a ház. Egy ilyen "apróság" miatt én sem venném meg.

Mondjuk én fordítva jártam, csendes kis utca volt, ahova költöztünk, utánunk jöttek 1 évvel, pár házzal odébb. Meg is látszik. (ill. hallatszik sokszor)


Volt az idén nem egy banki csőd, meg takarékszövetkezetek, ilyen-olyan pénzügyi alapok csődjei, problémái, amik miatt az emberek már nem bíznak bennük, nem merik ott tartani a pénzüket.

Akinek volt ilyen helyen megtakarítása, nagy részük kivette a pénzt és ingatlant vett, mert az értékálló.

Így megnőtt a kereslet, ezért is mehettek feljebb az árak.


Végkövetkeztetés: az alap állítás nem kamu, a te házad lehet hogy nem megy el gyorsan, vagy nem ér annyit, amennyit te gondolsz, de attól még az átlag lakás/ház-árak igenis megnőttek, méghozzá nem kicsit.

2015. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ingatlanosként tisztában vagyok az árakkal, noha ez nem a főállásom.

Nem azt írtam, hogy nem emelkedtek az árak Budapesten és néhány dunántúli megyeszékhelyen, de nem olyan nagy mekkora mértékben, mint ahogy azt megírják. Budapesten mostanában is találtam néhány nem rossz lakást 2 évvel ezelőtti áron, mert valakinek a számára keresni kellett egyet.


Ingatlanosként azt tapasztalom meg, hogy az eladók egyre magasabb árakat kérnek mindig direkte az ilyen hírekre hivatkozva, a vevők meg ugyanolyan olcsón akarnak vásárolni mint korábban, ezért egyre gyorsabban esik a forgalom. Ezt megérzi az ingatlanos is, hogy nehezebben mennek a dolgok és nem csak én, hanem a többiek is.


Mellékesen nem kifejezetten Borsodra gondoltam, de ha már emlegettük, a népességhez mérten 6%-nyi roma él Borsodban (nem a legfrissebb adat) és nagy részük a szlovák határhoz közeli falvakban van. Látható, hogy mekkora ostobaság az, ha "borsodi cigótelep..."-et emlegetünk. Most már Nógrád beelőzte Borsodot. Mindegy, ne c.....ozzunk, nevezzük őket inkább szegényeknek, munkanélkülieknek, akikre gondolsz utolsó.

Nem is az okokat akartam felhánytorgatni, mert aki azokat leírja, maximum csak a melegvizet találja fel újra. Ezekkel tisztában van mindenki.


Debrecen egy kis szigetnek tekinthető az árakat tekintve a környéken, ezt mindenki tudja. Hiába perlekedsz, ezekkel tisztában vagyok ingatlanosként és azok a lakások amiket példaként felhoztam, az átlagot képviselik. Nekem inkább tűnik úgy, hogy most az írásod inkább panaszkodás, hogy drágán sikerült lakást venned, ráadásul rossz szomszédaid is lettek. Ez nem az én hibám.

2015. szept. 3. 11:53
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

hú, valamit, azaz szinte mindent nagyon félreértettél.


persze ingatlanosként... aha... én ingatlanosként azt mondom, ennyit bárki összehord.


nem vettem drágán a házamat. sőt! elég jó áron fogtam ki.

honnan vette, hogy drágán vettem? hol írtam ilyet?

miféle panaszkodásra gondolsz?

hogy jön ide Borsod???

szerintem érdemes lenne mindent újra átolvasni és értelmezni, mert valami nagyon nem oké.

"mondom mindezt ingatlanosként"

hagyjuk már, ez nem egy szakma, nem tanítják.

több, mint 10 éve, amikor állást kerestem, voltam egy ilyen interjún. a hirdetésből nem is derült ki, pontosan miről szól az állás, az csak ott derült ki személyesen. hát hagyjuk...

én ezt a munkát semmibe nem nézem, semmi pluszt nem ad senkinek, de azt jó sok pénzért. és 100-ból 99 kókler, aki csak azt szajkózza, amit a tulaj elmondott, de azt meg a hülye is látja. egyéb kérdésekre nem tud válaszolni, mert honnan is tudna? azokra csak a tulaj tud válaszolni. akkor meg érdemes egyből őt kérdezni, és az nem kerül százezrekbe/milliókba.

na de nem erről volt szó eredetileg.

a lényeg, hogy nem csak az én válaszomat látod rosszul, hanem az egész kérdéskört.

rosszul látod, nincs igazad, persze lehetnek olyan kivételes esetek, amikről te írsz, de elenyésző számban, és nem az a jellemző.

de mindenre fogsz valami kis kifogást találni. én Debrecenről írtam, hát abba kötöttél bele.

ettől függetlenül ismerem az egész megye, somszéd megye állapotát, és nem az van, amit te leírsz. de biztos ezt is ki fogod forgatni. "ingatlanosként" :)))))))))

2015. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szegeden tuti felmentek a lakás árak. Én 3 éve vettem egy 52 m2-es fullra felújított tégla lakást 11,5 millióért. A mellettünk lévő házban egy ugyanekkora, ugyanilyen elosztású lakás szintén felújítva, hasonló adottságokkal, mint az enyém, két hete 14,8 millióért kelt el.
2015. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de nálunk 5-6 éve még lehetett venni panelt 5-6 millióért, most meg 9-10 körül vannak, ha egyáltalán lehet találni a két szobások és a vevők kb. egyszer tudják megnézni, mert ha gondolkoznak akkor valaki megveszi.
2015. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

na ugye, hogy mindenhol ez tapasztalható!


de majd az INGATLANOS megmagyarázza, hogy "Szeged egy kis szigetnek tekinthető az árakat tekintve a környéken"

2015. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

73%-os: aki itt kiforgatja a másik szavát és panaszkodik, az te vagy. Te nem csak Debrecenről írtál, amikor azt írtad hogy "És igenis durván megnőttek a lakásárak" (vagy csak elfelejtetted odaírni, hogy Debrecenben). Nem kötekedésképpen, de minek is vitatkozok olyannal, aki már ott elrontja, hogy "és"-el kezd mondatot. Nam csak magyar nyelvtan óráról maradtál ki, hanem a matekról is, amikor az átlag fogalmát tanították volna. Lehet, hogy kókler a többség, nem érdekel, de én szerzek másik lakást a kiköltözőnek, segítek mindenben és nem is kérek magas jutalékot. Miből gondolod egyáltalán, hogy neked igazad van? Azt is hagyjuk, hogy ki kötött bele kibe először, nem én az biztos. A személyeskedést is te kezdted. Az utolsó válaszodból is látszik, hogy kötekedsz, csak ezért írsz. Engem vádolsz azzal, hogy szélsőségesen kezelem a témát és most ugyanezt csinálod. Állj le, nem megy ez neked. Utálod az ingatlanosokat, felfogtam, kitomboltad magad, mehetsz most már dolgozni.


A Borsodról szóló rész nem neked szólt, hanem az első válaszod előtt olvasható "nem minősítem" válasznak.


Még egyszer leírnám, hogy nem azt állítottam, hogy nem nőttek az ingatlan árak, hanem csak azt, hogy nem olyan mértékben, mint ahogy azt szirénázzák a lapok a nagy ingatlanos cégek zsebéből fizetett cikkekben és nem mellékesen van ahol az átlagárak estek továbbra is (mint példának okáért a 2. válaszoló kedvéért: Borsodban is).

Éppen a rossz példának felhozott Borsoddal lehetne a legjobban példálózni, ahol az átlagárak alacsonyak továbbra is, de van ott olyan környék, amerre a válság után 2 évvel a panellakások 10 milliós átlagáron voltak (ezt csak a 73%-os válaszoló kedvéért), de a nagyobb részén 3-4 milliós átlagárai voltak ezeknek a lakásoknak.

A másik, hogy az átlagról beszélek itt (ami számodra ismeretlen fogalom, tisztelt 73%-os), felesleges kiragadni a legdrágább ingatlanokat a legúribb környékekkel. A válság után közvetlenül is lehetett panelt venni 15-20 millióért (de itt szólok, mielőtt valaki elakadna a panelekben és ezzel jönne nekem, hogy csak egy példa volt). Mindig is voltak drága környékek, drága ingatlanok.


Azt is írtam, hogy a növekedés betudható annak is, hogy rendszeresen megjelennek a hihetetlen mértékű áremelkedésről a cikkek ezekben a lapokban és emiatt az egyéni eladók többért szeretnék eladni a lakást, vagy házat. Nem csak nekünk ingatlanosoknak rossz, hogy nehezebb eladni a drágábban hirdetett lakásokat a valódi kereslet hiányában, hanem az eladóknak is. De nekik hiába magyaráz az ember, hogy legfeljebb azt érik el, hogy még nagyobbat akarnak alkudni (átlagban 20%-ot, de a több se ritka), vagy nem fog jelentkezni senki. Amikor ezt elmondjuk, a hibás ki, hát akkor is az ingatlanos, mert ő csak azt nézi, hogy el legyen adva az ingatlan és hozzájusson a jutalékához. Miért, mégis egy ingatlanosnak mit kellene csinálnia? Bólogatni, hogy igen, hirdessük a maguk lakását az értelmes ár duplájáért, utána érdeklődő se sok lesz, aki mégis, az már a telefonban le akar alkudni 40%-ot. Akkor is ki lesz a hibás, az ingatlanos, mert képtelen eladni a drágán hirdetett lakást.

2015. szept. 3. 15:12
 10/21 anonim ***** válasza:

nagyon, ismétlem NAGYON félreértesz MINDENT.


semmi kötekedés nem volt benne, csak rávilágítottam néhány dologra, amiről írsz.

nem szélsőséges ez, hanem mindenhol tapasztalható jelenség.


jelzem neked, hogy mindvégig jeles voltam magyarból, egyedüliként dícséretet kaptam az érettségin (azért csak én, mert egy műszaki középiskola volt), ahonnan mindenki mérnöknek ment tovább, csak én mentem magyar szakos tanárnak.

való igaz, ezen az oldalon pont letojom, hogy nagybetűvel írjak, vagy ne rövidítsek. ez nem egy olyan oldal, ahol nyelvtannáciskodni kellene, nem erről szól.

a most leírtakban pedig egy betű kamu sincs, de igazad van, minek is vitatkozni olyannal, aki gondol valamit egy ingatlanos témáról, majd ezt többen megcáfolják, utána pedig az illető azzal próbál okosabbnak tűnni, hogy egy helyesírási kérdést feszeget. valóban, jól látod a témát, attól, hogy valaki éssel kezd mondatot, már nem kompetens az ingatlanos témában. pontosan így van, ez a két dolog összefügg, így kell embereket, azok valamihez való hozzáértését megítélni! ne zavarjon, hogy a véleményeddel egyedül vagy, és a tények, statisztikák sem téged igazolnak. mit számít ez! határozott, kemény ember vagy, aki mindenáron megvédi az igazát! (ez sokszor becsülendő tulajdonság, de amikor valaki a nem-igazát védi, az sajnos vicces. gyengébbek kedvéért: nem viccesen vicces, hanem szánalmasan vicces.)

2015. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!