Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány százalék beépíthető? A...

Hány százalék beépíthető? A tulajdoni lapon zártkert, művelési ág /kivett megnevezés/ kert és út szerepel.

Figyelt kérdés

Valami olyasmit olvastam, hogy a "kivett" területre lakóingatlant is lehet építeni, akár 100% beépíthetőséggel. Ugyanakkor a zártkert csak 3%-ban beépíthető. "Kert és út" -ról meg semmit nem találtam.

Tudna nekem segíteni valaki hozzáértő?

Előre is köszönöm!



2015. szept. 4. 13:06
 1/4 A kérdező kommentje:

Ráadásul az is szerepel a lapon a művelési ág előtt, hogy alrészlet adatok.

Most az alrészletről is találtam számomra egyelőre értelmezhetetlen dolgokat. Valaki segítsen plíz! :-)

2015. szept. 4. 13:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

A kivett terület azt jelenti, hogy müvelési ág alól ki lett vonva. Tehát nem szántó, erdô, legelô stb.

Kérd ki a helyi beépítési elôírást (HÉSZ) abban le van írva minden.

2015. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kert és út, ott két alrészlet van: kert és út :-) Csak a kert bizonyos százalékát építheted be. A helyi önkormányzat honlapján nagy valószínűséggel fenn van a HÉSZ, ott elolvashatod a zártkertekre vonatkozó szabályozást. Ha nem találod, érdekődj a műszaki osztályon.

Nagyvárosokban tényleg létezik olyan szabályozás, hogy helyenként a lakóterület 100%-ban beépíthető. Falun pl. ez már csak 15-25 % álatalában. Nagyon függ a környezettől, helyi szabályozástól.

2015. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. szept. 11. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!