Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen radiátorfajták léteznek...

Milyen radiátorfajták léteznek? Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi hogy mi a megnevezése azoknak a radiátoroknak, amelyek általában panellakásoknál a konyhában vannak és három vagy négy henger alakú formából áll?

Figyelt kérdés

#alak #konyha #kiváncsiság #henger #létezés #megnevezes #radiátorfajták #radiátoroknak #panellakásoknál #formából
2014. szept. 15. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
öntöttvas radiátor
2014. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyagát tekintve acél és alumínium. Ha nem tudod, hogy a tiéd milyen, tegyél rá egy mágnest, ami ha rajta marad akkor acél :)


Egy rendszeren belül TILOS keverni őket, mert elektrokémiai korrózió lép fel. Ezen kívül az acél radiátoros rendszert lágy vízzel, az alumínium radiátorosat csapvízzel kell feltölteni. (illetve csak akkor ha azt akarjuk, hogy sokáig jó legyen)


A kérdésedre: azt gondolom, hogy ha hengerek vannak akkor az egy csőradiátor. Nagyobb átmérőjű acélcsövekből hegesztették össze őket, van amelyiken spirálbordák vannak, van amelyik borda nélkül készült. De nem 100% mert innen nem látom amit te látsz.

2014. szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. Amúgy valahogy így néz ki: [link]
2014. szept. 17. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A vastag csöves fűtés becses neve a "csőregiszter".

Ma már ezt kevésbé alkalmazzák,hisz a törölközőszárítós radiátorok mindenféle méretben vannak legyártva,..sőt akár egyedi méretben is legyártják a megrendelő kivánságára.

2014. szept. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahha, szerintem ilyesmi radiátor lehetett alapból a konyhánkban...:)
2014. szept. 29. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!