Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vétel, meghatalm...

Matt87 kérdése:

Ingatlan adás-vétel, meghatalmazó és meghatalmazott közötti elszámolási vita. Mi a teendő? Jogi segítség?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Jogi tanácsra lenne szügségem. Egy olyan problémával fordulok az itt olvasókhoz, hogy a feleségem és én külföldön tartozkodunk. A feleségemnek itton M.O-n van egy tulajdonában lévő ingatlanja, ami jelenleg üresen áll. Viszont szeretnénk értékesiteni, amihez már vevő is van. Azonban mi nem tartjuk a kapcsolatot a vevővel, hanem ezt egy közeli rokon (nem papíron történő) megbízása alapján, egy meghatalmazással teljeskörü jogviszonnyal felruházva az ő segítségével történne meg az adás-vétel, és az egyébb jogi procedúrák. Azonban az elmúlt 2 hónapban a közelirokon gyakorlatilag elérhetetlen, telefonon is és interneten is stb, és nem rég jutott a tudomásunkra, hogy ő és a vevő között még nem történt meg adás-vétel (egyébb okok miatt) azonban egy előszerződést már kötöttek, ahol foglaló kifizetésére is sor került (millios összegről beszélünk) lassan 2 hónapja. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? Mit tudok csinálni ha a közelirokon eltünt, esetleg lenyúlta a pénzt és csak a foglaló miatt egyezett bele a meghatalmazásba (mondván így nagyobb pénzhez tud jutni)... vagy mi van akkor ha az egész összeget felveszi az adás-vétel létrejötte után és az (vagyis a rokon) nem fizeti ki a részünkre? Van e bármilyen jogszabály, ami a meghatalmazottra érvényes ingatlan adás-vétel kötelezetségeinek teljesítésére, ugyanis nekünk nem volt tudomásunk, hogy előszerződést készűlt kötni és foglalót akar fel venni a vevőtöl. Válaszukat előre is köszönöm.



2015. szept. 7. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ez Rendőrség. Haza kell jönnötök.
2015. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Az előszerződés érvénytele, eladni nem fogja tudni, hacsak nem konzul előtt hitelesített meghatalmazást adtatok neki.

Ingatlant ügyvédi ellenjegyzéssel lehet csak eladni ű8a földhivatal nem írja át máshogy), szóval nyugi.


Egy ügyvéd

2015. szept. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott, konzul elött hitelesített meghatalmazást kapott. A házat amúgy se tudná eladni, mert a vevővel azóta felvettem a kapcsolatot és el mondtam hogy mi a szitu. A kérdésem még mindig az, hogy jogilag mi a teendő vagy mi a kötelessége a meghatalmazottnak a meghatalmazó felé ingatlan adás-vétel lebonyolitása során. Természetesen azt én is tudom, hogy ha büncselekmény történt akkor rendőrségi feljelentést kell tenni, de mivel még mindig nem tudom a rokon " távollétének " okát, így az érdekelne hogy mit lehet a rendőrségen kívűl tenni, vagy ő neki tennie ami meghatalmatott és meghatalmazó között van.
2015. szept. 8. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem keresd meg az ügyvédet, és vond vissza a meghatalmazást első körben. Így már semmit nem tud tenni a nevetekben.

Aztán keresd mindenhol, ismerősöknél, rokonoknál, facebook-on, és ha sehol sem találod, akkor tényleg el kell menned feljelenteni.


Volt valami határidő kikötve, hogy a kapott pénzt mennyi idő alatt kell nektek eljuttatnia, vagy egyáltalán átvehetett pénzt a nevetekben?

2015. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!