Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 90 Millió Forintból hová...

90 Millió Forintból hová költöznétek? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A családunkban 2 felnőtt és 2 általános iskolás gyermek van. Egy Gy-M-S megyei faluban lakunk szép helyen , családi házban és ezen kívül van egy kiadó házunk. Örököltünk még egy házat, amit nem kívánunk megtartani, mert jelenlegi formájában kiadhatatlan és pénzünk sincs a rendbe hozatalára. Összességében , ha mindent eladnánk lenne kb. 90 Millió Forintunk . Ennyi pénzből Magyarországon belül bárhol vásárolhatnánk házat és még pénz is maradna, de akár Bécs környékére is költözhetnénk egy átlagos házba. A jelenlegi lakhelyünkhöz már nem köt különösebben semmi, munkát szerintem találnánk bárhol mivel egyikünknek sincs olyan speciális végzettsége ami ehhez a helyhez kötné és németül is beszélünk. A gyerekek 4 és 6 év múlva középiskolába kerülnek , így nekik csak a kollégium jutna vagy napi 2x2 óra bejárás, ha nem változtatunk. Ti mit tennétek? Elköltöznétek valahová? Maradnátok és lesz ami lesz? Az örökség eladása után vennétek valamit kiadásra? Magyarországon belül Budapesten és környékén kívül még talán Győr érdekelne . Bécs mellé is mehetnénk, de akkor egy lapra kellene feltenni mindent. Sokan mennek most külföldre, de én nem rajongok annyira Ausztriáért, Németországért.
2015. szept. 16. 16:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Manapság szinte mindenki az iskoláig fuvarozza , kíséri a gyereket és utána megy a dolgára. Akik a nagy faluban vagy a környékén laknak, hogyan oldják meg a gyerekek iskolába járatását ? A pesti gyerekek eljutnak egyedül vagy ott is ajtóig kell kísérni őket? Én nyugodt szívvel nem engedném el egyedül az általános iskolás gyermekemet .Visszatérve az ingatlan témára a földek eladása első körben nem áll szándékomban . Egy társasházban mindenképpen kompromisszumokat kell kötni , ez már erősen meggondolandó lenne, bár a BP-en és a győri belvárosban is vannak szép lakások. A lakás mellé kellene egy nyaraló vagy telek vagy lakóautó, mert egyikünk sem lenne szívesen nyáron a négy fal között, ha nem muszáj.
2015. szept. 17. 10:34
 12/26 A kérdező kommentje:
Itt a faluban is van olyan ismerősöm aki a győri belvárosban lakik egy lakásban és a falusi házát hétvégi házként használja. Lehet, hogy neki van igaza, egy helyen kell füvet nyírni és ingázni sem kell. Hét közben nincs sokat otthon az ember, ha tanul vagy dolgozik.
2015. szept. 17. 10:46
 13/26 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem értek egyet azzal, hogy ennyire burokban kell tartani a gyereket. Még a buszra se ülhet fel egyedül, vagy inkább nem kell felülnie. Nyilván egy 8 éves ne vonatozzon 2 órát egyedül, de 4. osztályos kortól bőven mehet egyedül.

Sokan viszik a gyereket itt is iskolába, viszont hazafelé már inkább önállóan mennek úgy látom. Mert azért az is nonszensz, hogy azért nem dolgozik az egy szülő, hogy vigye a gyereket iskolába.


Egyébként nem lakótelepre gondoltam, hanem kevés lakásos társasházas környék (4-10 lakásos házak, zöldövezet, kert, nyilván közös, de tiszta zöld) Vagy marad a két telek, de az meg megint necces. Mert ugye a mai gyerekeknek két helyen fenntartani azt az életszínvonalat amit adni akar egy szülő (net, szórakozás, barátok stb stb)

2015. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Eddig nem is gondoltam arra, hogy hétvégenként nem biztos, hogy telekre, falura vágyna egy kamasz. Ilyen szempontból a legjobb lenne egy családi ház pl. Győr-Révfaluban, de akkor a telek és a falu is felejtős. Nem egyszerű a kérdés.
2015. szept. 17. 12:06
 15/26 anonim ***** válasza:
Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu: boltok, orvos, patika, minden van, a PMKK-ban még helyi színház is működik. Sőt, a Szentendrei-szigeten át a váci révig is van busz, Vác pedig nagyváros ezen a vidéken. Leányfaluról pl. sűrűn jár a busz (30 percenként) és Újpest-Városkapuig megy, 3-as metróig. De Szentendréről jár a HÉV is, elég sűrűn. Az iskolába járás nem probléma, sőt a munkába járás sem. A hegyoldali házak is mindennel el vannak látva (csatorna, víz, villany, gáz, biztonsági rendszerek stb.). A régebbi házak nagy része tégkából épült üdülőház, ezeket fel lehet újítani, szigetelni, 12-20 millió között (telek nagyságától függően, de ezek nem kicsik) megvehetők. Egyszóval jó hely, nyugis hely.
2015. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Szentendre nagyon szép hely, de szerintem nem kifejezetten kifizetődő innen bejárni Budapestre dolgozni, iskolába, stb. Én legalábbis nem szívesen tenném, főleg ha nem az északi területre kell beingázni. Egyébként nem tartom rossz választásnak, vannak jó iskolái, közel van a belváros, a gyerekek is megtalálják a számításukat a környéken és vélhetően ti is.


Én Budaörsön lakom, egy vidéki kisvárosból költöztem fel és nagyon nem éreztem jól magamat Budapesten. Vannak szép lakások, szép házak, de valahogy sosem jött rám a nagy hűha érzés, hogy na itt szívesen laknék.

Teljesen véletlen jött egy lehetőség lakhatási szempontból Budaörsön és emlékszem, tökre depressziós voltam, hogy kiköltözök ide a francba és nem lesz ott senkim, minden messze van, blabla... Az első két hét volt csak fura, azóta is imádom és életemben először vagyok képes azt mondani egy helyre, ami az otthonomtól távol van, hogy igen, itt képes lennék leélni az életemet!


Egy nagyon élhető, gyönyörű szép környezetben lévő település! Minden van a környéken, autóval jól lehet közlekedni (bár Budapest felé mostanában útfelújítások miatt dugók vannak) és busszal negyed óra alatt a kelenföldi pályaudvaron van az ember. Ha egyszer nagyobb tőkém lesz, egészen biztosan itt veszek majd házat a hegyoldalban. :)

2015. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Privátban üzent egy 100 éves szentendrei dinasztia jeles képviselője, szerinte egy kalap sz.. az egész város.

Szerinte korrupt az ügyintézés mindenhol, a közlekedés kaotikus és még rendes boltok sincsenek. Ezért van a rengeteg eladó ház. Hol az igazság?

2015. szept. 17. 15:23
 18/26 anonim ***** válasza:
NEM Szentendre az igazi jó hely, hanem onnan felfelé pl. Leányfalu,Tahitótfalu vagy a szigetiek. Vác is nagyon jó hely. Onnan fél óra alatt vonattal bent vagy a Nyugatiban. De van buszpályaudvar is.
2015. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Leányfaluról csak busszal lehet közlekedni és azt mondják, hogy ez napi szinten fárasztó. Az is érdekelne, hogy BP-en belül hol van olyan szép kertvárosi rész ami könnyen és gyorsan elérhető tömegközlekedéssel. Bocsánat, de én BP-et csak felületesen ismerem és a külső családi házas részeit eddig elég rendezetlennek láttam, de biztos vannak valahol szép helyek. Pl. Pesthidegkúton lakik egy ismerősöm, de szerinte az sem az igazi.
2015. szept. 18. 08:43
 20/26 anonim ***** válasza:
Valamikor jó volt Csillghegy és Rómaifürdő, de már nem az, gát sincs, ha jön a Duna. Ott van Káposztásmegyer, semmivel sem gyorsabb a közlekedése, mint Leányfalué, vagy ott van Rákoskeresztúr, Rákoscsaba: jó fél- vagy háromnegyed óra onnan is a bejutás. Ahol nyugodt és csendes kertváros van, azok mind messze vannak a Belvárostól. Vagy az Örs vezér terére is be kell jutni pl. busszal. Pécel és Vecsés a repülőtér miatt elég zajos, de oda is járnak vonatok.
2015. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!