Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Polgári lakásokban hallani a...

Polgári lakásokban hallani a szomszédok zaját?

Figyelt kérdés
A falak vastagnak tűnnek. 1900-as évek elején épült belvárosi külsőleg jó állapotúnak tűnő 5 emeletes ház első emeleti lakását néztem a neten lift és " Lichthof " is van a házban. Áthallatszik ilyen lakásokban a szomszédos lakásokból valami?
2015. szept. 30. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem polgári lakásban lakom, hanem egy kb. 40 évvel ezelőtt épült téglablokkos házban. Előtte új építésű sorházban laktam, szóval össze tudom hasonlítani a kettőt. A sorházban már hülyét kaptam, mert az egyetlen közös falon minden szó áthallatszott a rossz szigetelés (vagy annak teljes hiánya) miatt. Itt a lakásomban most szinte teljes a csend, csak ha nagyon ordítanak, abból hallatszik át valami, de az is nagyon halkan.


A mai lakások elviselhetetlenek, teljesen alkalmatlanok sok ember együtt lakására, mert pont a szigetelésre egyáltalán nem fektetnek hangsúlyt. Tele van a net ilyen panaszokkal és utólag nagyon nehezen és nagyon drágán orvosolható. És nemcsak a panelek ilyenek, hanem az utóbbi 10-15 évben épültek jelentős része is.

2015. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Laktam társasházban. Változó: van ahol lehet hallani és van ahol nem, attól függ, hogy milyen a fal. Sokszor a lakásokat elválasztó falak vékonyak, így azok is áthallatszanak.
2015. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet már polgári lakást venni, csak feldarabolva. Az utólag beletaknyolt válaszfalak vékonyak, a beszéd simán áthallatszik. , sokszor még érteni is lehet. A lichthof meg durvább a panel-wc szellőzőnél is:)
2015. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagymamámék ilyen társasházban laknak, nagyon sok időt töltöttem ott egy időben (laktam is náluk), semmi sem hallatszott át, max. mikor az énekesnek tanuló fiú a visszhangos lépcsőházban kieresztette a hangját -- nem sok vizet zavart, egyrészt profi volt, másrészt ez azért nem tipikus :D
2015. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!