Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest belvárosában tényleg...

Budapest belvárosában tényleg nagy a zaj és a szmog?

Figyelt kérdés
Budapestre fogok költözni ,de még a kerületről sem sikerült döntenem. Családi házas rész vagy lakás sem biztos bár egyre inkább tetszenek a belvárosi polgári lakások. A Hotel Benczúrban szálltam meg nemrég és abszolút nem volt zajos és büdös a környék, sőt. Ti akik egész évben a belvárosban éltek, szerintetek milyen a helyzet? Persze egy főútvonalon ,ahol a villamos is jár világos, hogy zajos, de mondjuk egy kevésbé forgalmas utcában milyen egész évben?

2015. okt. 8. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a külvárosban nőttem fel, munka, tanulás, vásárlás miatt jártam/járok a belvárosban, de nem élnék ott. Külvárosban veszek lakást magamnak is.
2015. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt nézheted meg: [link]
2015. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A térkép alapján nem a belváros a legrosszabb.

Kérem olyanok is írjanak akik jelenleg ott élnek . Köszönöm

2015. okt. 8. 16:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A belvárosban is vannak zajos és kevésbé zajos helyek. Én nem Budapesten lakom, de a lányom igen. Ő abszolút a belvárosban lakik, de viszonylag csendes helyen, ahol az utca kialakításából kifolyólag kevés a forgalom. Meg hát az sem mindegy, hogy nyáron, vagy télen nézed. Ha jók az ablakok, télen alig hallatszik be valami, viszont nyáron attól még lehet nagy zaj, nem lehet állandóan csukott ablaknál létezni.
2015. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én laktam belvárosban, de amint lehetett kiköltöztem Zuglóba. A belváros túl "sűrű" nekem, kinézek és a másik házat látom, alig süt be a nap. Nagyon zavart a bűz, kutyaszar. Nagyon hiányzott egy kis zöldfelület. Most egy kertes társasházban lakom, ez sem tökéletes, de kellemesebb.
2015. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Először is elfogult vagyok, mert csak belváros közelében laknék.

Laktam Zuglóban, Városliget közelében: csendes kis utcában, tiszta levegő.

Most a belvároshoz közelebb, csendes utcában kertes házban, itt még csöndesebb és tiszta a levegő (ráadásul zsákutca végén vagyok, így autóforgalom is minimális).

Ingatlanvétel esetén alap: a környéket bejárni a nap és hét kül. szakaiban, hogy meggyőződj arról, hogy mennyire csendes, milyen a levegő, milyen emberek laknak arra, melyik lehet a kritikus naprész.

Város szélén a fenti ellenőrzés miatt nem vettem meg dunaparti telket: zajosabb és szmogosabb volt!(Mondjuk nagyobb kertem lett volna, csak a Duna miatt mentem volna ki a város szélére)

2015. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a belváros egy forgalmas utcájában (Népszínház) lakom, de egyáltalán nincs nagy zaj, mivel klasszikus körfolyosós társasház belső udvarára néznek az ablakaim. Mivel nem az alsóbb szinteken lakom, világos is a lakásom.

A szmog sem jelentős.

2015. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Édesapám lakott egy időben ilyen körfolyosós házban, a folyosóra nézett a konyhaablak, az utcára a szobaablak.

A konyhában ezért állandóan el volt húzva a sötételő függöny, csak lámpafénynél csinált ezt-azt.

Hiszen ha sima függöny van, vagy az sem (egy konyhában nem a legszerencsésebb a függöny), akkor mindenki belát, aki végigmegy a folyosón.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de reggeli készülődés közben, vagy félig felöltözve, vagy fürdés után köpenyben engem ne lássanak a házban lakók.

Én sosem laknék ilyen házban, régimódi, rossz megoldásnak tartom. Nem véletlen, hogy ma már nem ilyenre építik a társasházakat.


A belvárosban a zajt ki lehet kerülni, vannak csendes utcák.

A szmogot már biztosan nem.

Amit írtál, hogy a térkép szerint nem a belváros fölött van: szerintem ez mindig a széljárástól függ. a szmog ott keletkezik, tehát biztos, hogy ott van is. ha épp fúj a szél, akkor tisztább a város levegője, kiviszi a szmogot. de ha napokig szélcsend van, akkor nincs szerencséd.

nem tudom már megmondani, hol mentem keresztül egy felüljáró alatt, olyan átható hugyszag volt, hogy hihetetlen. persze, hiszen sok félig zárt, fedett rész van, ahová be lehet húzódni, ott végzik el a dolgukat a hajléktalanok, na ott a környéken lakók minden nap a sz...rszagot meg a hugyszagot szagolják, ha ki merik nyitni az ablakot.


összegezve: csendet találhatsz, szmogmentes helyet nem.

amire figyelj, az a közlekedés. tömegközlekedés nyilván mindenhol gyakori lesz, de van-e autód. ha most még nincs, később jó eséllyel lesz. egy hónapja voltam utoljára Pesten, nem viccből szokták mondani, hogy több tíz km-t megteszel egy óra alatt, amíg be nem érsz Pestre, majd újabb egy óra alatt még a belvároson sem jutsz át. türelmetlenek, idegesek az emberek, nem bírja el ez a város ezt a forgalmat. túl sok az autó, nem ehhez lett tervezve ez a város. szűkek, kanyargósak, egyirányúak az utcák, borzasztó nehéz sok solgot megközelíteni, keringeni kell egy csomót, alig van parkolóhely, nagyon drága a parkolás. mármint van persze parkolóhely, de többnyire fullon van, a rakparton akartunk parkolni, ahol több száz, vagy megkockáztatom, hogy több ezer hely van, de jó ideig keringtünk, mire találtunk egy szabad helyet.

2015. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

8-as: a szmogtérképen jól látszik, hogy közvetlenül a forgalmas utak mentén sokkal több a szmog mint a kis utcákban. Ahol én néztem telket (télen) akkor naponta néztem a szmogtérképet és igencsak meglepődtem, hogy az akkori a belvárosi lakásom környékén (Zugló, Városliget mellett csöndes mellékutca) tisztább volt a levegő a mérések szerint mint a város szélén ahol a telket néztem a Duna partján. Nyáron ez már nem volt igaz. Valószínűnek tartom, hogy a fűtés volt az oka: bent a városban gázzal fűtenek és azok is ki vannak vezetve magasan a társasházak fölé így el tud menni, így a város szélén családi-házas környéken sokan fával fűtenek, nem túl magas a kémény kivezetése (emeletes társasházakhoz képest) és így a belvárosi nagyobb autóforgalom ellenére is szmogosabb volt a város szélén mint a városban.

Igazából a legtisztább részei a városnak Budán vannak, meg is kell fizetni!

2015. okt. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező jobban hisz az ott lakóknak, mint a műszeres méréseknek?

Laktam BP belvárosában és szerencsére elköltöztem onnan, azóta nem köhécselek annyit (nem azonnal kezdődött), és a laptopom szellőzője sem tömítődik el havonta porral. Én sem éreztem olyan büdösnek, de attól még szennyező, rákkeltő, mérgező, egészségrontó, rossz levegő.

Higgyél nyugodtan a szmogtérképeknek, mert pontos mérések alapján készültek.

2015. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!