Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Semmi választék az ingatlanpia...

Semmi választék az ingatlanpiacon?

Figyelt kérdés

Vidéki nagyvárosban lakom és már régóta lakást szeretnék cserélni. Az enyém belváros széli, 52 m2-es teljesen felújított tégla, egyedi fűtéssel egy kisebb társasházban. Hasonlót szeretnék, csak kicsit kijjebb a város belsejétől és egy fél szobával nagyobbat, max. 60 m2-ig. Hónapok óta figyelem a lakáshirdetéseket, egyszerűen teljesen ki vannak fogyva az ilyen jellegű lakások, amik vannak, azok azért nem kelnek el, mert nagyon lerobbantak, vagy rossz helyen vannak. Újak alig épülnek, de azok sem fognak meg. Ennyire nincs választék?

Nem merem meghirdetni a saját lakásom, mert nem tudok majd másikat venni. Máshol is ez a tapasztalat? Mikor indul már be végre az ingatlanpiac, hogy legyen valódi választék is?!



2015. okt. 9. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

A lakáscsere sosem volt gyakori,viszont most lehet a piaci ár alatt venni lakást,így ha : "Nem merem meghirdetni a saját lakásom, mert nem tudok majd másikat venni." akkor örökre így maradsz.


Eladó lakásokból ÓÓÓÓRRRIIIÁÁSSSIIIII a kínálat.

2015. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Na most akkor cserelni akrsz vagy eladni es venni? Mert ossze-vissza irsz,de nagyon nem mindegy. Ha nem mered cserere meghirdetni,megis mit varsz? Lehet egy csomo ember is igy van vele, nem merik. Aki nem mer,nem nyer. Elado lakas meg tuti van boven,lehet tul nagyok az igenyeid a penzedhez kepest. Nagyon durvan elszalltak az arak. Ha regota nem talalsz, akkor ott baj van. Vagy tobbet kell raszanni, vagy lejjebb adni az igenyekbol. A cseret amugy nem szivesen valasztjak. Add el a tied,amig ilyen magas aron mennek az ingatlanok. Es vallalj be par honap alberletet v a szuloi hazat.
2015. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Lehet, félreérthető voltam, úgy értettem a cserét, hogy először az enyém eladnám és másikat vennék helyette. Miután hónapok óta figyelem az ingatlan hirdetéseket az összes létező portálom, látom a felhozatalt és az árakat is. Az 50-60 m2-es, tégla, egyedi fűtésű, nem lerobbant lakások teljesen ki vannak fogyva, egyszerűen nincs választék.
2015. okt. 9. 17:00
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egy ekkora varos, ekkora kinalattal. Konkret elkepzeleseid vannak meret, elgelyezkedes, ar tekinteteben, azert videken ne varj erre tobb ezres kinalatot. En debreceni vagyok, papiron az orszag 2. legnagyobb varosa, en megis mindig azzal szembesulok, h milyen pici.
2015. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha nagyváros, akkor bizony lennie kell, csak rosszul, rossz helyen keresel. Elsőként, nem egy külön ingatlanoldalon keress, hanem a google-be írd be, hogy például "Szeged eladó tégla lakás", erre az ingatlanos oldalakról (van vagy 100) olyan találatokat fog a google megjeleníteni, ahol már ezek a feltételek be vannak állítva. Ezek kívül, sok ingatlant még ebben a korban is csak újságban hirdetnek meg, főleg idősebbek.

Ez csak néhány keresési módszer volt.


"azok azért nem kelnek el, mert nagyon lerobbantak, vagy rossz helyen vannak" vagy azért, mert túl vannak árazva (mint mostanában a lakások többsége), de te ezeket kizárod valószínűleg, mert alacsonyabb összegeket állítasz be. Nézd meg a drágább lakásokat is, legfeljebb adsz egy alku ajánlatot. Ha a tulajnak nem tetszik, akkor árulgassa még pár évig, az ő dolga.


Merd csak nyugodtan meghirdetni a lakásodat, majd rájössz, hogy túl magas, vagy túl alacsony árat kérsz-e érte, vagy hogy keresett, vagy nem keresett környéken laksz. Mindenképpen fel kell mérned, hogy ha muszáj lenne, akkor milyen hamar tudnád eladni. Megjegyezném, hogy szinte csak az ár számít, ha megfelelő árban adod, akkor hamar el fog kelni. Ha kevés az érdeklődő, vagy vannak, de láthatóan csak megnézik azután nem hallasz róluk semmit, az azt jelenti, hogy drágán árulod. Folyamatosan mész lefelé az árral és meglátod, hogy el fog kelni. Felesleges várni a mesebeli gazdag vásárlóra, a gazdagok még jobban megnézik, mire adják ki a pénzüket.

2015. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nincsenek túlárazva a lakások, egyszerűen most ennyire megnőtt a kereslet, és milliókkal többet lehet kérni egy lakásért, mint tavaly ilyenkor. és el fog kelni.

Albérlet-piac ugyanez.

tavaly pár tízezerért volt pesten, ma 100 alatt nincs.

debrecenben semm, de tényleg semmi nincs 60 alatt. az is csak egy lyuk.

egy sz.ros szoba 40-50 ezer, nagyon durva.


facebook-on fent vagy? írd be a városok nevét + eladó lakások.

egy csomó ilyen jellegű csoport van, ingatlat, babaruhát, kocsit, mindent hirdetnek. és vannak, akik csak ide teszik fel, mert az ismerőseik megosztják, így több száz, vagy több ezer ember látja a hirdetést.

én naponta minimum 3-at látok, mert egy ismerősöm megosztja egy ő ismerőse posztjait.

egy kollégámnak sürgős a lakáseladás családi okok miatt, 2 helyre tette fel, jófogásra és facebook-ra. pedig már közel 60 éves, de ha ez az a fórum, ahol a legtöb emberhez eljut, akkor ezt kell használni.

2015. okt. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A "milliókkal többet lehet kérni" az valójában azt jelenti, hogy a legfelkapottabb budapesti környékeken nőttek nagyon maximum 20%-al az árak !!!!! Aki ennél többet emelt a lakása árán az túlárazta.

Van ingatlanbecslő ismerősöm és neki azért jobban elhiszem, hogy TÚL VANNAK ÁRAZVA a lakások és a házak. Az, hogy egyes régiókban a kis k.csög ingatlanosok feladnak néhány kamuhirdetést, hogy a hirdetések átlagárait növeljék a környéken, az még nem jelent árnövekedést.


Persze ha én is bevásároltam volna több lakást, van éppen próbálnék eladni egyet, akkor most én is azt írnám, hogy nem drágák a lakások, még olcsók is. De nem így van, pártatlanul le tudom írni, szakértői véleményre támaszkodva, hogy túlárazottak, de szerencsére nem mindegyik (meg ahogy írtam sok kamu hirdetés van, pl. nagy kamuhirdetéstanya az otthontérkép). Mondjuk nem is vennék Magyarországon se lakást se házat, hanem minimum Ausztriában, de ha lehet még nyugatabbra.


Bocs, csak már unalmas a sok se..fej (bértroll), akik már egy ideje folyamatosan sipákolnak a cikkekben blogokon és fórumokban, hogy dübörög az ingatlanpiac és hogy meredeken emelkednek az ingatlan árak. Már kezd komikus lenni, az egész ugyanaz a kampány, amit a kormány folytat, hogy Magyarország jobban teljesít, hogy jobban élünk mint 4 éve meg a gazdaság dübörög és a többi kamu sza.ság !

2015. okt. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azt meg ne írd, hogy nincs 100e ft alatt albérlet, mert az is brutális hazugság. Na, egy rokonom mostanában vett ki egy újépítésű 30 nm lakást 80-ért Budapesten, egy elég jó környéken ! Ááh, nincs 100e ft alatt kiadó albérlet, csak van egy csomó.
2015. okt. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Mindenféle módon keresem a lakást, szóval hirdetésen és ismerősökön keresztül is, meg is néztem párat, hogy tudjak viszonyítani.

A mostanit 5 éve vettem, tapasztalatból mondom, hogy sokkal nagyobb volt a választék. Az igényem, amiből nem szeretnék leadni, az annyi, hogy kisebb társasházban legyen, semmiképpen ne forgalmas helyen, viszonylag felújított és max. az 1-2 emeleten helyezkedjen el. Na ilyen alig van - sajnos -.

2015. okt. 11. 07:12
 10/18 anonim ***** válasza:

az ismerősöd 80+egyéb szolgáltatásért vette ki a lakást...


hagyjuk már, hogy ingatlanos meg szakértő... ez a két szó nem fér meg egy mondatban. 2 hete odament valaki dolgozni, és már szakértő.

a lakások igenis milliókkal többért kelnek el, én is tudok a saját környezetemből példát hozni.

4 éve eladtunk egy lakást, 3 szobás, normál állapotban, 7 millióért.

idén szintén lakótelepi, 10. emeleti lakástól 15 millióért vált meg a gazdája. nem kamu, én is csak pislogtam. ennyiért családi házat kap nagy kerttel.

amúgy meg ha semmi közöd a magyarországi ingatlanpiachoz, akkor miért várod el, hogy higgyenek neked? nem vennél itt házat... jó, de akkor nem is vagy tisztában vele. mi ebben az országban adtuk el, és ugyanebben vettünk. és közben nem 1-2 ismerősöm vett, vagy ment albérletbe. nem 10-20% a különbség, és főleg nem csak a legjobb környéken!

de biztos hazudik az egész világ, és csak te mondasz igazat.

2015. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!