Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Úgynevezett "próbabérlést"...

Úgynevezett "próbabérlést" csinált e már valaki?

Figyelt kérdés
( későbbi megvásárlási szándékkal kibérelni egy ingatlant,mjuk egy éves időre, és megvásárlás esetén az addigi bérleti díj levonása az árból..?)
2015. okt. 25. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem biztos, hogy belebonyolódnék egy ilyenbe. Nehéz feltételrendszert szabni és mindenre előre gondolni.


Olyan előfordult már, hogy amikor beköltöztünk egy albérletbe, akkor tudatta velünk a tulajdonos, hogy eladó a lakás, tehát ha talál rá vevőt, akkor 1 hónapon belül mennünk kell. Azt is leszögeztük szerződésben, hogy elővásárlási jogunk van, vagyis ha jön egy potenciális vevő és ajánl érte egy árat, akkor azt továbbítja nekünk és ugyanezen az áron megvehetjük. Amennyiben nem kívánunk ezzel a lehetőséggel élni, akkor eladja a vevőnek.

Ha úgy tetszik ez lehet "próba bérlés" is, de mi nem szándékoztunk megvenni azt a lakást alapvetően és végül nem is vettük meg. Ha megvettük volna sem került volna levonásra a végösszegből az előző hónapok bérleti díja.

2015. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" és megvásárlás esetén

az addigi bérleti díj levonása az

árból..?"


Miert kéne levonni? 1 evig laksz valahol annak ára van. Komoly kulonbseg az eladonak, hogy most vagy 1 ev mulva jut ugyanannyi penzhez.

2015. okt. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

megvásárlás esetén az addigi bérleti díj levonása az árból..?


Ezt hogy gondolod????

2015. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én csináltam úgy, elöre fizettem a b dijat, veszteségem lesz, nem veszem meg.
2015. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!