Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Olcsóbb egy úgynevezett...

Olcsóbb egy úgynevezett üvegfalú ház építése, mint a teljes téglaház?

Figyelt kérdés

Tetszenek nekem az olyanok,ahol pl a nappali egyik falát üveg borítja, vagy is maga az üveg a fal.

Nagykovácsiban van ez a ház ( nem tudom,hogy megnxílik e majd a link,ezért is írom le. A villanegyed ingatlan oldalon találtam 98 millió ft. Komárom esztergom megyében mennyit érne ez a 98 milliós ház? Normál színvonal vagy átlagnál egy kicsit jobb,de nem luxus és nem is szegéynegyed a környék.

[link] ha pontosan nem is ezekkel az anyagokkal vagy mérettel lenne építve,akkor is kb mennyibe kerülne egy ilyen? ( 3 szoba, 1 nappali, 2fürdő, 1 konyha ) más nem is kell szerintem.



2014. okt. 12. 12:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
98 millio forint lol. 20-bol kijon.
2014. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
Fabol van a teteje ha jol latom, szivesen megneznem 5 ev mulva hogy megrohadt:)
2014. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Találtam előbb egy házépítő kalkulátort, olyan értékekkel számolam,ami nekem ideális lenne. 20 600 000 Ft jött ki. Én is 20 millióra gondoltam,maximum 25- re
2014. okt. 12. 12:19
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a tetején van valami a faborításon,csak ez így nem látszódik még sem egy kerti padról van szó.
2014. okt. 12. 12:20
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem kell nagy ház, a dunakanyari, téglaépítésű, lapos tetős (50-70 m2-es) volt hétvégi házak általában ilyenek. De mert leszigetelték, tetőteret építettek rá, ma már családi háznak használják. A nappali keleti fala nem fal, hanem teraszajtó és két oldalon üvegezett, de ehhez termoüveg kell, mert különben nagyon hideg lesz télen.
2014. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Biztonsági okokból vagy rács, vagy távfelügyeletes biztonsági rendszer is kell, mert ezekbe "az egyik fala végig üveg" házakba nagyon szeretnek betörni.
2014. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A dupla fűtési költségeket ne felejtsd el :)
2014. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk nem több a fűtési költség, pedig elektromos fűtés van, mint ahol fával, vagy gázzal fűtenek. De ehhez kellett a dryfit, kellett a termoüveg. Ha ez nincs, sokba kerül.
2014. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ezeket arra jók hogy nyaralónak használja az ember, de ezeket télen aztán lehet ezerrel fűteni.


Mi amikor a párommal vettük a házunkat ott is a nappaliba volt egy falrész ami üvegtéglából volt, és a másik fal ami Keleti fekvésű volt ugyan de javarészt alak volt az egész plusz a terasz ajtó nyáron napkeltekor baromi meleg volt, télen főleg ha fújt a szél pedig baromi hideg. Hiába ment kokszon a fűtés abba a szobába 18 foknál melegebb nem volt télen. Mellesleg a fakeretek végett hamar szét is volt rohadva mi azt teljes eégszében kibontottuk és normál falat húztunk fel kisebb műanyag ablakot tettünk bele és az erkély ajtót is lecseréltük kisebbre s hőszigeteltre, na és persze az ablaküveg is termo üveg amit a párom úgy szabatott méretre, még jó hogy a munkahelye is egyben a cég ahol iylet csináltak így ő nagy kedvezménnyel szerezte be ezeket de így is egy kisebb vagyon elment rá. De mi erre gyűjtöttünk házat örökségből vettük és közösen rakjuk rendbe minden évbe csinálunk rajta valamit, így apránként szépen lassan jó házikó lesz a miénk.


Az üvegtégla sem valami jó szigetelő főleg ha egy egész faj és nem csak pár kocka van benne. Persze tartós meg minden de hiába cilózta meg a párom a réseket újra, ott is jön ám be hideg sajnos. Mondta is a párom hogy jövőre ő azt az egészet kibontja a francba nem fog vele szenvedni és nagy része sima télga lesz, kerül oda egy kisebb méretű ablak csak hogy valami fény jöjjön be és szellőztetni is lehessen ha úgy hozza az élet és ennyi.


Na meg az a baj ezeknél a fakeretes részeknél hogy bármennyire is jól megvan csinálva, jól kezelt fáról van szó, ha nincs 2-3 évente lekezelve valami festékkel hamar elrohadnak ám, és még ha évente van kezelve akkor sem lesz örök életű sajnos. Az árát nem éri meg, bár szépnek szép, de itt nem csak az esztétikát és az árat kell figyelembe venni hanem azt hogy mennyire élhető a ház hosszú akár örökös távon. Mert nyaralónak, hétvégi háznak még simán elmenne de rendes lakóháznak baromság!

2014. okt. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Először is az udvarba kén valahogy benézni,ami majdnem,hogy esélytelen a nappali meg biztos,hogy nem az utca felé nézne így valójában az üvegfelület nem látszik..

Nekem tetszik eltudnám képzelni benne télen is. Ha csak nyaralóként üzemelne,akkor is kéne télen is fűteni,így akkor még télen is ki lenne használva. Nem kell feltétlenül ekkora üvegfelület,mint ezen a házon. Lehet,hogy ott nem lesz olyan meleg,mint mondjuk egy másik helységben,ahol minden tégla,de viszont jó lesz nyáron a kertbe kilépni vagy csak kinézni és nem csak egy egyszerű ablakon.

2014. okt. 12. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!