Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A jövőben a lakhatás már...

A jövőben a lakhatás már nagyon olcsó lesz az új konténer lakások elterjedése miatt? Milyen hatásai lesznek ennek?

Figyelt kérdés

Ugye most jelenleg pl. Münchenben egy 20nm-es kis lyuk is 800 EUR. A legtöbb kelet-Európainak az keseríti meg az életét, hogy a nyugati fizuját felemészti a horribilis lakbér.

Viszont ha már ilyen 70 nm-es luxus hordozható konténer lakást megvesz 3 millió Ft-ért, akkor már mindenki oda fog költözni ahol munka van? Az állandó ingatlanok ára a kereset hiánya miatt le fog esni?


Mit ígér a jövő?


2015. okt. 31. 10:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2015. okt. 31. 10:58
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Oké értem én hogy a konténer 2,5 meg 3 millió. De azt valahova tenni is kell...és közben szállítás se gondolom 2 Ft oda ahova akarod.
2015. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Erre találták ki a lakókocsit.

Már vannak egész nagyok is.


Viszont, az ember olyan 40 éves kora körül már szeret megállapodni és nem állandóan költözgetni.

2015. okt. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják sátrascigányéletnek. És nem azért nem csinálják az emberek, mert nincs rá lehetőségük. Lakhatsz te sátrakban, lakókocsikban, meg konténerekben hogy fuss a németek morzsái után. De tényleg ez lenne a jobb élet?
2015. okt. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
de ehhez még hozzájön a telek ár....
2015. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért én kétlem-gátlom hogy 3milláért veszel egy luxus kialakítású konténerlakást.


Egy valamirevaló fürdőszoba 1,5 millióba kerül.

2015. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Németek morzsái után"?

Ott még egy írástudatlan is 360 ezer forintot keres, mert ott ennyi a minimálbér. Ez nem sátor meg ilyenek, hanem elektronikusan nyitható, hőszigetelt olcsó rezsijű luxus lakhatás.

2015. okt. 31. 11:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban soknak tűnhet innen a 360.000 Ft, de ki kell hogy ábrándítsalak, eurót fogsz keresni, és baromi keveset.


"elektronikusan nyitható, hőszigetelt olcsó rezsijű luxus lakhatás"


Luxus. Hát hogyne. A biorobotnak hogy két műszak közt ne a csarnok tövében hálózsákban feküdjön, meg a céges budin trónoljon. Majd ha hirtelen két albánnal, meg egy románnal találod magad 12 négyzetméteren, akkor mond hogy luxuslakhatás.

2015. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy neked miért nem mind1, hogy tégla a fal vagy nem, amikor ugyanúgy hőszigetelt és olcsó rezsijű (akár árammal is olcsón kifűthető). Ráadásul hordozható is. Ha jobb lehetőséget kapsz mondjuk Stuttgart-ban vagy Düsseldorfban, akkor csak egy fuvar és ott is élsz, ugyanabban a kéróban.
2015. okt. 31. 11:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ehhez hasonló hírek rendszeresen jelennek meg a neten. Több cég adott már ki közleményt (konkrétan konténerre olvastam), ami cáfolja ezeket az árakat.

Ha egy lakás árát részekre bontod, azt látod, hogy a hely határozza meg az árat.

A költségekben a falazó anyag viszonylag kisebb tétel (Ezt váltja ki a konténer szerkezete). A hőszigetelés, első burkolatok, gépészet emészti fel a költségek túlnyomó részét.

A konténer eléggé behatárolja az alaprajzot, a fém falak hangszigetelése számomra kérdéses (ha burkolják, az költség)

Szerintem gagyi kivitelben 5 millából tégla és konténer házat is lehet építeni, de ehhez még sok egyéb járulékos költség jön (telek, illetékek stb.)

2015. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!