Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakast szeretnek vasarolni,...

Lakast szeretnek vasarolni, közvetlen cégtöl. Mi a velemenyetek, milyen a minösegi kivitelezes, mire kell ügyelni a vasarlasnal? Van valahol bukta? A vetelarbol le lehet alkudni, vagy jobb nem is kezdemenyezni az alkut?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint elkészült szerkezet, esetleg kulcsra készen egy lakás és ezt kívánjátok ti megvenni a cégtől, mint leendő első tulajdonosok?

Általában nem engednek az árból, mert nincsenek rászorulva, hogy áron alul adják el a lakásokat. Úgy vannak vele, hogyha neked ennyiért nem kell, majd lesz más, akinek igen. Próbálkozni persze lehet.


A buktatók egy ennyire új lakásnál sajnos nem most fognak kijönni, hanem majd pár év múlva. Akkor lehet látni, hogy mi hol repedezik, mit spóroltak ki, stb.

Érdemes a nyílászárók minőségét firtatni, illetve rákérdezni, hogy milyen szigetelést alkalmaztak, hány centi, miből vannak a válaszfalak (főleg szomszéd és köztetek), stb.

2015. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármint elkészült szerkezet, esetleg kulcsra készen egy lakás és ezt kívánjátok ti megvenni a cégtől, mint leendő első tulajdonosok?"


Füteskesz vagy kulcsrakesz allapotot irnak a hirdetesben. Az elsö fogalommal csak reszben vagyok tisztaban es burkolat nelküli lakasra gondolok, mig a masodik fogalom nem szorul magyarazatra.


Ami nekünk fontos, az az energetikai bizonyitvany, az alacsony rezsi miatt. A lakas A+ legyen, de, legfeljebb a fajlagos primer energiafogyasztasa ca. 60-67 kwh/m2 ne lepje tul. Szerintem a 30 cm-es porotherm falakkal ez meg is valosithato. Nem tudom, milyen tegla ez, de mar csak a neveböl is itelve, a 'therm, thermo' meleget, forrot sugall


Ami az elsö költözeses lakasok mellett szol, (szerintem, de lehet, hogy rosszul következtetek) az a jotallasi jegy kiallitasa. Egy ingatlant csak lakva ismeri meg az ember. Ha, közben hibakat eszlelnek, akkor azt X even belül a cegnek kötelesseg kijavitania.

Mik a tapasztalatok e teren? Igyekeznek kibujni a kötelessegük alol vagy minden problema nelkül segitenek?

2015. nov. 1. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Jótállási jegy: akkor érsz vele valamit, ha leinformálható, évek óta lakásépítéssel foglalkozó cégtől vásárolsz lakást. Esetleg érdemes lenne megkérdezni olyanokat, aki a korábban épített lakásokban lakik, nekik mi a tapasztalatuk. Sokan 1-1 épületre hoznak létre kft-t, amit átadás után hagynak bedőlni. Ha ilyet fogsz ki, akkor a jótállási jegyed kb semmire se jó. Ha nagyobb, megbízható céget talász, akkor ott már lesz aki fogadja a garanciális bejelentésedet.

2. A 30-as Porotherm faltól csodát ne várj. Azt is megfelelően le kell szigetelni ahhoz, hogy hőtechnikailag megfelelő legyen. Maga a Porotherm egy márkanév, az egyik téglagyártó egyik gyártmánya (Wienerberger).

3. Vételárból nem szokás alkudni, esetleg feláras burkolatot tudsz magadnak belealkudni, vagy jobb minőségű konyhabútort. Persze, ha kp-ben fizetsz, különben az eladónak se érdeke.

4. Műszaki leírást tessék figyelmesen elolvasni, esetleg átnézetni valakivel, aki ért hozzá.

2015. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kiegészíteném a harmadik válaszolót (mert egyébként abszolút igaza van), hogyha az alacsony rezsi a cél, akkor érdemes végignézni, végig gondolni mik lesznek még magában az épületben, ami esetleg közös költségnél felmerülhet. Pl. nagyon népszerű mostanában közös konditerem kialakítása, vagy wellness részlegé, ami azonban jelentősen emeli a közöst.

Kérdezz rá, hogy milyen szigetelőképességet garantálnak, majd olvass utána, hogy ez elégséges-e a mai modern technológiák mellett a számotokra.

A fűtési rendszer milyen lesz?

2015. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat mindegyikre ment a 'green thumbs up! ' :-)


A vetelarat leszamitva, milyen mas költsegekkel jar egy ingatlan vasarlasa?


- az a 4%-os illetek, amit az ingatlan forgalmi erteke utan allapitanak meg, illetve kell fizetni, ez az illetek tkp. ado?


- az ügyvedek ugyancsak az ingatlan forgalmi erteket veszik alapul a költsegeik elszamolasanal, vagy fix penzert dolgoznak?


- milyen mas kiadasokkal kell meg szamolni egy ingatlan vasarlasanal?


- az ingatlan vasarlasanak a költsegeit, kesöbb le lehet irni az adobol? Csak kizarolag hitelre van allami tamogatas?


- hogyan törtenik a vételár fizetese? Levonjak a folyoszamlarol, vagy ugy kell atutalni?


- a vetelnel fontos, hogy legyen mar elöre a tarsashazban közös kepviselö vagy hazkezelöseg?


PS. Nem elek Magyarorszagon, ezert, nem is vagyok tisztaban az ottani törvenyekkel, szabalyzatokkal. Annyit tudok, hogy a rendszervaltas utan Magyarorszagot a nemet peldara rendeztek be, igy sok minden megegyezik. Kicsit beleolvasva a materiaba, en magam is ezt tapasztaltam. 2004 ota Magyarorszag bent van az Europai Unioban, igy az unios törvenyeket is be kell tartani.

2015. nov. 1. 15:10
 6/6 A kérdező kommentje:

#4-es Köszönöm a valaszod.


Konkret ingatlant meg nem talaltunk.


Amit mar eldöntöttünk:


- melyik magyar varosba költözünk

- az epület: 'A' energiabesorolasu legyen az energetikai bizinyitvany alapjan.

- lift legyen

- közös tarolo,

- padlofütes

- legfelsö emelet vagy tetöteri lakas

- lehetöleg központi legyen a bevasarlas miatt, sajat auto hianyaban, de ha, tetöteri-, liftes lakas csak az aglomeracioban lenne, az sem baj


Ennyi az össz luxus amit elvarunk. Termeszetesen az már a 'non plus ultra' ha

- riasztos, kameras, központi klimatizalt az epület/lakas.

Gondolom a lift üzemeltetese is kicsit megdobja a költsegeket es egy harom szintes hazban abszolut luxusnak szamit.


A fütestipusoknal olvastam, pl. azt a kifejezest, hogy 'cirko' Ezt nem tudom, hogy mit jelent, de gondolom valami cirkulal (?) talan a kazan altal felmelegitett viz, amivel a lakasokat fütik?


Tudom, hogy mit gondoltok, ... biztosan ezt fogja az ingatlanközvetitö iroda, az ügyved, etc. gondolni, 'nah milyen bamba, tudatlan ember, ez meg a Saharaban a homokot is megvenne.

Ezert, szeretnek tajekozodni, hogy mar elöre ne ezt a bonyomast keltsem es magabiztos fellepesem legyen

2015. nov. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!