Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vehetnénk így lakást...

Hogyan vehetnénk így lakást párommal?

Figyelt kérdés

Ő dolgozik, de pályakezdő, szeptemberben kezdett, próbaidőn van, így még nem hitelképes.

Én még tanulok, de annyi pénzem van havonta, hogy egy hitel felét fizetni tudjam.

Párom édesapjának van kb. 2MFt-ja önrészre.

Édesanyám pedig hitelképes, van saját ingatlana is és felajánlotta, hogy ha el tudjuk intézni, a nevén futhat a hitel vagy kezesként megjelölhetjük.


Kb. 8MFt értékben vennénk így egy budapesti ingatlant. Össze lehet ezt hozni valahogy? A hitelfelvételhez megvan mindenünk (önrész, hitelképesség, fizetőképesség), csak nem egy embernél. Szeretnénk, ha 50-50%-os lenne a tulajdoni hányad vagy köztem és a barátnőm között, vagy ha csak úgy oldható meg, akkor a szüleink között. Megoldható ez valahogy, vagy vegyünk ki egy albérletet inkább, pofátlanul drágán?



2015. nov. 6. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
albérlet pofátlanul drága, a hitel szintén pofátlanul magas összeg, ráadásul Damoklesz kardjaként lebeg felettetek 10-15 évig és a munkahelyetek is pofátlanul bizonytalan lesz.
2015. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hitelfelvétel előtt stabilizálódjatok anyagilag, a próbaidő túl kockázatos. Nem érdemes másra terhelni az egészet, a kezesség nagyon rosszul végződhet és mindenki bukhat ezen. Azt meg sem említem, hogy egy nyolcmilliós lakáson újítani is kell bőven.

Várjatok ezzel, fiatalok vagytok még, fejezzétek be az iskolát és legyen stabil, jó állásotok.

Addig albérlet.

2015. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Stabilak vagyunk anyagilag, gond nélkül tudnánk törleszteni. Egy albérlet havi összköltsége még több is lenne, mint a hitel. Az, hogy fiatalok vagyunk, még nem ok arra, hogy kidobjuk azt a közel 1MFt-ot az ablakon, amit egy év alatt albérletért fizetnénk. Ezért érdekelne minket, hogy meg lehet-e így oldani a vásárlást.
2015. nov. 6. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Össze lehet hozni, és én is azt tartom, hogy az albérlet kidobott pénz.

Minek várjanak 1-2-3 évig, addig meg minek dobjanak ki 1-2-3 millió ft-ot? Az nagyon sok pénz, és mehetne a saját lakásuk törlesztésére is.

Nem egy barlangot fognak venni, egy normál állapotúban el lehet lakni évekig is felújítás nélkül, nyilván nem a leggusztustalanabb putrit fogják választani. Egy tisztasági festés, és kész, nem kell itt egyből milliókért átalakítani mindent.


Nektek nem fognak adni hitelt, a "van pénzem" a bank szempontjából egy nagy semmi. Honnan van? Munkaviszonyból? Mert ha nem, akkor semmit nem jelent.

Az önerő jó, a fedezet is, de az egyik szülőre mindenképp szükség lesz.

Így viszont már át kell gondolni, elég macerás, mert 50-50% tuti nem lesz. Abba meg gondolom (és remélem) egyik szülő sem megy bele, hogy ő a kezes, az ő háza a fedezet, és az ő gyerekén kívül vki más is tulajdonos legyen. Az egyik szülő nevére kell, h kerüljön.

Nyilván ne maradjatok évekig albérletben, de egy pr hónapot, vagy 1 évet talán várni kéne, hogy a friss munkaviszony is hitelképes legyen.


Amúgy meg egyáltalán nem pofátlanok már a hitelek kamatai.

Az meg mekkora baromság, h nem stabil a munkahely.

Szerinted aki 20 éve dolgozik valahol, azt nem küldhetik el akár már ma?

Ha nem vágnak bele, sosem lesz saját lakásuk, és 10 év alatt kifizetnek albira annyit, amennyiből sajátjuk lehetne. Ennek mi értelme?

2015. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Itt elsősorban anyukád hitelképességét kellene alaposabban megvizsgálni. Fontos az életkora, a jövedelme, munkaviszonya kezdete, vannak-e már hitelei, stb.

Elméletileg megoldható úgy a vásárlás, hogy Ti ketten lesztek a tulajdonosok a pároddal, anyukád a jövedelemmel bevont kezes, de konkrét adatok nélkül nem tudom megmondani, hogy 100%-ban működik-e az elképzelésetek.

Párodnak mikor jár le a próbaideje?

2015. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ebbe így nem szabadna belemenni. 100%-ig támogatom a saját ingatlan vételét, de várjatok még.


1. Szerintem nem probléma, ha édesanyád nevére vásároljátok az ingatlant, hiszen ő hitelképes. Megjelöltök kettőtöket haszonélvezőnek, és máris el van intézve a kérdés.


2. A gond azzal van, hogy még tanulsz - emellett feltehetőleg a munkahelyed sem fix vagy nem teljesen legális, jól gondolom?


3. A másik probléma az, hogy a barátnőd próbaidőn van. Ha ő mégis elveszítené az állását, egy fizetésből nem tudod majd finanszírozni az egész hitelt! Arra pedig pofátlanság számolni, hogy majd a szüleid besegítenek.


4. A 8 M-ra még rá kell számolnotok a munkadíjakat, bútorok árát, stb.-t.


5. Csak akkor menjetek bele a hitelbe, ha mindkettőtöknek annyira stabil a munkahelye, és a fizetésetekből a hitel mellett még félre is tudtok tenni. Minden más esetben botorság.

2015. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Ebbe csak akkor vágjatok bele, ha már kvázi házasságban éltek, tehát mondjuk 10 éve együtt vagytok, és soha nem fordult meg a fejetekben, hogy máshogy jobb lenne.

Egy közös hitel sokkal erősebb kötelék a házasságnál, és ráadásul nincs "válás" :)


Egyébként ha mindkettőtöknek anyagilag stabil családi háttere van, és mondjuk 4 (2-2, mert ugye ez is felesbe illene, hogy menjen) milla önrészt be tudtok rakni, akkor a maradék 4-et hitelből játszva kifizetitek.

Ekkora hitel nem fog 10-15 évre röghöz kötni, hiába akkora futamidőre veszitek fel. Ha már mindketten dolgoztok, és nem éhbérért, akkor ha minden jól megy, 5 év alatt elő- és végtörleszthettek.


Szerintem ebben a diák-pályakezdő helyzetben inkább a szülőknek kéne ezt hivatalosan vállalni.

2015. nov. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi annak idején a feleségemmel úgy kezdtük a közös életünket, hogy édesapám vett nekünk egy olcsó kis lakást. Ő vett fel hitelt, és mi neki fizettünk a törlesztőrészletnek egy részét. Abban állapodtunk meg vele, hogyha kinőjük a lakást, akkor eladjuk, és megkapjuk azt a pénzt, amit mi fizettünk bele.

Persze máshogy alakult, mert találtunk jobb lehetőséget, és megvan még az a lakás.


Próbáljatok meg leülni a szülőkkel és próbáljátok megbeszélni a dolgokat, és valami megoldást találni.


Gondoljatok arra is, hogy nem biztos, hogy jó ötlet, hogy a ti nevetekre kerüljön a lakás! Vannak ugyanis olyan állami támogatások, amiknek feltétele, hogy ne legyen saját tulajdonú lakásotok, és ezeket később nem tudjátok majd igénybe venni!


És még valami, amire nem árt ha felkészültök. Csak szólok, hogy ne érjen váratlanul. Most nagyon alacsonyak a hitel kamatok, és szinte biztosan feljebb fognak menni! Sajnos a köztudatban az van, hogy csak a devizahitel kockázatos, pedig ez nem igaz. Nézz meg egy törlesztőrészlet kalkulátort, meg nézegess grafikonokat, hogy mondjuk az elmúlt 20 évben hogyan változott a jegybanki alapkamat, meg a BUBOR, stb. Pár év múlva simán felmehet duplájára a hitel törlesztő részleted!


Szóval, üljetek le a szülőkkel, beszéljétek át a lehetőségeket, mérlegeljétek a kockázatokat, és úgy vágjatok csak bele. Lehet, hogy nem ártana egy hiteltanácsadó véleményét is kikérnetek (az nem kerül semmibe, és elkötelezni se kell magatokat).

2015. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!