Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új lakás vásárlásnál nettóban...

Új lakás vásárlásnál nettóban van feltüntetve az ár. Mennyi plusz költség jön rá?

Figyelt kérdés

Új építésű lakáshidetésben azt írják az ár nettóban értendő. Ne mtaláltam egyértelmű leírást, hoyg az ingatlanra ilyenkor mennyi áfával kell vagy nem kell számolni. Első lakásvásárlásnál és új építésű ingatlannál elvielg illeték sincs.

Szóval a kérdésem, hogy mennyivel lesz több ennek az ingatlannak az ára a vásárlásnál?


2015. nov. 8. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól kérdezd meg, hogy mit jelent, aki így hirdeti, mert ez inkorrekt.
2015. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az általános áfával, 27%-kal.

Az illetéket ugyanis normál esetben nem az eladónak kell fizetnie eladáskor, hanem a vevőnek, és ráadásul az állam felé. Így ilyen nem rakódhat az árra.

És azért hirdeti így, mert egyrészről jobban hangzik, vevőcsalogatóbb az ár, illetve azért, mert számlát ad róla. Tehát amennyiben nem magánszemély veszi azt meg, akkor a vevő az áfát vissza tudja igényelni.

2015. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Értem ...

Ez nem vevőcsalogató, ez vevőátb@cogató, vagy ahogy az első hozzászóló írta "inkorrekt".

Vevőt csalogatni korrekt tájékoztatással kell. Egy nagyobb értékű ingatlannál közel 10M is lehet az áfa, amivel növelve már lehet, hogy az én keretembe nem fér bele.

2015. nov. 8. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Illeték.és áfa két teljesen külön dolog. Jelenleg 27% áfa jön rá, de meglebegtette a kormány, hogy jövőre lehet, hogy csökkentik, hogy lendületet adjanak az építőiparnak, de hogy lesz-e belőle valami, ki tudja. Szerintem sem túl szép dolog, de azért a 10 milliós példád is túlzó, meg ha valakinek van egy lakásra 40 milliója, annak van rá 50 is...
2015. nov. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-es


En ugyanabban a cipöben jarok, mint a kerdezö, azaz lakasvasarlas elött.

Irod, hogy az illetek es az ÁFA ket par cipö.


Tkp. mi is az az "illeték"?

En mar x-szer kerdeztem, de senkitöl nem kaptam valaszt ra.


Ha, veszek egy lakast, akkor tuti, hogy fiezetnem kell a


- 4%-os illeteket, es

- a 27%-os ÁFÁT? (ezt már rablasnak tartom) Legalabb le lehet irni az adobol?

- az ügyved etc. költsegei a fentiekhez kepest, bolhaszar.

2015. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az Áfa mar benne van az arban.

Az illetek 4% 15 M Ft felett, ügyved 07-08%, földhivatal Ft 6.600


De, egyszerübb ha, bemasolom, amit a megbizott lakasközvetitö irt nekem

2. Adás-vétel költségei:

- van egyszer az ügyvédi díj, ami általában a vételár 0,7-0,8 %-a szokott lenni. Attól függően, mennyire bonyolult a szerződés.

- van egy földhivatali díj, amit az adás-vételi szerződés megkötésekor kell az ügyvédnek átadni, hogy a tulajdonjog átírása megtörténjen a földhivatalban. Ez 6.600,-

- illetve van az illeték, amit még fizetni kell 15 Millió feletti ingatlanokra, ez a vételár 4 %-át jelenti.

- a közmű (víz,gáz, villany) hozzájárulási költségeket a beruházó, vagyis az eladó fél általában állni szokta, és ez a vételár részét képezi. De néha eltérhetnek ettől. Ez mindig konkrét ingatlanra vonatkozólag megtudható.

Valamint van olyan eset is, amikor egy beruházó az ügyvédi költségeket ajándékként állja a vevő helyet. Tehát ez is opcionális.



Meg mindig ezen, a 27%-os Áfan ragodom.

Talaltam egy linket, ez egy aktualis cikk az afarol.

[link]


Ha, az ingatlan afa-csökkenteset meg is szavaznak a parlamentben, nem hinnem, hogy azt a cegek tovabb adnak a fogyasztoknak

2015. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azt, hogy az árban benne van v. nincs az áfa EGYÉRTELMŰEN fel kell tüntetnie!

Tehát mondjuk úgy írják, hogy pl: ár 15 millió + áfa vagy úgy, hogy nettó 15 millió.

Ilyen esetben 27% jön rá (mert ez ma Mo.-on az általános forgalmi adó mértéke).


Amikor cég árusítja az ingatlant (akár új, akár régi építésű) általában ők így szokták feltüntetni, mivel cégként az eladásról számlát kell kiállítaniuk. Magánszemély vevőként ez nekünk olymindegy, mert mi nem tudjuk az áfát visszaigényelni az államtól. De ha pl. cégként vásárolnánk meg, akkor igen.


Ezt a közmű "hozzájárulási költséget" nem igazán értem. Én olyanról tudok, hogy közműfejlesztési hozzájárulás és azt alapból az építtető fizeti a közműcégek felé általában. (bár lehet, hogy mostanság ezt szeretik áthárítani a vevőre)

Ez bizonyos mennyiségű fogyasztásra van kiszámolva az adott ingatlanhoz. Amennyiben az új tulaj fogyasztása ettől pluszban nem tér el, akkor ő sosem fog ismételten ilyen címszó alatt még fizetni.


Egyszeri díj még az ügyvédi is, aki általában szoktavolt vállalni a földhivatal felé való bejegyzés intézését, tehát elvileg az ő díjában annak az ára is benne szokott lenni. Ez megegyezés kérdése, a vevő akár maga is intézheti azt a földhivatalnál.


Az illeték pedig az ún. vagyonszerzési illeték, ahol különbséget kell tenni h. milyen 'vagyont' szereztünk, illetve amennyiben ez ingatlan, akkor újépítésű lakásról van-e szó v. sem.


"Illeték új lakás vásárlása esetén

Mentes az (visszterhes vagyonátruházási) illeték alól a vállalkozó által értékesítés céljára épített vagy építtetett 15 millió forintot meg nem haladó forgalmi értékű új lakásnak vagy ilyen lakás tulajdoni hányadának első megvásárlása."


[link]


Itt egy oldal, ahol lehet kalkulációkat csinálni:

[link]

2015. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, "kicsit" felkerekítettem a 10M példával. De egy életszerűbb példával számolva ha 26M-ért hirdetik ÁFA nélkül (és nekem mondjuk 26M a max keretem) akkor 7M lesz az ÁFA vagyis 33M a végösszeg ami nagy különbség.

Ha ezzel megtekintéskor vagy egyeztetéskor szembesülök az bizony rosszul esik.

... és tényleg még az illeték is rájön. Így több mint a negyede plusz költség keletkezik.


Nekem más a meglátásom a "ha valakinek van egy lakásra 40 milliója, annak van rá 50 is ..."

Nem feltétlenül! 10M plus kiadás mindenkinek 10M plusz kiadás. Ha 20millióm és ha 40millióm van akkor is.

2015. nov. 10. 18:12
 9/9 anonim ***** válasza:

10M plus kiadás mindenkinek 10M plusz kiadás. Ha 20millióm és ha 40millióm van akkor is."


Egyezek veled! Ugy belendültünk mi is a lakasvasarlasba, de az adas-veteli költsegek elveszik az ember kedvet.

Mar 2 izben is talalkoztam olyan hirdetessel, hogy a ceg vallaja a közmüvesitesi költsegeket, az ügyvedet es az illeteket. ... ja, ilyet könnyeden megtesz, ha elötte annyivel felemelte a vetelarat.



Nincs olyan statisztikai tablazat nagyvarosonkent, hogy mennyi az ingatlanok nm-e uj-, ujszeru, hasznalt- etc. ingatlanoknal.

Igy könnyebb lenne szamolni.


Tudja azt valaki, ha pl. egy lakas emeltszintü füteskesz allapotban van, akkor arra mennyit szoktak, atlagban a burkolatokra forditani.

A 30K/nm realis ar?

2015. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!