Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 millió forintos hitelt...

5 millió forintos hitelt hogyan tudnék felvenni úgy hogy 3 éve van bejelentet munkahelyen?

Figyelt kérdés
5millió forintos hitelt hogyan tudnék felvenni úgy hogy ne kérjenek 2 házat terheli vagy önrészt ezeket nem tudom biztosítani max azt a házat terheljék amit veszek a fűzetésem havi 90 és 130 között van

2015. nov. 13. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Érthetően írd már le ezt a részt:

"...ne kérjenek 2 házat terheli..."

2015. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

attól, hogy egyetlen betűt kihagyott, még érthető, hogy mire gondol!


a fizetésed elég kevés egy ekkora hitelhez.

önerő nélkül nem megy.

sajnos egyetlen olyan bank sem lesz, amelyik így adna hitelt.

az a ház, amit megveszel, lesz a biztosíték, de nem fogják a teljes értékét odaadni neked, max a 70%-át.

én ezt úgy oldottam meg pár évvel ezelőtt, hogy többet írtunk a szerződésbe. ugyanis nekem sem volt önerőm, de valahova mennem kellett, az albérletet meg pénzkidobásnak tartom.

5-ért vettem a háza, 7-et írtunk a szerződésbe, ide viszont kell egy nagy adag szerencse is. egyrészt az eladónak is bele kell ebbe mennie. a másik, hogy a bank értékbecslője is mondja azt, hogy igen, a ház valóban 7-et ér.

nekem összejött, de nem biztos, hogy minden esetben működik. azt írtuk a szerződésbe, hogy 2 milliót már átadtam előlegként készpénzben. miindent ügyvéddel csináltunk, persze ezt sem állítom, hogy minden ügyvéd bevállalja. de szerintem az ilyen kiskapukkal ők minden nap találkoznak.

2015. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ez Nógrád megye itt ilyen szar a fűzetés de a barátnőmell már nagyon szeretnénk külön menni meg van egy 2 éves mostoha fiam is albérletben is gondolkodtunk de az nagyon sok így..... Bocs az el írásért az 2 házat terhelni akart lenni
2015. nov. 13. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
hát önrész nélkül nehéz lesz.... semmi akadálya annak,hogy csak a vásárolni kívánt ingatlan terheljék :) de azért kezes vagy kezesék nélkül nem fogsz ennyi hitelt kapni!
2015. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már értem. Nem fogod megkapni amúgy, a több milliós hitelnél nagyon sokat számít a közös gyerek és hogy feleség van-e. Szóval így ezzel a fizetéssel biztos nem kapsz 5 milliót. Nem csak a fizetésed miatt. (
2015. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
+ adóstárs
2015. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok annyi hogy együtt vagyunk sehol nincs el könyvelve adótárs lenne apám neki is ugyan ennyi a fűzetése csak neki kb a fele az családi ház csekkjeire megy
2015. nov. 13. 14:42
 8/11 anonim ***** válasza:
5 millió 20-25 évnél durván 40ezer a törlesztő.... esetleg olyan 80000 lesz az amit ki kell majd fizetnetek mielőtt még a hitelt megkapnátok. Ha a barátnőddel közösen veszitek akkor talán 600 ezer a csok amit ő kérhet ha legalább 50% tulajdonjoga lesz (önerőnek ez kevés ha 5 millió a ház) de a csok intézéséhez is pénz kell. Amint tiétek a ház akkor az illetéket kell fizetni (nálunk anno aztán gyorsak voltak mert a banki értékbecslő után 2 nappal jöttek az anno apehosok és az illeték első felét úgy fizettük be,hogy még a közjegyzőnél se száradt rá a tinta amivel aláírtuk a kölcsönhöz a papírt). Jah és ha netán eszetekbe jutna hitelt felvenni az önerőhöz akkor az is totálisan felejtős mert a khr-ből lekérik az adatokat és fix nem fognak adni a lakáshoz.
2015. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
barátnőm azt mondta a socpolnál van olyan lehetőség hogy ha 2 gyereket 8 éven belül biztosítjuk hogy lesz akkor arra is kaphat ami kb 1.800.000 a 3 gyerekre nem tom ezt fel e lehet papírdolgokra használni
2015. nov. 13. 14:58
 10/11 anonim ***** válasza:

ha egyszerre csinálják a személyi hitelt és a lakáshitelt, akkor nem tudják még lekérni khr-ből, hisz még nem lesz mit lekérni.

sokan csinálták így, de be is bukták, mert nagyon sokat kell így fizetni, és egy ekkora fizetés még egy hitelt sem bír el, nem hogy kettőt.

sok minden változott, nem tudom, ma mennyire valósítható meg, de én akkor sem látok jobbat annál, mint hogy többet írtok a szerződésbe.

akkor le van tudva az önerő.

sajnos a házasság rész is úgy van, ahogy írják, ez szemétség a bankok részéről, mert ma már nem azt jelenti a házasság, mint 50 éve, de nekünk is így volt, a K&H-nál az volt az első kérdés, hogy házasok vagyunk-e. mondtuk, hogy nem, onnantól kb. le se sz-rtak. mintha a házasság bármin is változtatna egy hitel kifizetése szempontjából. így is - úgy is fizetni kell, ha meg nem fizeted, így is- úgy is letiltják, behajtják. tök mindegy, hogy előtte voltatok-e templomban vagy sem.

az a baj, hogy tudom, milyen, mikor azonnal menni kell, mert nálunk is így volt, "otthon" már nem maradhattunk. de ez a fizetés ma sajnos már közepesnek sem mondható, inkább rossznak.

egy sajnálatos, de saját példát írnék: a párom tavaly akart felvenni kb 1 milliót kocsira. kb. nettó 260 ezres fizuja volt akkor. ez a 260 fixen megvolt, de volt mikor több is volt. volt egy személyi hitele, ami havi 20 ezer volt, ezt teljesen kinullázta volna az 1 millióból. nem volt megcsúszva, nem volt elmaradása, minden hónapban fizetett. le is kérték khr-ből, ugye minden adós szerepel benne, ő jó adósként volt nyilvántartva. persze a banknak nem kötelessége elhinni, hogy a régi hitelt kifizette volna az újból, akkor mondjuk hogy havi 260-20 = 240 ezer megmaradt neki minden hónapban. ugye a bank azt nézi, hogy egy bizonyos összeg kell a megélhetésre, kaja, rezsi, stb, és mennyi marad. ez a havi 260/240 ezer nem volt elég nekik egy 1 milliós személyi kölcsönhöz, úgy, hogy az igénylő jó adós minősítést kapott!

a cofidis nagy büszkén hirdeti magát, egy szemét banda, kétszer ígértek visszahívást, egyszer sem hívták vissza, majd amikor a párom hívta őket, közölték, hogy ja, bocsi, el lett utasítva, indok nélkül.

Erste eljátszotta ugyanezt, indok nélkül elutasították.

Egy harmadik, Magyarországon nem olyan népszerű bank megadta, még azon a héten kinullázta belőle az előző hitelét, és azóta is tökéletesen törleszt.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, 90 ezerrel sehol sem fognak komolyan venni.

Azt írta itt ezen az oldalon valaki, hogy ha nem fix a fizetésed, akkor csak a legalacsonyabbat fogják nézni, hiszen az az összeg, amit fixen megkapsz minden hónapban, a többi meg vagy van, vagy nincs. de a bank nem számolhat azzal, ami egyik hónapban van, de a másikban már lehet, hogy nem lesz. mondjuk valamiféle prémium, vagy hétvégi műszakpótlék, vagy túlórapénz. jó ha van, de nincs mindig. így a te fizetésednél ők csak annyit fognak figyelembe venni, hogy havi 90 ezret keresel. sajnos ezzel még lehet, hogy a provident is elutasítana 300 ezres hiteligénylésnél.

2015. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!