Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szegeden mikor fog végre...

Szegeden mikor fog végre fellendülni az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

3-4 hónapja keresünk lakást, ezekkel a paraméterekkel:

panelprogramos, 60-65 nm között minimum legyen, max 3. emeleten (5 szintesben), 1+2 vagy 2+2 szobás, 12 millió forintig. És nem, nem lehet találni. Egyszerűen hihetetlen számomra hogy egy ekkora városban ennyi idő alatt nem lehet találni lakást.


2015. dec. 9. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Amikor enyhítesz a követelményeiden.
2015. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
En is pont ezzel kuzdok hosszu honapok ota itt Szegeden, csak en tegla lakast keresek. Honapok ota ugyanazok vannak, senkinek nem kellenek kulonfele jogos okok miatt. A sajatom nem merem meghirdetni, mert nem talalok masikat. Halott az ingatlan piac.
2015. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2. milyen jogos okok vannak? Én is hamarosan venni akarok
2015. dec. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Mindenkinek mások ugyan a jogos okok, de mivel ezeket a lakásokat hosszú hónapok, sőt éve óta hirdetik, mások is tapasztalhatnak némi visszásságot. Jó párat meg is néztem. Számomra kizáró ok, ha nagyon forgalmas út mellett van, hatalmas a zaj bármi miatt.

Max. ötszintesben keresek lakást, másodiknál feljebb nem mennék, volt már benne tapasztalatom, én sem leszek fiatalabb.


Az ár-érték arány, ami nagyon elvált egymástól. Lehet, hogy megvennék egy jó helyen lévő lerobbantat is, csak éppen nem azon az áron, amelyen hirdetik. Teljesen használhatatlan a fűtés, a konyha, undorító a fürdő - nos ezek viszik legjobban a pénzt, több millió is lehet a felújítás. És erre meghirdeti egy olyan áron, mintha ezekkel nem is lenne gond.

Nekem a nagy belmagasság sem tetszik, minek fűtsek akkora területet? Elriaszt, ha a ház nagyon le van robbanva kívülről, mert azt jelzi, hogy a lakóknak (vagy elég, ha egy-kettőnek) semmi hajlandósága a rendben tartásra, fejlesztésre.


Azt látom, hogy tényleg semmi választék. Ugyanazok vannak a piacon, szerintem a jobbak azonnal, fű alatt elkelnek. Nem épülnek újak, nem forog a piac. A régiekből a jók már régen elkeltek a bizonytalan pénzbefektetési lehetőségek miatt, inkább ide vitték sokan a pénzüket. Beindult a CSOK használt lakásokra is.

Várom, hogy valami történjen, mert addig nem merek lépni, talán eltörlik a 27 %-os áfát, a napokban is volt róla szó.

2015. dec. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt látom hogy baromira megdrágultak a lakások. 2014-ben vettük a panelprogis 52 nm-es 1+2-es lakásunkat itt a vértó mellett 5,5 m ft-ért, ami elég jó volt. Most ezek panelrogi nélkül vannak 7-8 közt, panel programosan 8-9 m ft-ért. Mi ez ha nem fellendülés?
2015. dec. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!