Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A 9-emetet előnyei és hátránya...

A 9-emetet előnyei és hátrányai érdekelnének, lakásvásárlás céljából. IGEN VAGY NEM?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A panoráma kilátáson kívül csak hátrányai vannak.
2015. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lerobban/nem elérhető a lift akkor lépcsőzhetsz 9 emeletet
2015. dec. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
39%

Ez feltételezem, hogy panel.

Így minden csak a hátrány mellett szól.

Hogy 9. emelet az csak pluszban.

Én akkor sem költöznék panelbe, ha ingyen adnák a lakást.

2015. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden a liften múlik. Minálunk a lift alig romlik 3-4 évente egyszer (a karbantartásnak köszönhetően), így nincsen hátránya. A bútorok meg elemekre szedhetők, úgyhogy mindet felvisz a lift.

Egy kertesáz bizonyára előnyösebb a tizedik emeletnél.

2015. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
IGEN: én költöznék, ha nem lenne több a vételár mint 9M és emeletenként 1M-ot elengednének
2015. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tízemeletes, akkor én csak a kilencedik emeleten laknék. Én egy vidéki nagyváros kilencedik emeleti lakásában nőttem fel, én szerettem ott lakni (a szüleim a mai napig ott élnek). Nem házgyári nagypanelos épület, hanem alagútzsalus technológiával épült. A lakás 74 négyzetméteres, 2+2 fél szobás, külön ebédlős, hatalmas erkéllyel (hintaágy is elfér). Az én tapasztalataim alapján mik az előnyei egy 9. emeleti lakásnak:

- csodálatos kilátás (feltéve, ha nem egy panelerdő közepén laksz)

- nem a zárószint, tehát kisebb az esély a beázásnak egy rossz tetőszigetelés esetén

- a tizedik emelet után itt a legkisebb az esély arra, hogy eláztasson valamelyik felső szomszéd (pl. mosógép)

- anyámék esetében olcsó fűtés (házközponti fűtés, kazán a 11. emeleten, a radiátorokat ki sem kell nyitni, a csövek is 23-24°C-ra fűtik a lakást)

- este nem kell egyből leengedni a redőnyt vagy behúzni a függönyt, ha villanyt kapcsolsz (kivétel, ha szembe van egy ugyanilyen magas ház)

- kevesebb zaj, szmog és rovar

- jobb levegő, hiszen itt szinte mindig van légmozgás

- napsütés-napfény, hiszen nem igen van magasabb épület, ami árnyékot tartana

+ 1: az épület összeomlása esetén nagyobb az esély a túlélésre, hiszen feletted csak egy emelet lesz, könnyebben megtalálnak a mentőalakulatok :)


Egyetlen hátránya a lifttől való függés. Bár csak kilenc emeletről van szó, nem egy felhőkarcolóról. Anyáméknál 2-2 db lift van a két lépcsőházban. Az egyik egy 6 személyes, a másik egy 6 személyes + teherlift. A két lépcsőház a földszinten és a 11. emeleten átjárható. így ha esetleg elromlana mind a két lift, akkor a másik lépcsőház két liftje továbbra is használható. A négy lift kiesése csak áramszünet esetén fordulhat elő, ez pedig szerencsére nagyon ritkán van.

2015. dec. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

"+ 1: az épület összeomlása esetén nagyobb az esély a túlélésre, hiszen feletted csak egy emelet lesz, könnyebben megtalálnak a mentőalakulatok :)"


Ez nagyon tetszik. :)

2015. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Az előnye az, hogy mégsem a tizedik emelet. A hátránya pedig az, hogy ez az egyetlen előnye.
2015. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!