Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új ingatlan (új építés)...

Új ingatlan (új építés) szeretnék vásárolni. Van erre bármilyen támogatás? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, stabil munkahellyel, jó keresettel, meglévő önerővel - de azért hitelt is kéne felvenni bőven. Viszont nem tudom, hogy igényelhetek-e bármilyen állami támogatást az alábbi feltételekkel:


- Nem vagyok házas és nem is tervezem mostanság

- Ebből adódóan gyermeket sem tudok "ígérni" a szocpolra

- Egyedül, csak az én nevemre kerülne lakás

- Új építésű, Budapesten

- Nem volt még saját ingatlanom ezelőtt, tehát első lakás lenne


Erre így lehet megigényel bármilyen pályázatot / támogatást? Annyival kevesebb hitelt kéne bevállalni, ami azért nem lenne előnytelen.


Soha nem igényeltem még semmilyen támogatást az államtól (már ha ez számít).



#lakás #támogatás fiatalnak
2015. dec. 24. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a lakástakarékpénztári megtakarításban van állami támogatás.
2015. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lakástakarék állami támogatása mellett kapsz némi illeték kedvezményt is. Összesítve sem túl sok a támogatás de hát miért is kéne egy egyedülállót támogatni?
2015. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom. Összesen végül is csak olyan havi 340e-t fizetek az államnak adóba meg az összes költésem 27%-át, meg a benzinben az isten tudja mennyit. Jogos, adjunk 10 milkát puszira annak akik össze tudtak rakni 3 pulyát a semmire...
2015. dec. 26. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Lényegtelen te vagy bárki mennyit adózik. Ettől nem függ mennyit kapsz.


Az a 3 gyermek amúgy a te nyugdíjad is fogja termelni, ezért van értelme támogatni.

2015. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy előtted is ott a lehetőség, hogy keresd meg életed párját, házasodjatok össze és csináljátok 3 vagy több gyermeket. Akkor te is megkapod azokat az irigyelt támogatásokat.

Nem ellened van senki, te is megkaphatod.


Az autós adókat meg hagyjuk inkább. Mindenki panaszkodik, hogy így drága az autózás meg úgy és jajjj de sok az autósok adója. Múltkor kb annyiért mentünk vidékre bérautoval amennyi diákjegy lett volna. De nem vagyunk diákok, ráadásul így nem voltunk menetrendhez kötve. És mindenféle adózás mellett még a bérautós cég is keresett rajtunk nyilván.

2015. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 10 "milkás" támogatás sem puszira megy. A + 10-es része meg pláne nem!

Ne irigyeld, tegyél érte!

2015. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

az önkormányzatoknak szokott lenni ilyen-olyan támogatási programja, bár nem az egyedülállókra fókuszál az sem.


20 éve kaptam egyedülállóként kamatmentes hitelt az önkormányzattól (amikor a piaci kamatok az egekben voltak, akkor azért sokat számított), de nem egetverő összeget, kb. a lakás árának 10%-át.


Illeték kedvezményt kapsz 35 év alatt, meg az új építés eleve illeték-kedvezménnyel jár. Meg ugye most csökken az ÁFA...

2016. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!