Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Új CSOK-kal kapcsolatos kérdések?

Új CSOK-kal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Ugye egyenlőre még nem sok részletet tudni, de beszélgettünk többen róla, csokorba szedtem a kérdéseket, aztán itt GYIK-en is, ha megtudunk valamit segíthetnénk egymásnak. Ti is írjatok nyugodtan ha van egyéb kérdés.

1. Szükséges-e a 10+10 milliót teljes egészében igénybe venni, nem lehet csak a vissza nem térítendő 10 milliót?

2. Pl.: Adott egy 20 milliós áru új lakás. A támogatás ugye teljes egészében fedezné, szükséges-e, hogy rendelkezzünk ezen kívül önerővel (saját készpénz)?

3. A támogatásból vásárolt lakásban kötelező-e életvitelszerűen élni, ha valaki külföldön tartózkodik (nem saját, szülői tulajdon a külföldi lakás és Magyarországon tb által biztosított személyről van szó)?

4. Amennyiben egy család vállalja, hogy 10 éven belül lesz 3 gyermek, de előre nem látható dolgok miatt nem lehetséges azt teljesíteni, akkor mi van (elvetélés, nemzőképtelenség, egyik fél balesete,stb)?

5. A támogatásból vásárolt lakás később értékesíthető, bérbe adható-e és vonatkozik-e erre valamilyen türelmi idő?

6. Beszámítható-e önerőnek a támogatás összege hitel esetében?

7. Akiknek már van 3 gyermekük jogosultak-e?

8. A 3%-os kamat évi 3% vagy pedig összesen a teljes futamidőre vonatkozik?

9. Szükséges-e mindehhez jövedelemigazolás?

10. Van-e korhatár szülők esetében?



2015. dec. 17. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Önerő kelleni fog, de a mértéke még nincs megszabva.

Az egyik szülőnek 40 év alattinak kell lennie.

A többi választ nem tudom, de engem is érdekel!

2015. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jövedelemigazolás is kell, legalábbis a hitel részéhez. Meg ebben az új cikkben azt írják, hogy a "10M visszatérítendő a gazdagoknak érné meg...", tehát ezek szerint van rá esély, hogy nem muszáj azt is kérni, csak a vissza nem térítendő 10-est?
2015. dec. 17. 21:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A gazdagok igazából ott vannak kizárva, hogy van felső határa az ingatlan értékének, ami Bp-n is csak 35M, annyiért meg olyan házak vannak, amibe jóérzésű ember be nem költözne.
2015. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is szeretném tudni mert 3 gyermek megvan de 10 millió hitelt nem akarunk csak 4 et esetleg amiből felhuznánk a házat.Meg a közmüves telek megvan az is bele tartozik e az önerőbe?
2015. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Riszti válasza:

Az 1.es, 2-es, 3-as kérdésekre a válasz engem is érdekelne! Íme néhány infó amiről én tudok eddig:

Mikor kell visszafizetni?

Érdekes kérdés ez egy vissza nem térítendő támogatásnál, de léteznek helyzetek, amikor

az állam visszakövetelheti a pénzt. Ilyen helyzet, amikor – sértve a támogatási szerződést

-, eladja vagy lebontja valaki a lakást, ha a támogatásnál figyelembe vett gyermek

elköltözik a lakásból, ha harmadik személy tulajdonjogot vagy haszonélvezeti jogot kap,

illetve, ha nem lakáscélra használják az ingatlant a támogatottak. Ilyen esetekben a

polgári törvénykönyv szerinti késedelmi kamattal növelve vissza kell fizetni a támogatást.

Bizonyos esetekben, ha a tulajdonviszonyokat nem a szerződésben kikötött módon

intézik, válás vagy a párkapcsolat felbomlása is hasonló következményekkel jár. És

természetesen vissza kell fizetni a CSOK-ot, ha a fentebb írt határidőn belül nem sikerül

teljesíteni a gyermekszámra tett vállalást.

További fontos részletek

Bár nem a CSOK része, de a kormányrendelet szabályozza a három vagy több

gyermekesek által igényelhető támogatás mellé adható, legfeljebb 10 millió forintos

hitelig igénybe vehető kamattámogatást.

Ennek a támogatásnak a mértéke 3 százalék. Vagyis három százalékkal kisebb kamattal

veheti fel minden jogosult a legfeljebb 10 milliós lakáshitelt, mint amennyiért az igénylés

helyén nyújtott piaci ügyleti kamattal lehetséges lenne. Az ilyen támogatott kamatozású

hitelek maximális futamideje 25 év. Ez a támogatás azonban nem jár lakáselőtakarékossági

szerződés alapján folyósított hitel esetén, meglévő hitel törlesztésére felvett kölcsönhöz, és lejárt tőketartozás esetén sem.

A Bankráció hitelszakértője nyilatkozott a kérdésben, elmondta, hogy az új 10 milliós támogatással járó CSOK igényléséhez munkaviszony, büntetlen előélet és három gyermek vállalása is szükséges többi között.Amit a hitelekről tudni érdemes az pedig az, hogy a kamattámogatott hitelek maximális futamideje 25 év lehet, maximális kamata pedig 3 százalék, tehát 10 millió forint hitel 25 évre a törlesztőnek havi 47 ezer forintjába kerülhet.A támogatás igénybevételének legfontosabb feltétele, hogy 10 éven belül meg kell születnie a 3 gyermeknek! Amennyiben ez nem teljesül a TELJES TÁMOGATÁSI ÖSSZEGET 60 NAPON BELÜL vissza kell fizetni! Azért ha belegondolunk ez nem piskóta…10 milliót 60 napon belül! Ezen felül büntető kamatot is kell majd fizetnie annak, aki nem tud megfelelni a vállalt feltételeknek, ami a jegybanki alapkamat ÖTSZÖRÖSE LESZ!

Sajnos ennél konkrétabban nem térnek ki vagyis, ha valaki önhibáján kívül nem tudja teljesíteni a vállaltakat akkor a fentiek közül melyek vonatkoznak rá!

2016. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Riszti válasza:

Az 5-ös, 6-os, valamint a 8-as, 9-es kérdésre én sem tudom a választ.

A 7-es kérdésnél pedig a meglévő 3 gyerekek után szerintem nyilvánvalóan jár, ha 5 éven belül nem kapott az illető semmiféle államilag támogatott hitelt illetve meglévő gyermek/gyermekek esetében a szülői korhatár nincs limitálva max. a legidősebb gyerek nem töltheti be a 20.életévét vagy ha felsőoktatásban tanul akkor a 25.életévét. Vállalásnál legalább az egyik szülőnek 40 év alattinak kell lennie. Ez vonatkozik házastársakra vagy élettársi kapcsolatra is, még ha nem közös a gyermek akkor is.

2016. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!