Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha van 5 millió Ft készpénzünk...

Ha van 5 millió Ft készpénzünk, vidéken élünk egy (nagyon) szűk de csendes kis családi házban, nagy kerttel, amit a férjem nem akar eladni, évente 1 milliót tudunk megtakarítani, hogyan érdemes továbblépni?

Figyelt kérdés

Amiben élünk felújítani, átépíteni nem érdemes, a pénz építkezésre, lakásvásárlásra nem elég. Ki hogyan lépne tovább, hogyan tervezne? 40 évesek vagyunk,1 gyermekünk van.


Köszönök minden hasznos hozzászólást!


2015. dec. 28. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed nem akarja a házat eladni, akkor mi a kérdés? Nem írtál arról, hogy te mit szeretnél. Mekkora a gyermeketek? Városba költöznél, vagy mi az, ami a terveid között szerepel?

Először egyet kellene érteni a családon belül, ki mit szeretne, utána lehet tervezni.

2015. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyermek jövőre kerül iskolába.


Nagyon jót kérdeztél.


Én olyan otthont szeretnék, ami:

-jó állapotú

-megfelelő méretű (mindenkinek egy szoba min.) esetleg + nappali

-van kert

-van műhely

-csendes helyen van

-de nem 2x45 perc naponta a munkába-óvodába járás


Férjem szintén a fentieket szeretné.


Mindketten tanácstalanok vagyunk. Szívesen mutatnám az utat, hogy hogyan tovább, ha tudnám, hogy teszek jót.

Panelba nem hajlandó költözni...

2015. dec. 28. 09:50
 3/9 Kapafej válasza:
100%
Szerintem a fél ország ezzel küzd. Talán az a legegyszerűbb ha már eladni nem akarjátok, hogy hozzáèpítetek. Viszont szerintem az soha nem lesz olyan jó, mint az új.
2015. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom-tudom, nem is akarok nagyravágyó lenni, csak rosszul esik a család bántása, hogy miért nem építkezünk már, vagy csinálunk már valamit...


Meg eddig úgy éltünk, hogy a terv az hogy nincsen terv, de én eljutottam odáig, hogy jó lenne ha lenne terv.


Hátha valaki kívülről jobban meg tudja ítélni, hogyan lehetne, kellene lépni.

2015. dec. 28. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Lakáskasszátok van már? Az azért elég jó megtakarítási forma, bár ha most kötitek, csak 4 év múlva tudjátok leghamarabb kedvezménnyel felhasználni.

A helyedben kötnék és addig is gyűjtögetném mellette a pénzem, ha megtehetem. 1-2 év múlva szerintem konkrétan eldől, merre halad tovább a lakáspiac az ÁFA változtatásokkal, könnyebb lesz dönteni, főleg úgy, hogy több pénz lesz a kezetekben.


A gyerek miatt jó lenne egy kis kert, ehhez nem muszáj családi ház, sorház is megfelelő, azok olcsóbbak. Ha viszont nem szeretitek és nincs időtök a kertet művelni, akkor tégla társasház is szóba jöhet, az még kevesebbe kerül. Nézegessétek folyamatosan a lakáshirdetéseket, mert így képben lesztek az árakat és lehetőségeket illetően. Cserét is lehet nézegetni, soha nem lehet tudni, ki mit akar.

Én közelebb költöznék az óvodához, iskolához, munkahelyhez, mert a sok utazás a legidőrablóbb dolog a világon. A gyerkőc sem lesz mindig óvodás, a lakásvásárlást több évre kell tervezni, én már azt is belekalkulálnám, honnan tud a legkönnyebben és legbiztonságosabban hazajutni, akár majd egyedül is, ha nagyobb lesz.

2015. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ok, saját vélemény, nem tudom milyen állapotban van de 5 millióból én klasszul fel tudnék újítani egy házat, mondjuk én sok mindenhez értek, építőipari végzettségem van, a munkadíjat megspórolnám, szerintem 45 perces munkába/iskolába járás sem vészes napi szinten, szóval én elsősorban felújításon+hozzáépítésen gondolkoznék. Ha valamiért ez mégsem menne akkor néznék másik ház után, ami jobb állapotú, de nyilván ennyiből egy új nem jön ki, aztán azt újítgatnám.
2015. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha évente 1 milliót félre tudtok tenni, az elég jó. Tehát hitelképesek vagytok.


Az 5 millióra felvennék mégegyszer ennyi hitelt, majd ebből a pénzből hozzáépítenék annyit a házhoz, amekkora az ideális méret lenne - ezután pedig átépíteném a házat az igényeimnek megfelelően (belső falak áthelyezése, stb.).

2015. dec. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát ha se ezt fejleszteni, se másikat venni nem akartok, akkor ezzel le is van zárva a dolog.


Én mindenesetre ezt eladnám, és vennék egy nagyobbat, ami megfelelő. Én még soha nem vettem fel hitelt, mert soha nem lehet tudni, de most olyan alacsony kamattal adják, hogy rövidebb távra pár milliós hitelbe mindenképpen érdemes lenne belevágnotok ebben a helyzetben.

Esetleg még áthidaló kölcsön is szóba jöhetne, az új vásárlása és a régi eladása között. Vagy úgy adnátok el a régit, hogy visszabérelnétek arra az időre, ameddig az új nem rendeződik.

2015. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt kell eldönteni, hogy alapvetően szeretitek e a házat, a helyet vagy már unjátok a környéket is?Ha nem unjátok csak a ház mérete kicsi akkor mindenképp hozzáépítenék még egy szobát, újra berendezném az egészet, kertet átakítanám.

Ha unjátok az egészet akkor elkell adni és venni egy olyan házat amire nem kell sok hitelt felvenni vagy semmit, értsd addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

2016. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!