Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 2016-ban CSOK 10 00 000 Ft...

2016-ban CSOK 10 00 000 Ft támogatásra jogosultak vagyunk ha csak az egyikünk 40 év alatti?

Figyelt kérdés
Új lakás vagy ház vásárlásában gondolkozunk 1-2 éven belül. Házasok vagyunk, jelenleg 2 gyermekünk van, akik után eddig nem vettünk igénybe szocpolt. Vállalnánk a 3. gyermeket is, hogy igénybe vehessük a 10 MFt támogatást. Férjem 36 éves, én 41 vagyok, jogosultak vagyunk rá vállalással? Ha nem, megszületett 3 gyermek után jogosulttá válunk?

2015. dec. 29. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi szabályozás alapján a 2 meglévő gyermekre jár, a harmadik bevállalására nem, de ha megfogant, 24 hetes magzati kortól már lehet igényelni. Ez esetben a különbözetet a hitelből írják le, a folyósító banknál kell intézni.

A szabályozás még változhat, a hivatalos változat még nem jelent meg (ill. én nem találtam), szerintem azt várjátok meg. Érdemes magatoknak is utánanézni, akár kinyomtatva magatokkal vinni a rendelet szövegét, amikor a bankkal mentek tárgyalni, ők sincsenek mindig a helyzet magaslatán.

2015. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2016-os csok szabályait még nem ismerjük, csak pletykák, politikusi elszólások, ígéretek, találgatások vannak. Az első a jelenleg érvényes szabályokat jól leírta, de ez ugye nem a beígért 10 millió.
2015. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Már kijött az új közlöny, két meglévő gyerekre és egy vállalt gyerekre is fel lehet venni (10 éven belül kell megszületnie) és elég, ha az egyik fél 40 alatti. Én így olvastam ma...

[link]

2015. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!