Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez az új CSOK (szocpol)...

Sansa LannisterStark kérdése:

Ez az új CSOK (szocpol) komolyan be lesz vezetve?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy ez csak a kormány legújabb húzása a szavazók megnyerésére, és amint lezajlanak a választások, eltörlik.

2017 nyarán fogunk esküdni, szerintetek addig még lesz lehetőségünk felvenni a támogatást? Parázok tőle, hogy addigra megszűnik, és elszalasztottuk életünk legnagyobb lehetőségét.



2016. jan. 6. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Ne légy bent biztos, hogy ez életetek legnagyobb lehetősége. Gondolom még gyereketek sincs. Ha nem születik meg a három, akkor a 10 milliós támogatás esetében is, legjobb esetben is 15 milliót kell visszafizetnetek 60 napos határidővel, de ha nő a jegybanki alapkamat akkor ez lehet 20,25 de akár még több is. De ha két gyerek mondjuk megszületik, csak a harmadik nem, akkor is legalább 13 milliót, rosszabb esetben pedig 15-20 milliót kell visszafizetni úgy, hogy közben nevelni kell a két gyereket is. Jól hangzik, szépen hangzik, de inkább azok éljenek vele, ha jót akarnak maguknak, ahol már van három gyerek. Egyébként vissza is vonhatjak, de életben is tarthatják, majd kiderül. De ne erre akarjátok alapozni a jövőtöket,.ha még egy gyerek sincs... Legyen eszetek, ne vallaljatok be hármat, de még kettőt sem. Szörnyű bukás lehet a vége...
2016. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én a gyerekeimet nem befektetési célból fogom megszülni. Akkor is lesz 3 gyerekem, ha nem kapok támogatást. Amúgy meg ha meddő lennék, akkor teljesen más a szabály, akkor nem kell büntető kamatot fizetni. Nem teljesen vagy képben a dolgokkal, már bocs. És nem is a kérdésre adtál választ.
2016. jan. 6. 11:30
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha meddő vagy, de reprodukciós eljárásban részt vehetsz, akkor öt ilyen kezelést végig kell.csinálni. Tudod, hogy az mivel jár? Akkor érdekes a helyzet, ha van már mondjuk két gyerek, dolgoztok, és mellette kell csinálni ezeket a kezeléseket. Ha nem vagy alkalmas a kezelésre, mert mondjuk kivették a méhed betegség miatt, akkor nem.kell öt eljárást végiccsinálni. De ezekben az esetekben is vissza kell fizetni a pénzt, csak kamat nélkül. Én csak figyelmeztetlek, hogy jól gondoljátok végig. De ha ez a stílus, akkor hajrá, csináld, de 10 év múlva ne sírjál, hogy átvertek.
2016. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyik hónapról a másikra bármilyen előzetes hírek nélkül bevezetnek/megszüntetnek bármit.


Én semmivel nem alapoznék erre a "lehetőségre" sem.

2016. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
2-es, továbbra sem ezt kérdeztem. Tisztában vagyok a szabályokkal, de ha nem tudnám a feltételeket, beírnám Google-be. Azt kérdeztem, mennyi az esélye annak hogy eltörlik mire összeházasodunk. Van-e értelme emiatt hamarabb házasodni?
2016. jan. 6. 13:09
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

Ezt senki nem.tudja megmondani, még Orbán Viktor sem. Ahogy egyik napról a másikra kitalálta, úgy vissza is vonhatják. Szavazás 2018-ban lesz, így logikus lenne, ha addig nem törölnék el, de ha mondjuk túl sokan igényelnék, és túlságosan megterhelné a költségvetést, akkor visszavonhatják. Vagy ha az EU beleköt vagy ha a migránsok veszik át a hatalmat, vagy a gazdasági helyzet úgy alakul, hogy megszorítani kell, akkor is hozzányúlhatnak.


De komolyak vagytok, hogy most még másfél év múlvára terveztek esküvőt, de az ingyenpénzért előbbre hoznátok. A gyerekkel is így lesztek majd, igazából még nem akarnátok gyereket, de az ingyen 10 millióért gyorsan neki álltok.

2016. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Lusty válasza:

A választásig nem hiszem, hogy eltörlik. Utána már van esélye. Ez is csak egy mézesmadzag... és nem a kisembereknek van kitalálva. Megvan ott a "kör", aki ezzel a lehetőséggel új házat vehet... Csak nézd meg az új lakások árát... Azt egy fiatal, alacsonyabb bérű nehezebben teremti elő. A cél mindezzel: a szavazatszám növelése. Mi, friss házasokként, is gondolkoztunk rajta erősen,de amíg nincs gyerek, mi nem merünk belemenni. Mert utána ki tudja, lesz-e miből visszafizetni.

Hogy emiatt előbbre hozzátok-e az esküvőt, erre nehéz választ adni. Ezt nektek kell mérlegelni: Miért lett 2017 kitűzve? Anyagi okok vagy addig sok más van? Mert ha nincs akadálya a házasságnak, akkor még idén is megtarthatjátok, csak kell egy gyors szervezés. (polg. hiv., zenekar, vőfély, helyszín- a legfontosabbak, a többi ráér.

2016. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, 6-os, annyira komolyan gondolom vele, hogy már holnap hozzámennék ha meglenne hozzá minden. Azért 2017, mert most jöttünk rendbe anyagilag, és még kocsit akarunk venni (meló miatt muszáj), és jövő nyárra lesz annyi pénz, hogy egy rendes családos lagzit tartsunk. Mert nekem ez volt az álmom. De ha kapok ingyen 10 milliót, akkor lemondok a nagy lagziról, és megesküszünk hamarabb, szerényebben. Na így gondolom.
2016. jan. 6. 17:17
 9/19 A kérdező kommentje:
Már évek óta szeretnénk gyereket, csak nem albérletbe! Egyszerűen csak felelősek vagyunk.
2016. jan. 6. 17:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt nem érdemes felrúgni a terveiteket. Annyira kiszámíthatatlanok az elmúlt években az intézkedések, hogy erre nem lehet alapozni. Oké, a magánembereket eddig nem nagyon szívatták, de ebből a kormányból simán kinézem, hogy utólag kitalál valamit, amivel mégse olyan jó lehetőség.
2016. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!