Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mai 20-30 éves korosztályból...

Mai 20-30 éves korosztályból kinek sikerül szülői segítség nélkül, önállóan vagy akár hitelből saját otthont vásárolnia? Hány évesen, mit vettetek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 09:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

A lakás,amit vettem az önkormányzaté volt,pár éve bagóért eladták a lakóknak,így vettem meg MESSZE a piaci ár alatt.

Szerencsére a melóhely miatt kaptam hitelt,amit hála az Istennek,nem frankban vettem fel,így már rég visszafizettem.


32/F

2016. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Anyósomtól kaptunk 1 milliót esküvőkor, ehhez még tettünk 300ezret, ez volt a 20% önerő a saját házba. 6,5 millióért vettünk családi házat Pest közelében, 10 éves hitelre. Közben kötöttünk lakástakarékot, amivel elvileg 2 évvel megrövidítjük a hitelt.

Szóval így sikerült.


De ha kicsit több eszünk lett volna, akkor fizettünk volna előtte is lakástakarékot, így több önerő lett volna.

De így is sikerült.

Mindketten dolgozunk, így a törlesztővel sosem csúszunk, de munkahelyelvesztésre (is) fizetünk biztosítást.


26 éves voltam amikor vettük a házat, most 32 leszek májusban.



Most olvasom vissza: végülis szülői segítség volt az az 1 millió, de azt lakástakarékkal is össze szedhettük volna, mert az esküvőkor már 5 éve együtt éltünk. És mindig dolgoztunk, tehát lett volna miből.

2016. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaz nem ma volt 10 éve de én akkor voltam 21 éves.(Akkor sem olt könnyebb sőtt...)

Önkormányzati ingatlant vettem meg mert a piaci ár töredékéért adták-igaz le volt lakva de felújítással sem került annyiba mint egy tipp-topp ház a környéken.

És plusz előnye volt hogy nem kellett a nyakamba venni semmilyen hitelt mert az önkormányzattal sikerült olyan szerződést kialkudni hogy kamatmentesen részletekben letörleszthetem(1 200 000 volt a ház, 300 000-et befizettem amim volt kp a többit 10-20 ezerrel néhány év alatt letudtam).

A felújítás másik 1 milla volt de azt fokozatosan tettem bele saját erőből és 1 év alatt lett kész tipp-topp kis ház.

Személy szerint nagyon nem ajánlom hogy banki hitelt vegyél fel mert nagyon nagy teher még a mostani alacsony kamatok mellett is- van más megoldás is látod csak alaposan utána kell járni.(Nem a kérdéshez tartozik de megjegyzem: minden után járj utána mert rengeteget spórolhatsz , pl. elintéztem a vásárlás utáni illetékmentességet ezt sem sokan ismerik de több tízezer ft, vannak a felújításhoz is többféle támogatások-kedvezmények ezen százezreket spórolhatsz)

2016. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26 voltam, amikor apám is meghalt és teljesen egyedül maradtam. A lakást megörököltem, hitellel együtt, és én fizettem vissza a szüleim által a lakásra felvett hitelt.
2016. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

20 evesen vettem 2 szobas kerteshazat, 2/3 onero, a maradekot apam potolta.

kb 2 evente nagyobb felujjitas sajat zsebbol.

2016. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

27 éves korunkban építettük a házunkat a férjemmel.


23 éves korunk óta spóroltunk rá, úgy, hogy a fizetésünk kb. 1/4-ét félretettük.


1/3 önerővel vettünk fel hitelt a házra.

2016. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
6 év albérletes spórolás után kb 50% önerővel lakás, 29 évesen
2016. jan. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
29 évesen 14 millióért vettem kpre. 15 éves korom óta dolgozom , az ősi munkát űztem pár évig kb 4-5 ezt azért hozzá kell tenni.
2016. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Lebuktááál r.i.b.a.n.c !!! :D :D
2016. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
mennyiér?
2016. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!