Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérletbe költözzek vagy...

Albérletbe költözzek vagy saját lakást vegyek, ha összegyűlik rá a pénz?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, még a szüleimnél lakom egy faluban és szeretnék egy saját lakást. Ha minden jól megy, 3-4 éven belül meg tudom venni az első saját lakásomat, de ehhez spórolnom kell mindenen. Mostanában sokat gondolkozom, hogy elmenjek-e inkább albérletbe és kezdjem el a saját életemet élni egy városban, vagy inkább maradjak itthon a szüleimmel, ahol még a szobámat is az öcsémmel kell megosztanom? Mit gondoltok?

2015. dec. 29. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Menj albérletbe, és nyiss lakástakarékot.
2015. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azzal miért járnék jól?
2015. dec. 29. 10:48
 3/20 A kérdező kommentje:
Tényleg megéri?
2015. dec. 29. 10:48
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudjuk, hogyan érzed magad otthon, mennyire vágysz el a városba, a saját életbe, neked kell magadba nézni. Ha nagyon, akkor költözz albérletbe, ha még kibírod 3-4 évig, akkor maradj, mert albérletben nem igazán tudsz majd spórolni. Bár 26-27 éves korig otthon élni, ráadásul egy szobában az öcséddel nem lehet valami felemelő. Hol fogadod a barátnődet, a barátaidat?
2015. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Azért jó, mert biztosan nem költöd el azt a pénzt, amit oda félreteszel, kamatozik is, és még "ajándékba" is kapsz mellé egy keveset.

Így majd pl amikor 4 év múlva lakást szeretnél venni, önerőd már biztos lesz.

2015. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha otthon jól érzed magad és nem vagy teher a szüleidnek, akkor szerintem maradj otthon. Jobban tudsz spórolni és előbb vehetsz saját lakást. Ha már valamennyi pénzed van, akkor hitelt is vehetsz fel. inkább azt fizesd, mint az albérletet.

Persze, ha már mehetnéked van otthonról és találsz olcsó albérletet, ami mellett tudsz félretenni, akkor azt is választhatod.

Ha az öcséd is keres már, akár ketten is mehettek albérletbe.

2015. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A szüleimmel viszonylag jól megvagyunk, de már nagyon mehetnékem van. Tényleg nem tudok senkit fogadni itthon. Mindig nekem kell elmennem itthonról ha találkozok valakivel, vagy akkor is, ha kicsit egyedül szeretnék lenni, mert valaki mindig van itthon. Attól félek, hogy ha albérletbe mennék, akkor azzal elrontanám az egész hátralévő életemet. Célszerűbb lenne kivárni azt a néhány évet, de most élem a legszebb éveimet, mire saját lakásom lenne, már legalább 27 éves lennék. Akkor kezdjek el élni?
2015. dec. 29. 11:24
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van. A 27 éveseknek már annyi. Az már nem élet. Nem marad más hátra, mint a szüleidet és az öcsédet küld albérletbe és akkor a tied az egész lakás.
2015. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ilyet nem mondtam, csak szeretném most kiélni magam. 27 évesen már jó lenne megállapodni.
2015. dec. 29. 13:48
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Én albérletbe költöznék a helyedben, és nem is nagyon kapkodnék a lakásvásárlással. Nem mondom, megvan a varázsa annak, amikor saját kecód van, de ez a varázs hamar megkopik. Huszonévesen ráadásul bármikor adódhat úgy, hogy lépned kell valamerre, és akkor csak nyűg lesz a lakás. Fiatalon jobb, ha mobil az ember, és nincs röghöz kötve.
2015. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!