Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tehetnék szert viszonyl...

Hogyan tehetnék szert viszonylag alacsony költséggel egy tanyára?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, pályázni szeretnék a fiatal gazda pályázatra, de előtte venni szeretnék egy tanyát Hajdúnánás vonzáskörzetében (lehetőleg) nem túl sok pénzért, azzal a céllal, hogyha megnyerem a pályázatot, akkor én oda ki is költözök és a pályázattal vásárolt földeket onnan felügyelem, valamit ezt a kis tanyát szeretném a későbbiekben bővíteni is.

Hol kereshetnék ilyen eladó tanyákat? mert az interneten nem igazán találtam semmit! :/

Ha pedig nincs eladó tanya, akkor esetleg abban tud valaki segíteni, hogy mik a feltételei annak hogy én a semmi közepén építsek egyet magamnak?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 21. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a környéken kellene érdeklődni az emberektől eladó tanya után. Én is tanyasi házat keresek és azt tapasztaltam hogy internetre ritkán teszik fel az összes eladó tanyát, viszont a szóba jöhető helyeken szinte mind eladó volt. A pofásan rendben tartottak esetén az eladó általában meg akar gazdagodni még aznap, tehát túlárazza. Pont ezért hozhatta rendbe, pénzt akar vele keresni. Míg a feleslegessé vált tanyák általában meglepően olcsók.

Ahogy az egykori szülőfalumban is azt figyeltem meg, hogy a falusi turizmus céljára készre felújított ház a tömés falával és a kis konyhakertjével meglepően drága, például 25 millió Ft. Míg a kissé felújításra szoruló de más szempontból meg jobb téglaház a nagyobb földdel és erdővel és csendes helyen lévő meg jóval olcsóbb az előbbinél, például 4,5 millió Ft.

2016. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azon a környéken ahol én szeretnék venni tanyát, ott vannak földeink (épp ezért szeretnék ott venni) de ezek biztos hogy nem ilyen turizmus és hasonló célokra lettek felújítva (ha egyáltalán fel lettek) mivel a legközelebbi lakott terüet minimum 6-8-10 km re van! :)

Én viszont világ életemben a határban voltam, ott nőttem fel, és mindig is tanyán szerettem volna élni az életem. Ezért döntötem úgy, hogy 19 éves vagyok, itt az ideje, hogy megvegyem a saját tanyám, így mire családot alapítok, addigra talán sikerül majd legalább félig eljutni a felé az állapot felé milyennek megálmodtam a saját kis tanyám! :D

2016. jan. 22. 00:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ott akarsz élni, akkor gondoskodj védelemről is, mert kirabol és agyonver valamelyik banda. Állandóan lopnak, gépet, állatot, mindent.

Szép-szép a tanyasi romantika, de egyáltalán nem biztonságos. Még hatalmas és vad kaukázusi kutyákkal sem. Az egyik rokon éppen most költözött be a faluba, mert az összes baromfit ellopták tőle.

2016. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt mifelén viszonylag sokan laknak kint tanyán, de egy-két gázolajlopástól eltekintve nem nagyon hallottam más esetről. ott ahol kutya is van, még a gázolajat se vitték el..
2016. jan. 23. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!