Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti belevágnátok így a lakásvás...

Ti belevágnátok így a lakásvásárlásba?

Figyelt kérdés

Most a férjem szüleinek lakásába lakunk ketten(annyira nem túl jó a kapcsolatunk). Egy megyeszékhelyen, a Dunántúlon. Mindenképpen szeretnénk majd családi házba költözni. Van egy kiszemelt település, a várostól 13 kmre, ahol házat szeretnénk venni(a férjem oda jár dolgozni). Most találtunk egy eladó ingatlant, ami nagyjából megfelel az igényeinknek: 100 nm, 80as évek végén épült, tégla ház. Felújított tető, napkollektor stb. Hátrányai, hogy a nyilászárók régiek(jól szigetelnek) és nekünk kicsi a telek(1000 nm, de gazdálkodni szeretnénk).

De ezek a fránya anyagiak... 8,9 M a ház, vagyis ennyiért hírdetik, de talán engednének belőle. Nekünk viszont csak 3 M van+ hamarosan lejáró lakástakarékunk(kb 1M)+ felvehetnénk előre a csokot 1,4M. Tehát mindenképpen lakáshitelt is kellene felvenni 4M forintot.

Érdemes így belevágni, vagy várjunk még vele? Illetve, ha megvásároljuk milyen plusz költségekre számítsunk? Gondolok itt illetékre, órák átíratására stb.



2016. jan. 27. 08:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
regi hazat megvenni szopas.
2016. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ez régi háznak számít? Jó persze, hát nem is új... Én nem ódszkodok az iyen régitől. Szüleim háza 83ban lett kész, akkor költöztek be. A mai napig nem volt vele nagy gond... Persze egy külső szigetelés, nyílászárócsere, ráfért, de ezen kívül semmi gond vele.
2016. jan. 27. 09:14
 3/26 anonim ***** válasza:
Nektek kell látni, hogy a jövedelmetek elbír-e egy hitelt, és mi a terv a jövőre nézve, gyerek pl, akkor rengeteg plusz költség, és kiesik a te jövedelmed stb. Valamint egy kertes házban rengeteg plusz költség van egy lakáshoz képest. Ha így is belefér, igen akkor mindenképpen érdemes lenne megvenni. Kicsi a telek? Mit akarsz gazdálkodni? Konyhakertnek bőven sok ez is.
2016. jan. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Lassan 30 eves, hogy a fenebe ne lenne regi...


raadasul abban az idoben rengeteg ganyolt haz epult, borzalmas minosegben, szar szigetelessel, hohidakkal, rossz minosegu gepeszettel.


egy ilyen haz tele van taposoaknakkal, es igazabol fel sem tudod merni, mert nem latsz be a falakba. El van oregedve a villamos rendszer, a futesi rendszer, a viz- szenyviz rendszer, barhol es barmikor johet egy szerelvenyrepedes, csorepedes, rovidzarlat, es millios karok.


Szar lesz a szigetelese, hidegek lesznek a falak, konnyen lehet hogy itt-ott peneszedik majd vagy egyszeruen nem lehet esszeru koltsegek kozott normalisan kifuteni.


Ha jol ertem ketten laktok egy lakasban onalloan? Akkor minek rohanni?


Sporoljatok meg, es vegyetek egy sokkal fiatalabbat, en speciel 10 evnel oregebb lakohazat nem vennek.

2016. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Pedig érdemesebb régi házakat venni, mert abból még nem spórolták ki az anyagokat.

De a kérdésedre a válasz:

A ti esetekben túl sok a "majd"--

majd lesz lakástakarék, majd lesz CSOK, majd lesz hitel..

Nincs egyenlőre semmi csak 3 milliótok.

Arra is fel kell készülni nektek, hogy a költözés is pénzzel jár, és mindig van valami ami gyors javítást igényel. Nem árt ha van a háznak szánt pénz mellett még + pénz a nem várt kiadásokra.

Én várnék a helyetekben

2016. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

"mert abból még nem spórolták ki az anyagokat. "


hehe, ez volt a nap vicce :)

2016. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 60-as években épült vályogházam van. Azon kívül, hogy pár éve a csöveket kicseréltük, meg az ablakokat(ezt mondjuk nem kellett volna, mert tökéletes volt) nincs a házzal semmi gond.

A húgom tavaly vett pesten egy újépítésű házat, és most áruja mert pocsék az egész. Kispórolták az anyagot, nincs egy egyenes fal sem, ráadásul repedezik a fal.

2016. jan. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 09:25

Lehet te viccesnek találod de nem az. Régen nem spóroltak az anyagokkal mint ma. Az, hogy neked más a véleményed az egy dolog. Nekem is más. Én elfogadom, hogy szerinted csak az új házak érnek valamit, akkor te is tartsd tiszteletben az én véleményemet.

2016. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
3%

"Régen nem spóroltak az anyagokkal mint ma. "


fentebb leirtam mi volt a helyzet a 80as evekben. Annyi szar minosegu epulet azota sem epult az orszagban mint akkor.


Az hogy ma is vannak szar minosegu epuletek, meg nem cafolja meg azt hogy a 80as evekben rengeteg volt, plane a csaladi osszefogasban epult csaladi hazak kozott, plane faluhelyen, ahol a "jo lesz az ugyis Jozsikam" felfogas melyen benne van a neplelekben.

2016. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) bizony sok a majd, ezért nem tudjuk elhatározni magunkat. A lakástakarék most járt le, de nyáron, amikor érdeklődtem utána, azt mondták, hogy nem tudjuk rögtön felhasználni, ezért csak majd. Szeretnénk gyerekeket, már igazából bármikor jöhet :)

Tényleg nem vészesen sürgető költöznünk, mert itt csak a rezsit kell fizetni, de a lakás nem túl jó- panel, hideg, zajos, kicsi, erősen felújításra szorul(amit mi nem akarunk fizetni, hisz mennénk már innen- főleg, hogy a sógorom el akarná adatni a lakást, akár a fejünk fölül is, mert kell neki a pénz...)

A hirdetett korszerűsítve lett 2003ban- vízcsövek, villanyvezetékek, gázbekötés. Nyílván a falak állapotát nem tudhatjuk(bár én abból, hogy napkollektort szereltettek, arra merek követeztetni, hogy igényes a tulaj, és vigyázott a házra).

Kicsit nagyobban gondolkodunk, mint a veteményeskert :)

2016. jan. 27. 09:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!