Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanközvetítők miért...

Az ingatlanközvetítők miért olyan erőszakosak hogy ha odaírja valaki a hirdetésbe hogy ne keressenek ingatlanosok mégis hővnak és csak a végén v. Személyesen fedik fel hogy ingatlanosok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 29. 11:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Rettenetesen szűk látókörű vagy, és ostoba is. Csak neked lehet igazad, elképesztő, így még nem húztak fel ezen az oldalon. Látatlanban olyat állítasz rólam, ami NEM IGAZ. Én csak jóhiszeműen megosztottam a véleményemet, hisz ez az oldal arra szolgál tudomásom szerint. És leírtam, hogy egy irodával foglalkoztunk csak, a többire lecsaptuk a telefont. Elképesztő, komolyan mondom, forog tőled a gyomrom. Ismétlem, NEM VAGYOK INGATLANOS!
2016. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
:-D
2016. jan. 29. 13:12
 13/17 A kérdező kommentje:
:-DDDDD
2016. jan. 29. 13:12
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Ingatlanosokkal (több is!!!) volt szerződésem, több mint egy évig nem tudták eladni, csak időmet rabolták, olyanokat hoztak akikről látszott, hogy nem ilyet keresnek.

Felmondtam a szerződéseket, de a DH nem volt hajlandó tudomásul venni és írásban is felmondott szerződés ellenére tovább hirdették, a jelentkezőknek pedig azt mondták, hogy elkelt, tudom mert ismerős jelentkezett náluk és képesek voltak e-mail-be ezt leírni neki!! Nekem meg azt mondták, hogy "nem férnek hozzá a hirdetéshez", ők levették, de a hirdető oldal hibájából visszakerült stb.

Kártérítési pert tettem kilátásba, megemlítve az írásos bizonyítékokat is ellenük.... Érdekes: egyből lekerültek a hirdetések:DDD

Saját magam 3 hónap alatt többért adtam el mint ők hirdették és 1,5M Ft maradt a zsebembe, amit nekik kellett volna adni eladás esetén. A fentiek szerint jobb ingatlanos vagyok, mint ezek voltak, úgy, hogy nem ez a munkám. Ez nem az én érdemem, hanem az ők hozzá nem értésük, szerintem az megy ingatlanosnak, akit már BKV ellenőrnek se vesznek fel.

Ha mindenképp ingatlanossal akarsz hirdetni, inkább kisebb céggel, azokkal jobb a tapasztalat mint a legnagyobbal.


Hiába írod a hirdetésbe, hogy ingatlanosok ne hívjanak, akkor is hívnak. Ilyenkor kérdezd meg, hogy mit írjál a hirdetésbe, hogy mégse hívjanak:) Na ezután kezdtek csak el igazán köcsög módon beszélni :D Hiába kértem, hogy mondja már meg, hogy mi a kulcs mondat, mert tényleg szeretném, ha nem hívnának! Persze, hogy nem tudott semmit mondani, mert ilyen nincs, mindenképp és mindenkit zaklatnak, a nagy számok törvénye alapján, csak behúznak valakit.

2016. jan. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

Én a hirdetésbe is, és a ház kapujára egy laminált lapra is kiírtam, hogy ingatlanközvetítőknek 10 ezer forint/alkalom egységáron tartok alkalmanként bejárást, egyébként ne raboljuk fölöslegesen egymás idejét. Szerintem még így is volt vagy 4-5 alkalom amikor ingatlanost vezettem körbe, de nem volt képe a látogatás végén azt mondani, hogy na akkor kössünk üzletet, utána hívosgattak telefonon.

De mindegyiket leráztam azzal, hogy nem!

- Miért nem?

- Csak! És jó napot!

2016. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

Sok hozzászólóval egyetértek, miszerint az ingatlanosok erőszakosak és túlnyomó többségük végzettség és tapasztalat nélkül belevágnak ebbe a szakmába, mondván, hogy hirtelen meggazdagodnak.


Ebbe a szakmába már nagyon sok az utcáról bekerült üzletkötő, aki mindenáron próbál ingatlant megszerezni, ahol az arcátlanság nem ismer határt.

Sajnos erre születni kell.


Én is ingatlanközvetítő vagyok, amit egyéni vállalkozásban csinálok. Szeretem a munkámat. Úgy érzem, hogy az emberekkel is jól tudok kommunikálni, mind telefonon, mind személyesen.



Én is megtapasztalok nagyon sok ilyen ingatlanost, aki mindenáron szeretné, hogy nagyobb értékű lakást együtt áruljunk.


Volt olyan eset, hogy egy ingatlanos hölgy felhívott, és közölte, hogy van egy komoly érdeklődője, aki pont abban az utcában keres lakást. Közöltem, hogy akkor hívjon fel. Fél óra múlva felhívott, és az volt az első kérdése, hogy hányas szám alatt található a lakás. Utána is kérdezett egy-két dolgot, aztán visszakérdeztem, hogy nem ingatlanos, mire ő közölte, hogy nem. Addig megnéztem az interneten, és kiderült, hogy attól az ingatlanirodától van, ahonnan a hölgy hívott. Ez a hölgy azóta minden héten megkeres, hogy dolgozzunk együtt. Hiába válaszolom, hogy nem dolgozom együtt senkivel, mégis legutóbb "hisztis" hangon közölte, hogy "de én akkor is meg akarom nézni a lakást". És még ez ingatlanos.


Én azért lettem egyéni vállalkozó, mert sokat dolgozom, nekem nincs munkaidő vége, nincs ünnep, engem mindig el lehet érni, vagy ha nem, akkor visszahívom a kedves ügyfeleket.


A jutalékom és a feltételek is sokkal kedvezőbbek bármelyik ingatlanirodánál, természetesen

a legtöbb irodával szemben még számlát is adok.

2016. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
31%
Én is értékesítéssel foglalkozok 8 éve. Vettem már pár lakást, amit eladtam, mondjuk sose írtam bele a hirdetésbe, hogy ügynökök ne keressenek, minek? szerintem ezt tök könnyű kezelni, aki ezen felhúzza magát.... :) Első nap felhívtak 10-en, számítottam is rá, de mindegyik megértette, hogy mi a helyzet. Szerintem se azzal kéne mondjuk jönni, hogy ügyfelem van rá és pont itt keres ez gagyi, aki nem tud hideghívni az ne erőltesse, az eladásszámok beszédesebbek, ellenben azt tényleg nem túl jó látni, hogy valaki beleírja, csupa nagybetűvel, hogy ügynökök ne keressenek DH-sok meg pláne :) és te tudod nagyon jól, hogy ez a lakás tudna többet is, ha nem hirdetne ilyen bénán ráadásul olyan oldalakon amit a kutya nem néz. Tök jó, felteszem a jófogásra nem kell jutalékot fizetni, hurrá, csak most dobtam ki az ablakon másfél milliót. Szóval ez szomorú :( Sok ember azért elindult egy jó irányba és keresik a minőséget.
2016. márc. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!