Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi a szokásos alku lehetős...

Mennyi a szokásos alku lehetősége ingatlan vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Olvasom hogy pl a 10.4 biztos hogy lenyomható 10-re, vagy a 20.6 20-ra.De pl a 11.9?..
2016. jan. 31. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szokásos alku.

Van, aki semmit sem enged.

Van, aki pár százezret.

Nagyobb értéknél akár többet is.

Minden az adott helyzettől függ.

Én 100 ezret kalkuláltam be a lakásom eladásánál. Mivel nem sürgetett az idő, így ennél többet nem engedtem.

De ha valaki gyorsan meg akar szabadulni az ingatlantól, szüksége van a pénzre, nem nagyon vannak érdeklődők, az engedhet többet is.

A lényeg, hogy próbálkozni kell! Az nem kerül semmibe sem.

2016. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Mennyi az érdeklődő, mennyire sürgős az eladás, mennyire nőtt az ember szívéhez az adott ingatlan. Mi egy korábban 11 millióért hirdetett házat néztünk, amit később már 9 millióért hirdettek, végül 6,8 millióért vettünk meg. Már végrehajtás volt rá, a vevők 99%-át ez elijesztette, ők szabadulni akartak tőle, nehogy a végén egy forintot se kapjanak. Láttam már a kérdésed korábban is, szerintem nem fognak túl sokat engedni (maguk építették, így többre értékelik), de én biztos nem adnék érte ennyit. Próbálj meg alacsonyabb árat belőni. Ha régebb óta árulják, és nincs érdeklődő, akkor lehet, hogy belemennek. Ha most kezdték el hirdetni, de van rá több jelentkező is, akkor nem fognak engedni, mert akkor eladják inkább másnak.
2016. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,necces. Lesz előzetes értékbecslés is amúgy. De az ajánlattétel után.

Állitólag tavaly ápr.óta hirdeti.Nem tudom miért nem ment el - van azért mit csinálgatni rajta.Talán azért.

2016. jan. 31. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad korábban, hogy megnézetted szakemberrel. Építész volt? Ők az esetek nagy százalékában végeznek értékbecslést is, átfogó képük van róla, hogy milyen ingatlanárak vannak a környéken, mennyibe kerül a felújítás, így tudna egy szerinte reális árat mondani, ami segítene elindulni valamerre. Nem tudom, hogy mennyire hivatalos formában bonyolítjátok az adásvételt, tehát van-e ingatlanos, de ha nincs, akkor nem kell annyira kötöttre venni a figurát, hogy ajánlattétel, aztán vártok a válaszra stb. Mi miután megnézettük építésszel, simán rákérdeztünk, hogy szerinte mennyit ér (ez persze nem hivatalos szakvélemény, de mégis), mondott egy árat, és az alá mentünk a mi alkuárunkkal. Elmondtuk, hogy tudjuk, hogy régóta hirdetik, és ilyen-olyan gond van (palatető, fűtésrendszer teljes cseréje, kiegyenlítő tartály kilyukadása miatti plafonátázás stb), és tudjuk, hogy a végrehajtó is szorongatja, aki nem fogja 9-ért árverezni, kb 6-ért hirdetné meg, de mi ajánlunk többet, legyen 6,8 millió, gondolják át, de nyomást gyakoroltunk rájuk, hogy döntsenek gyorsan, így a helyszínen rábólintottak az árra. Két nap múlva felhívtak, hogy legyen inkább hét millió, de akkor leszereltem őket azzal, hogy az ügyvéd már megírt minden papírt a 6,8 millióra, hívják fel ők, hogy változott az ár, napok fognak elmenni vele, értesítsék a bankot, végrehajtót, hogy tolódik a fizetés (addig is ketyeg a kamat) és akkor fizessék a szerződésmódosítási díjat az ügyvédnél (szerintem ilyen nincs is, de blöffölni kell), és mivel úgyis feleződik az összeg, mert több örökös volt, gondolják át, hogy megéri-e nekik a macera. Talán gonosznak tűnünk, de pénzből élünk, így rámenősek voltunk. Végül visszahívtak, hogy maradjunk az eredeti összegnél. (Illetve amúgyis derült ki pár turpisság a házról, így végképp nem bánjuk, hogy nem adtunk egy forinttal sem többet.)
2016. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy kömüves,szigetelő brigád nézte meg, akik felujitásokkal foglalkoznak.De ez jó ötlet,megkérdezem őket is erről.

Van ingatlanos,de épp most döntöttük el hogy nem fogunk irásos ajánlatot tenni meg ilyenek,egyszerüen csak szóban tárgyalunk,akkor lehet érvelni,meg kontaktusban lenni.Köszi a választ. Remélem szeretitek a házikótok!

2016. jan. 31. 21:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden eset egyedi, nem húzható rá sablon. Vásárlóként igyekezz a lehető legkevesebbet fizetni.

21:34 - bravó. Igazi kapitalista szemlélet. Tetszik.

2016. febr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Állitólag tavaly ápr.óta hirdeti.Nem tudom miért nem ment el - van azért mit csinálgatni rajta.Talán azért."


Rokonok árulnak egy házat (örökség) már 5 éve. Lett volna rá jelentkező, csak az árból egyáltalán nem engednek. Egy időben emeltek is rajta, amikor az új árral meg sem nézték akkor megint levitték az eredeti árra. Azóta sem veszi meg senki és egyre inkább lepusztul a ház.

Szóval sok múlik az eladókon.

2016. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

10.6 lett a vége :)

(11.9 ről)

2016. febr. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!