Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi számít új ingatlannak csok...

Mi számít új ingatlannak csok szempontjából?

Figyelt kérdés

Most komolyan, csak én vagyok ennyire sötét? Millió cikket elolvastam, összevissza írnak mindent. Azt írják a 2008. Julius után kiállított mittudoménmivel újnak számít, de csak jogi személytől vehetem. Vagy mi?

Végülis egy 7 éves házat meg lehet venni vidéken 10 millióért is. Erre is jár a csok? Hitelt nem szeretnénk.


2016. febr. 16. 11:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha valaki épített magának egy házat 2009-ben és elválnak mondjuk, és el akarják adni, akkor az nem új ingatlan. Ha egy ingatlanberuházó épített egy házat 2009-ben, de még nem tudta eladni, akkor az jó a csok-hoz (q 10 millióshoz). Ha valaki vett egy 2010-ben épült társasházban egy lakást, de mondjuk költözés miatt most el akarja adni, akkor az nem jó hozzá. De ha egy cég épített egy társasházat 2009-ben és vannak még lakások, amiket nem.adtak el,.az jó a 10 milliós csok-hoz. Tehát az a 2008 után épült ingatlan jó, aminek még nem volt természetes személy a tulajdonosa. Érthető a példákkal szemléltetve?
2016. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!