Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vevő szempontjából van előnye...

Vevő szempontjából van előnye annak, ha nem közvetlen a tulajdonostól, hanem ingatlan ügynökségen keresztül vásárol valaki?

Figyelt kérdés
Pl. az Otthoncentrum nyújt valami pluszt a vevőnek, vagy csak zsebre teszi a közvetítésért meg az ingatlan bemutatásáért a százalékát? Mennyi lehet ez a százalék egyébként? Egyértelműen az eladó érdekeit képviseli?
2015. szept. 4. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
a százalék ártól függ. A vevőnek azért jó mert elmondod neki mit szeretnél és lebeszéli neked a megtekintéseket mondjuk egy napra és nem neked kell telefonálgatni meg rohangálni. A százalék am is az eladót terheli, A tulajnak meg azért jó mert csak az értelmes érdeklődőket viszi neked oda. Ő válaszol a hirdetésre jelentkezők kérdéseire....stb
2015. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Idő,pénz,energia spórolás.
2015. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Hátránya van.

Az eladó a vételárba már bekalkulálja az ingatlanos jutalékát, így drágábban kapod meg, mintha közvetlenül a tulajtól vennéd.

A százalék jellemzően 3% - de lehet több és kevesebb is. Attól is függ, milyen szerződése van az eladóval: kizárólagos, vagy az eladó más céggel is köthet-e szerződés, esetleg maga is hirdetheti...

2015. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

3-6% között mozog.

Egy 10 milliós ingatlannál ez 300-600 ezer.

20 milliós háznál már 600 ezer - 1,2 millió.

Irreálisnak tartom.

Vannak irodák, amelyek nyújtanak ilyen-olyan szolgáltatásokat, de azok a szolgáltatások nem érnek százezreket.

Az, hogy leszervezi egy napra - hát ne haragudj, de hány házat nézhetsz meg egy napon?

A szám bizonyára egy jegyű.

2-3-4-nél kétlem, hogy több.

Akkor meg én is fel tdom hívni, és megbeszélni, hogy kinek melyik nap jó.

Igen, némi energia és pénz.

De ez max 10-20 perc, és 200 ft.

Azért ha ki akarunk fizetni milliókat, tízmilliókat álmaink házára, ne sajnáljunk már ennyi energiát és pénzt ráfordítani!

Szolgáltatásuk szokott még lenni, amit nagy büszkén hirdetnek, hogy kapcsolatban állnak ügyvéddel, tehát egyből ajánlanak egyet. De ez kimerül az ajánlásban, vagy max. az időpontegyeztetésben. Megint nem egy olyan dolog, amiért fél milliót kéne fizetni. Mert utána mindent kőkeményen le kell perkálni, az ügyvédi költség egy fillérrel sem lesz olcsóbb, a szerződés díja, a közjegyző díja, a földhivatali díjak, stb., az fix. Egyébként meg úgy gondolom, mindenkinek, szó szerint mindenkinek van olyan rokona, barátja, ismerőse, aki az elmúlt években vett vagy eladott ingatlant, tehát egy ügyvéd nevét, telefonszámát nem titkosszolgálati feladat kideríteni.

Kapásból felsorolnék 5 ismerőst, aki az elmúlt 2 évben vett vagy eladott. Igaz, többnyire hitellel, mert fiatalok, de az ügy szempontjából ez lényegtelen.

Ha megerőltetem az agyam, akkor lehet összejön 10-15 név is, az 10-15 ügyvéd, és még árak serint is lehet válogatni, mert annyit biztos elárulnak, hogy az ügyvéd 60 ezerért vagy 150 ezerért csinálta meg az adás-vételit.


Volt itt ezen az oldalon egy kisebb vitám egy állítólagos ingatlanügynökkel, aki mindenáron meg akart győzni, hogy ő milyen fontos és szükséges szolgáltatásokat nyújt. De nem tudott, mert csupa olyasmit írt, amit én is meg tudok csinálni, és kb. mindenki, akinek ma van egy mobiltelefonja és napi negyed óra szabadideje.

A fentieken túl nagyon fontosnak tartotta azt a fél milliót érő szolgáltatást, mi szerint ők leültetik az eladót és vevőt tárgyalni, ahol minden fontos részletet megbeszélnek és ha kell, le is papíroznak. Úgy mint: mikor lesz a kiköltözés, mi marad a lakásban, hogyan rendezik a mérőállásokat, közművek átírásait, stb.

Könyörgöm, ez komoly? Értelmes, felnőtt ember vagyok, nem kell ehhez nekem óvónéni, aki felügyel!

Mindezt le lehet papírozni felügyelő nélkül is, és két tanúval aláíratni. Úgyis ott van a férj/feleség, gyerek, élettárs, anyu, apu, barátnő, vagy bárki, aki tanúként aláírja! Ha meg valami nagy baj lenne, és mégsem úgy törtáénnének a dolgok, ahogy le van írva, akkor a kutyát nem fogja érdekelni, hogy a lepapírozás Molnár Borcsa ingatlanügynök előtt, vagy Kiss Pista haverom előtt történt-e, mert egyik esetben sem fog gyorsabban vagy gördülékenyebben megoldódni.

2015. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Némi biztonságot nyújt. Pl. egyedülálló, hozzá nem értő személyként el mersz menni egymagad bármelyik lakást megnézni ismeretlen emberekhez..? Vagy olyan talpraesett, hogy ne verjen át a tulaj, ne nézzen élből hülyének? Tárgyalóképes vagy és felkészült?

Ha igen, nincs szükséged közvetítőre. Ha nem...

2015. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Ezeknek a nagy ingatlanirodáknak az ügynökeik nem sokkal többet csinálnak ahhoz képest, amire magad is képes lennél. Csak hirdetnek, ha te keresel, akkor küldözgetik neked az ingatlanokat, elmennek veled lakásnézőbe. Ez eddig ugyanaz amit te tudsz. Ígérgetik, hogy olyan hitelhez juthatsz csak rajtuk keresztül, amilyenhez te nem jutnál hozzá. Dehogynem, csak végig kell nézned a hitel ajánlatokat, ők is kizárólag ezt teszik. Hirdetni, vagy ingatlanokat keresni te is tudsz. A jutalékra hajtanak és a saját érdekeiket képviselik.


Amit az ingatlanosnak kellene tudnia.

A föld alól is előkeríteni azt az ingatlant amit szeretnél és meggyőzni a tulajt, hogy próbáljon megalkudni. Ha eladni akarsz, akkor el kell tudnia adni a lakást, tanácsokat kell tudnia adni, például hogy legalább szellőztess a látogatás előtt és fesd ki a lakást mielőtt jönnek az első nézegetők, vagy az árban tudjon egy stratégiát ajánlani, hogy mennyi időnként engedj valamennyit, ha addig nem kelt el, vagy az elején ne irreális másfélszeres árat kérjél érte.

Ezek egyikét se tudják.

2015. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Egyértelműen az eladó érdekeit képviseli? erre reagálnék..NEM előző lakáseladásnál sajna szóba álltam velük, kár volt, soha többet... utáltam, hogy szinte ki se tették a lábukat a lakásból máris mondták az érdeklődőnek, mutathatok másikat. Nekik nem az a lényeg, hogy a te házad-lakásod eladják, hanem az, hogy egyet a sokból... ezért eladásnál soha az életben többet nem állok szóba velük! Most is így hirdetem az ingatlanom ennek ellenére csak felhívnak, írnak stb...
2015. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak: attól, hogy nem az eladó érdekeit nézik, sajnos az sem következik, hogy a vevőét. A valóság az - ahogy lassan összeraktam -, hogy a sajátjukat nézik elsősorban, aztán az eladó következik véletlenül a sorban, mert véletlenül közös az érdekük (minél magasabb áron eladni a lakást, hogy nagyobb legyen a jutalék). A vevő csak valamiféle szükséges rossz a képletben, mert az hozza a pénzt, amit le lehet nyúlni, de azokkal csak a baj van. Csak érdeklődnek, nézegetik az ingatlanokat, többet is kell nekik mutatni, mire végre ki lehet imádkozni a pénzt a zsebükből, ráadásul bajlódni kell azzal is, hogy banki finanszírozást kell nekik szerezni, mert a szerencsétleneknek általában nincs egyben annyi pénzük, hogy saját tőkéből megvegyenek ingatlanokat, amikre fáj a foguk.


Szar lehet ingatlanosnak lenni. Ott vannak a hulllye vevők, akikkel csak a baj van. Az ostoba eladókat sem mindig olyan egyszerű átverni azzal, hogy szerződést iratnak alá velük, hogy nem árulhatják más csatornán a tulajdonukat. Szóval mindenki szegény szerencsétlen ingatlanosok ellen van. Elégtétel lehet nekik, hogy a végén csak behúzzák a csőbe a vevőt és az eladót is, és vastagond "magadóztatják" az ostobákat.


Na, ebbe a szivató gépezetbe nem szabad beleállni sem eladóként, sem vevőként. De sajnos ha az eladó már hagyta magát bepalizni, akkor a vevő elég nehezen tudja kikerülni a csapdákat.

2015. szept. 5. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Vannak jó és rossz ingatlanosok. Hogy melyikhez van szerencsénk, sajnos csak menet közben derül ki.

Nekem szerencsém volt, kifogtam a több közül egy lelkes közvetítőt, aki eladni is és venni is segített. Mivel én eladtam is és vettem is, valamint egyedülálló nő vagyok - nekem nagy segítséget jelentettek.

Az egy dolog, hogy magam is hirdethetem a lakást, ahol csak akarom - meg is próbáltam- de gyorsan letettem erről. Volt aki pl. csak hétvégi programként jött nézelődni, arról pedig már ne is beszéljek, hogy ez a szerencsésebb dolog volt - de akárki jöhet (nyilván értjük..) és én ott állok tök egyedül a tárt ajtókkal a lakásban. Azt csinálhatnak velem amit akarnak.. Vevőként is megnéztem egyedül egy-egy ingatlant, e ezt sem vállaltam volna be akárhol, akárkinél.

Szerződésekkel pedig nem volt gond, nem kötöttem senkivel kizárólagost, így a végül sikeresen eladott lakás után fizettem csak jutalékot, a többi ingatlanos, aki próbálkozott (volt aki még azt sem..) - így nem kapott semmit.

2015. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xswerdy ***** válasza:

Vevőként nemigen válogathatsz. A legtöbb hirdetést ingatlanos adja fel, akár szerepel benne ez az információ, akár nem.


Magyarországon az eladó bizza meg, ő fizeti, tehát elvből az ő érdekét kell képviselnie. De az ingatlanosnak a célja, hogy elkeljen az ingatlan. Egy jelentős árengedmény, ami az eladónak milliókat jelent, az ő jutalékában csak 10ezrek. Általában kérnek az eladótól egy irányárat, és egy minimum árat. És ha legalább a minimum árat megajánló vevőt hoz az ingatlanos, akkor jár neki a jutalék. Nos ezért előszeretettel súg a vevőnek, hogy meddig mehet le az ajánlatával.


A vevőnek nemigen adnak pluszt. Az internet előtti korban lehet, hogy bementél egy ügynökséghez, aki az adott környéken tevékenykedik, ott mutattak egy fényképes katalógust, míg az újságban csak szöveges hirdetés volt. De az internet korában ez a múlt. Ha felhívod az ingatlanost, akkor ő is felhívja a tulajt, sokkal nehézkesebb az időpont egyeztetés. Ezen kívül az ingatlanos hirdetésében általában nincs pontos cím, kép a házról, stb. Szóval az internet korában csak nehézkesebbé teszik az ingatlanpiacot, csodálom, hogy nem haltak még ki. Vannak persze extrém esetek (más városban lakik a tulaj), de ez az ügyletek elenyésző része.


Mit kínálnak még a vevőnek? Sokszor kínálnak olcsó ügyvédet, aki nem biztos, hogy tényleg olyan olcsó. Bár akcióban már ingyen ügyvédről is hallottam. Mást nemigen.


Szóval ha netán megtalálod az eladó hirdetését közvetlenül is, semmi értelme ingatlanoshoz fordulnod. A másik oldalról, ha az eladó csak ingatlanos által hirdet, akkor nem korrekt kinyomoznod az eladó kilétét, és megkeresned. Ilyenkor feltehetőleg oka van, hogy ingatlanossal dolgozik.

2015. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!