Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik ingatlanközvetítőt...

Melyik ingatlanközvetítőt ajánljátok ház eladás ügyben?

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 15:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
valaki
2016. febr. 28. 15:35
 2/16 anonim válasza:
41%

Azt szeretnéd, hogy egy bizonyos személyt ajánljon valaki? Szerintem az irodák egyformák(bár nem vagyok annyira jártas a dologban). Ingatlanközvetítő személy ajánlásához meg kellene tudni, hogy az ország melyik területén, melyik megyében kell.

De véleményem szerint az a legjobb, ha nem állsz szóba velük. Nagyon sok pénzt elkérnek olyan munkáért, amit meg tudsz te is tenni(gondolom), ha csak nem vagy akadályoztatva.

2016. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Miért kell ügynökség??? KOmolyan kérdem.

Ha átgondolod, rájössz, hogy semmi érdemi munkát nem végeznek.

Két esetben lehet szükséged rájuk: ha az ország másik végében laksz, mint ahol az eladni kívánt ház van. A másik, ha olyan idős/beteg vagy, hogy még hetente 1x sem tudod fogadni a potenciális vásárlókat.


Egyéb esetekben eszedbe se jusson velük szerződést kötni. Olyan pénzeket elkérnek a semmi munkáért, hogy égnek áll a hajad. Ja, azt kihagytam, hogy ha nagyon gazdag vagy, akkor nyugodtan írj alá velük egy szerződést, de ha számít a pénz, akkor NE!

Semmi olyat nem tesznek, amit te magad ne lennél képes megcsinálni. A hirdetős oldalakra te is fel tudod tenni, fényképet tudsz csinálni, és kiemelni, meg néha előre sorolni a hirdetést, minimális költség ahhoz képest, amit legombolnának rólad.

A telefonokat te is tudod fogadni, ha meg dolgozol, akkor írd bele a hirdetésbe, hogy érdeklődni este 6 után.

A házról csakis te tudsz érdemi információt adni, szóval ha a vevő kérdez, és az ügynök nem tudja a választ, úgyis téged kérdez meg. Ez munka? Ugyanmár! Akkor már nem mindegy, ha az infót te nem az ügynöknek, hanem egyenesen a vevőnek adod át?

Azzal szoktak még jönni, hogy ők tudnak ügyvédet vagy banki hitelt ajánlani. Hááát... ez nekem nem ér meg több százezret! Ügyvéd ismerőse valamilyen úton-módon mindenkinek van, még ha nem is személyesen, de a családodban, baráti körödben, kollégáid között 100%, hogy történt az utóbbi időben valamiféle adás-vétel. Valaki úgyis ajánl. Én egy 40 fős cégnél dolgozom, az elmúlt egy évben min. 4 kollégám vett házat vagy cserélt lakást.

Bankot kereshet bárk a neten, vagyis szétnézhet a hitelajánlatok között. DE mivel te itt az eladó vagy, ez nem is érint téged.

KB. ennyi, nulla teljesítmény, vagyis nyilván elviszi valamennyi idődet (telefonhívásonként mondjuk 2-3 perc) és egy kis pénzt (max. pár ezer ft a hirdetésekre, nem több), de ez az egész megér neked mondjuk fél milliót?

2016. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

az elsőnek igaza van abban, hogy csak akkor fogadj ingatlanost, ha nem érsz rá telefonálgatni, esetleg nem szeretsz szervezni ilyesmit, vagy akadályoztatva vagy.


mi akadályoztatva voltunk a munkánk és egy nagyon aktív 9 hónapos magzat személyében:), ezért fogadtunk ingatlanost. 3 nap alatt eladta a lakásunkat, ahova sose kellett odamenni se (nem laktunk benne), következő hétvégén már tettünk is ajánlatot egy nagyobbra (elfogadták).


de ez Bp, ahol most nagyon pörög a piac. és szerencse kérdése volt, és mi és ő is normálisak voltunk, mi tudtuk, mit akarunk, ő meg hajlandó volt figyelni ránk.


a dh-nál voltunk, ők elég nagyok, sok lakásuk van. amit ajánlok: ha csak eladsz, abban a kerületben/városrészben menj ingatlanoshoz, ahol van a lakás, mert szívesebben kimennek felmérni még aznap, fotózni, stb, mert ugye közel van.:)

2016. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én vásárlóként csalódtam a Dh-ban. Olyan lakásokat akartak rámsózni, ami egyáltalán nem felelt meg a paramétereinknek. Olyan környéken is, amiket mi kizártunk.

Az eladók biztos örültek volna, ha csak nézelődni megyek oda, és tudom hogy nem fogom megvenni.

2016. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

kb 6-7 éve mi is belefutottunk egy ilyen ügynökbe, amikor házat kerestünk, mert kivédhetetlen, hogy amikor felhívsz néhány hirdetést, egyik-másik ne ügynökös legyen.

amikor az egyik házat megmutatta, megbeszéltük, hogy mik az igényeink, és mutat még több házat.

egyrészt a pénz... közöltük, mennyit szánunk rá, és természetesen drágábbakat mutatott.

aztán a kert: mondtuk, hogy 4 kutyánk van, kell a nagy hely, meg hogy ne legyen közel a szomszéd. erre elvitt egy olyan házhoz, ahol nem viccelek, kb 6 nm kert volt a ház előtt. azt mondja, elég az, elfér ott egy kerti bútor. a szomszéd ház meg kb 3 méterre volt. hát normális az ilyen? hova teszem a kutyákat? az ilyet hogy lehet komolyan venni?

azt is mondta, hogy neki ez elég lenne. hát kit érdekel, hogy neki mi elég, mikor én nem ő vagyok?

az ilyennél egyértelmű, hogy nem is figyel az ügyfélre, csak a jutalékra hajt. na megérdemli az ilyen a több százezret?

2016. febr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 vkrisz81 válasza:
0%

a véleményem a következő:

nagyon jó kapcsolatban állok ingatlanosokkal, egy irodától. ezért őket bátran ajáénlom mert nem az itt fröcsögő tagok mentalitását képviselik, pont az ellenkezőjét!

aranyszabály: ingatlanost NE keress nagy irodától! ők már gépiesen csak a profitra hajtanak, nem látják az embert az ügyletben, csak a nuillákat! igénytelenek, kelletlenek, hanyagok, minden ami ROSSZ! továbbá nekik nem érdekük hogy te a legjobbat találd meg, hanem hogy ők a legnagyobbat kaszáűlják. másrészt pedig a nagy irodák amik már franchaise rendszerben működnek, sok esetben a felhivottt ugynok nem is tudja miről van szó.

bemész egy irodába ami KICSI, és megnézed ki szimpatikus! első látás! mivel utána együtt kell "dolgoznotok" ezért nagyon fontos a pozitiv érzés!

Amit irt valaki csupa olyat ajánlottak ami nem volt jo nem jo helyen, az azért volt hogy megmutassák milyen szarok is vannak és ugye milyen jo az amit mutatunkj MAJD! magyarul tereltek! gusztustalan!

nagyon sok ilyen metodus van amivel probalnak trukkozni es az eredmenye ez: csalodott duhos ugyfelek akik tobbet az eletben nem keresik fel oket!

am a nagyobb baj az hogy ezek az ugyfelek MAST SEM keresnek fel, pedig akad normalis is a piacon! én tudok neked olyat mondani aki után össze teszed a két kezed, mert emberileg IS toppon van! ezt elhiheted!

Csak az dobja az első követ aki csalódott az én ajánlatomon! addig shh

amit mondott megint másvalaki: az ingatlanosok ha normalisak NEM nem csinalnak semmit

hirdesd meg magad az ingatlant. rajossz ha normalis kep sorozatot akarsz kitenni annak már felára van. ez egy ingatlanosnak jobban megéri a csomagok miatt!

érdeklődők: ráérsz napi x orát kutakodni a hirdetések kozott hogy beárazd a lakásodat? nem mindegy mennyiért kinalod. az idő ellened dolgozik, ha csak a hirdetés árát veszed.

van időd és plána kedved a sok hulye érdeklődő közül kiszurni ki az aki komoly vevő és ki az aki csak potenciális rabolandó lakást néz? mert ilyenek is vannak!

egy ingatlanos esetében ez kizárt, nálunk tuti!

ja és nem vagyok ingatlanos, csak képviselem a JÓT! mert akad!

annyiból jó ez a sok komor befordult csalódott ember hogy van lehetőség bizonyitani mi JÓK vagyunk! nálunk csak az fröcsögött aki megpróbált a hátunk mögött ügyeskedni, minden korrekt ügyfél őszinte köszönömmel búőcsúzik és ajánl tovább másnak! ha ilyen referenciát tudsz vagy ennél jobbat nosza!


hidd el annyi kín van az ingatlanozással hogy magánemberként ehez sem képzettséged, se türelmed, pláne időd nincs! ezért fontos hogy JÓT találj! és az nem a dh, nem a techno, nem a többi NAGY cég! ezek mind nem a becsület pilléreire építettek.. különben nem lennének ott ahol!

privátban szivesen válaszolok!

2016. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 vkrisz81 válasza:

még valami: am,it irtatok kértetek ezt azt és egész mást kaptatok:

ez azért van mert annyi házat felvesznek hogy legyen "portfoliojuk" hogy azt sem tudják mijuk van, raadasul sokszor ki se mennek megnezni mivel allnak szembe, igy ugy ajanlanak ingatlant hogy fingjuk sincs mi van ott. ezert surun belefutnak ilyenbe. nalunk ez is kizart! alapszabaly amit ezek szerint jobbara csak mi tartunk be :D ugy nem ajanlasz egy hazat hogy nem tudod milyen, nem lattad nem jartal ott, es nem felel meg a vevőnek! ALAP!!!!

az összes ilyentől én elvenném az ingatlanozáshoz való jogát 10 évre legalabb! menjen takaritonak! de sajna ma minden barom elmehet ingatlanozni, mert a sok troger miatt kell a felhajtas!

Szoval tenyleg sok sikert, egy ingatlanossal felveheted a versenyt, de egy JÓ ingatlanossal sohsem! erre akár mérget is vehetsz ^^

TAPASZTALAT!

megismertem hogy dolgozunk mi, és hogy dolgoznak más irodák :D pazar az élmény komolyan :D néha szorakoztato, de valojaban duhito hogy a normalisok renomejat is elrontjak!

2016. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Eladásnál a DH volt segítségünkre, nem volt vele semmi gond. Vételnél hónapokig jártunk házról házra, mindig más ingatlanossal, de a végén neten találtuk meg azt, amit megvettünk.
2016. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Vigyázni kell, mert némely ingatlanközvetítő iroda olyan apróbetűs szerződést írat alá, hogy akkor is jár 3-4-5% jutalék, ha nem ők adják el az ingatlant. Olyan is lehet, hogy már rég eladtad az ingatlant, és évek múlva jelentkeznek, mert a tartozás 5 évig nem évül el.
2016. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!