Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik ingatlanközvetítőt...

Melyik ingatlanközvetítőt ajánlod?

Figyelt kérdés

Beadom a derekam: megbíznék ingatlanközvetítő irodát.

De nem tudom mi a reális közvetítői jutalék és ha olcsó is, nem biztos, hogy az a jó!

Ki mit ajánl?



2012. máj. 14. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Te most az eladó vagy??? (nem derül ki)

Mert ha vevő vagy, akkor járj végig többet, nem muszáj náluk vásárolni... Ha eladó, akkor meg csak akkor fordulj hozzájuk, ha tényleg sehogy nem tudod eladni az eladandót, vagy pedig ha nem jelent gondot a jutalék kifizetése. Bár azt úgyis a vevő fizeti meg... Épp ezért vevői fejjel meg úgy gondolkodom, hogy nem fogok közvetítőn át lakást venni. Én igazi tulajdonostól szeretnék majd vásárolni. (egyelőre csak nézelődöm, meg gyűjtögetek...)

2012. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a Duna House-on keresztül vettük a lakásunkat, teljesen korrekt volt, csak ajánlani tudom!
2012. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igazi tulajdonostól? :)

Miért? A közvetítőn keresztül kitől veszed??? :) Ál-tulajdonostól?


Én is a Duna House-t ajánlom, a kisebb cégeknek kevesebb a jutaléka, de egy nagyobb céggel könnyebb eladni, és megbízhatóbb a háttér. Jobban le van védve az eladó, és a vevő is.

2012. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eladó vagyok.

Köszönöm az eddig válaszokat, de konkrétumokra vagyok kiváncsi. Százalékra, rugalmasságra...mit nyújtanak a szolgáltatásért...?

A múlt héten felhívtam egyet, és az tegnapra ígérte magát tízre. Se nem jött, se nem hívott. Ma elfoglaltságára hivatkozott és kérdezte, jó-e még. Nem kerül semmibe,délutánra idehívtam. Majd meglátjuk. Duna Housos.


A barátnőm is ingatlanozik, de eddig nem strapálta magát,kérdésemre pedig 3,8%-os jutalékról beszélt. Az egy kicsit mintha sok lenne...

2012. máj. 15. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

én a Duna House-nál dolgoztam 3 évvel ezelőttig, azóta gyesen vagyok. Szerintem ez jó cég, de nagyon sok múlik azon, milyen közvetítőt fogsz ki. Nem is az számít, mennyi ideje dolgozik, hanem, hogy mennyire lelkes, ezt pedig úgyis látni fogod rajta. Lényeg szerintem, hogy mindent alaposan elmagyarázzon, és mindig felhívjon mindennel kapcsolatban. Ha nem lesz szimpatikus, elküldheted, és kereshetsz másik DH-s közvetítőt.

Három év óta sokminden változott, így nem tudok százalékot, meg hasonlókat mondani. A cég jó, lényeg, hogy az ingatlanos személye is megfeleljen. :)

2012. máj. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!