Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelni telek...

Mire kell figyelni telek vásárláskor?

Figyelt kérdés
Minden apróság érdekel. PL. milyen növény jelenléte jelzi a talajvizet?

2016. márc. 3. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Leginkább arra kell figyelni, hogy ami tetszik, azt nézesd meg szakemberrel (építész), ő megmondja mik az előnyei, hátrányai, mit lehet rá építeni, stb.


Laikusként inkább a környéket, szomszédokat figyeld. Zárd ki az olyanokat, ahol zavaró körülmények vannak a közelben. (pl. romos putrik, üzemek, kocsma, iskola, stb.)

2016. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sayrux ***** válasza:
100%

Üdv!


Földmérő révén a következőket tudom javasolni. Ha érdekel a telek érdemes egy térképmásolatra is áldozni (földhivatal 3000 Ft), és látod a térképen szereplő épületet (darabszámát, formáját), és látod a helyszínen lévőt is. Ha nem egyezik valamelyik akkor gond van. Banki hitelnél ők is lekérnek egy térképmásolatot, ők is szemléznek ha velemi nem stimmel kihátrálnak addig míg nem rendeződik. Ilyenkor minden sügőssé válik és dupla annyiba kerülnek a költségek. Ha nem banki hiteles akkor is lehet gond, pl 50 m2 házhoz hozzáépített a tulaj még 50 m2 csak úgy. Ha ezt szeretnéd legalizálni (ha lehet) fennmaradási engedély (alsó hangon 100 e Ft), majd földmérő ( minimum 40 e Ft).

A talajvíz meglétének kiderítése elég nehéz, de az épület állagából egy jó építész, statikus megtudja mondani. Ha van patak, tó a közelben akkor valószínű a magasabb talajvíz. De érdemes a szomszédokkal is beszélni miután elment az eladó, sok érdekes dolgot megtudhatsz az előzményekről amit mondjuk a vevő nem feltétlen közöl veled.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2016. márc. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves Zsolt! Köszönöm a részletes választ! Mindenképp épület mentes telket szeretnék venni, mert építkeznék. Ebben az esetben is fontosnak tartja a térkép kikérését a földhivataltól? Köszönöm.
2016. márc. 4. 11:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Zsolt!

Bár én nem kérdeztem, de én is köszönöm a hasznos tanácsokat!

2016. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sayrux ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen, örülök ha segíttettem.

Természetesen akkor is érdemes, mert lehet hogy a helyszínen nincs már épület, sőt a tulajdoni lapon is az áll, hogy "kivett, beépítetlen terület. Viszont a térképen van épület. Ez akkor fordul elő, ha korábban volt bármilyen épület a területen (rendezetlen épület),földhivatali térkép felújítása során térképezték (pl. légi felvétel alapján). Ilyenkor a is nav betehet(ha részletesen utána néz), illetve akkor egy újabb macera a térképi épület törlése(hatósági bizonyítvány kérése, 20.000 Ft, földmérő: épülettörlési vázrajz).

Én minden telek vásárlás előtt álló ügyfelemnek azt ajánlom, (mivel elég sok időt fog ott eltölteni) érdemes alaposan utána nézni. Ha van egy telek amibe bele szeretett érdemes egy picit rákölteni vásárlás előtt, hogy a szerelem meg is maradjon.Tulajdoni lap, térkép másolt, és leellenőrizni a kerítéseket egy földmérővel, hogy jó helyen van-e. Mert az ezekből eredő problémák nagyon megtudják keseríteni az ember életet, és elmúlhat a nagy szerelem.


Üdvözlettel:

Halász Zsolt

Földmérő

2016. márc. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Zsolt!

4-es vagyok:? újra köszönöm a további infókat. Ezekre nem gondolnék magamtól, de szerintem más se. Átlagos esetben nem vesz az ember túl gyakran telket/házat, így nem is látja ezeket a rejtett buktatókat.

2016. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
öööö a ? jel véletlen került a hozzászólásba
2016. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnéztünk egy összközműves telket a hétvégén és a közműveket nem lehetett látni (csonkok, szekrények). Lehetséges, hogy azok a föld alatt vannak, a telken belül? Mert ezt állítják. A vezetékek hol létéről is kaptunk térképet. A vásárlás előtt ezeket ki kell majd ásni, hogy meggyőződjünk róla? Ezt hogy szokták csinálni.


Illetve ha egy telken csak pl.: a villany nincs bekötve, akkor arra a telekre nincs építési engedély? Vagy építési engedélyt az építési tervekre adják?

2016. márc. 7. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Közműcégekkel kell egyeztetni,ők megmondják hogy az adott telekre beálltak-e és hogy kifizették-e a közmű csatlakozási díjakat.
2016. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!