Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek nem túlzás, ha a...

Szerintetek nem túlzás, ha a teljes vételárat csak 9 hónap múlva fizetnénk, de most fizetnénk ki a foglalót?

Figyelt kérdés
Szóval nem nézne hülyének az lakás tulajdonosa, ha azt mondanánk neki, hogy csak 9 hónap múlva tudnánk fizetni a teljes vételárat? Szerintetek nem irreális dolog ez a hosszú idő? Természetesen ügyvéddel lepapíroznánk mindent.

2016. márc. 21. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tulajtól függ. Nálunk 3 hónap volt a max, amit elfogadtunk, mert el akartuk adni a lakást és venni egy nagyobbat, és eléggé sürgős volt. Szerencsére készpénzes vevőnk volt, így 3 nap múlva birtokba is adtuk neki a régi lakást (nem laktunk ott).
2016. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha már adsz,akkor az ne foglaló,hanem előleg legyen .

Óriási a különbség a 2 között .

2016. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem reális. De ha belemegy, akkor oké.
2016. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xswerdy ***** válasza:

Vettem úgy is lakást, hogy nem adtam se előleget, se foglalót. Arra is mindenki azt mondta, hogy olyan nincs, ebbe egy eladó se megy bele. De ő gond nélkül belement.


Szerintem mindent meg lehet beszélni. Ha életszerű az igényed, megmondod, miért szeretnéd így, és neki sem sürgős, akkor miért ne.

2016. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már adsz,akkor az ne foglaló,hanem előleg legyen .

Óriási a különbség a 2 között ."


Amennyiben van egy csöpp esze az eladónak akkor kizárólag foglalót fogad el.

2016. márc. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Amennyiben van egy csöpp esze az eladónak akkor kizárólag foglalót fogad el."

Egyetértek!

Ilyenbe nem mennék bele mint eladó. Teljesen értelmetlen lenne, így, mert akkor akár szóban "becsszóra" is meg lehetne egyezni.

Az előleg semmit nem jelent, u.is, ha a vevőjelölt meggondolja magát, egyszerűen csak visszakéri az előleget, az eladó meg keresztbe szopja a harci f...t, hogy nem hirdette tovább és esetleg eladhatta volna másnak azalatt.

Már az is nagyon necces, hogy abba belemenjenek, hogy 9 hónap múlva fizetik csak ki.

2016. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor a házamat eladtam, kimondottan örültem, hogy a vevő Fundamenta lakáskassza ügyintézése 4 hónap volt. Addig a már megvásárolt következő házamat szépen felújítottam a foglalóból, és kényelmesen határidőre kiköltöztem.


A foglaló amiatt jó, mert senki nem gondolhatja meg magát büntetlenül. Aki visszalép (akár vevő, akár eladó) bukik egy foglalónyi összeget.

2016. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A foglaló amiatt jó, mert senki nem gondolhatja meg magát büntetlenül. Aki visszalép (akár vevő, akár eladó) bukik egy foglalónyi összeget."

Így van, ezért nincs túl sok értelme az előlegnek, mert csak plusz papírmunkát jelent, de valódi jelentősége nincs.

Sőt a kapott előleggel se tudsz nagyon mit kezdeni, mert ha vevőjelölt visszalép, akkor azonnal vissza is kell adnod.

Foglalót már könnyen elköltheted, mert ha vevőjelölt visszalép nem kell visszafizetned.

Esetedben jól jött, hogy később fizettek, így később kellett kiköltöznöd, de a legtöbb esetbe az eladónak szüksége van a pénzre, nem biztos, hogy várni tud. Mondjuk most a banki kamatok csekélyek, de normál esetben (normál kamatoknál) 9 hónap alatt elég nagy kamatvesztesség ér több millió forint esetén.

2016. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!