Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a földszinti lakásokról a...

Mi a földszinti lakásokról a véleményetek?

Figyelt kérdés
Olcsóbbak,de állítólag sok hátránya van.Lakásvásárlást tervezünk,földszinti lakáson is gondolkodunk,még nem laktunk földszinti lakásban.Azt hallottuk,hogy a földszintiek hidegebbek,fázósak vagyunk,az nem baj,ha meleg van,csak hideg ne legyen.

2016. márc. 30. 16:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét oldalról van fűtött szomszéd lakás akkor nem hideg.

Földszintes garzonom van, ha csak első emeleti lenne akkor már rég eladtam volna mert van falusi családi ház is. De a földszintet előnynek tartom. Esetleg arra ügyelj hogy nincs-e nagy zaj amikor a szintén földszinti kerékpár tárolóba rakodnak vagy amikor a főbejárati ajtón ki és be járkálnak. Mert előfordul hogy ajtó csapkodásokban vezetik le a munkahelyi feszültségüket.

De amelyik lakásnak egyik oldalról nincs szomszédja, tehát a fal túloldalán az utca van, vagyis szélső lakás, azok a lakók akkor is hidegre panaszkodnak ha bármelyik emeleten laknak.

2016. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerni kell az egész városrész történelmét, hogy tudd, bevizesedhet-e az adott ház. Mert hiába száraz most az udvar, a pince, ha építenek egy újabb házat vagy metrót, akkor a talajvíz mozoghat, és elázhat, lakhatatlanná válhat a lakásod, apróért sem tudod eladni akkor.
2016. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Még valami. Régen minden házban volt házmester, és mindenki, aki betért a házba, és nem talált valamit, becsöngetett hozzá. Ez a szokás még nem kopott ki teljesen, földszinti lakások nem elég nyugalmasak ezért, meg a sok előtte eljárás miatt. Nálunk a gyerekek fociznak, szaladgálnak, rollereznek is az udvaron egész nyáron. De ez az adott lakás házbeli elhelyezkedésétől is függ. A rossz fényviszonyok és beszorult, kiszellőztethetetlen levegő már a legkisebb hátrány a fentiekhez képest.
2016. márc. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy sok a járkálás. A legtöbb házban a lépcsőház előbb van, mint a földszint.


Én szeretek földszinten lakni. Könnyen kijutni a házból, nem kell lépcsőzni, liftezni. Nálunk a belsőudvar be van ültetve bokrokkal, növényekkel, szóval szeretem.

2016. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

"A rossz fényviszonyok és beszorult, kiszellőztethetetlen levegő "

Mint a földszintes családi házakban. Ott sem más a helyzet.


A fekvés nem mindegy, valóban.

2016. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,h az ablakok hova néznek. Nekünk egy olyan ablakunk van, ami előtt közvetlenül járda van. Állandóan próbálnak belesni az emberek, és nagyon zavaróak a hangoskodók, bagózók, ha nyitva az ablak. Nyáron sokszor van nyitva bukóra, de a cigiszag nagyon bejön.

Nálunk hideg nincs, mert alattunk fűtött alagsori irodák vannak. Illetve mienk az 1es kapucsengő, tényleg mindenki ezt találja meg (újság kihordó, vízóra leolvasó...), így szinte mindig ki van kapcsolva.

2016. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Én azt hallottam, hogy földszinti lakásba könnyebben betörnek, mert alacsonyan vannak az ablakok. Illetve ha közel van a szomszéd épület, akkor lehet, hogy elfogja a fényt is a földszinti lakástól.
2016. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a földszinti lakások nagyon zajosak, bár még lift sincs. Ott vannak a tárolók, ki-be cipeli mindenki a biciklijét. Jócskán behallatszik a bejárati ajtó nyitása, csukása és a csengetés is. Ha erkélyes, azon nem lehet kinn hagyni semmit, mert ellopják, egyáltalán nem biztonságos. Ráadásul sem éjjel, sem nappal nem lehet nyitva hagyni teljesen az ablakot, mert bárki bemehet.
2016. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Földszinten lakunk, eleinte nagyon furcsa volt, féltem hogy bebámulnak, meg betörnek... aztán rájöttem, hogy paranoiás városi hülye vagyok. Semmi hátrányát nem érzem, sőt, a ház előtti kiskert is a lakásunk része. Én imádom. De tény, hogy jó környéken, kulturált szomszédok között vagyunk. Szerintem semmi gond nincs vele, ablakot is simán nyitva lehet hagyni, ha itthon vagyunk.
2016. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

5: Családi ház ablakai a szabad levegőre nyílnak.

Egy társasházi földszinti lakásé pedig egy zárt kövezett udvarra, ahol nem cserélődik a levegő. A mi házunk nagyon nagy, 100 család lakik benne, de az udvar csak 7x7 méteres körülbelül, és 6 emelettel van körülépítve, azaz kb. 30 méter magas.

2016. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!