Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első lakás vásárló vagyok.2016...

Első lakás vásárló vagyok.2016. május végére lesz beköltözhető egy társas házban a kis lakásom. Mit tudtok a 22%-os ÁFA csökkentésről? Hogyan tudnám visszaigényelni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Bankon keresztül folyik az áfá-érvényesítés. Először oda sétálj be.
2016. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Be is mentem, de csak hebegnek-habognak...nem tudnak semmit. A CSOK-ot emlegetik csak. Azt mondták a visszaigénylés nem is nekem jár, a beruházó igényelheti csak vissza. Ez szerintem butaság!
2016. ápr. 1. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mit tartalmaz az Adásvételi szerződésed. Ha csak a bruttó vételár van benne és nincs benne külön leírva, hogy mennyi az ÁFA, akkor a NAV állásfoglalása szerint a felek megállapodhatnak egymás között abban, hogy módosítanak-e a vételáron, de gyakorlatilag szabad kezet ad az eladónak és nem kötelezi rá, hogy árat csökkentsen.

Épp a napokban láttam egy ilyen tartalmú levelet egy beruházótól, aki tájékoztatta erről a vevőit, de jó fej volt, mert felajánlotta, hogy az ÁFA felét hajlandó visszaadni a vevőnek úgy is, hogy a törvény erre nem kötelezi.

2016. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy lakásvásárláskor az Áfát valóban az eladó cég igényli vissza, tehát ez nem butaság. Az más kérdés, hogy a 22%-os csökkentést megoszthatja veled, ha akarja, de nem kötelezi rá a törvény, ha nincs külön kiemelve az AV-ben, hogy mennyi volt az ÁFA.
2016. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma is bementem az OTP-be. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy csak annak jár az ÁFA, aki saját maga építkezik, nekem, mivel én építtetek nem jár! Akkor hogyan támogatnak bennünket első lakás vásárlókat? El vagyok keseredve!
2016. ápr. 4. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tökéletes választ kaptál az OTP-ben. Az ÁFA ugyan csökkent, csak épp nem kötelező a vevőnek odaadni. Gyakorlatilag benyelik a beruházó cégek.
2016. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most hallottam a TV-ben, hogy új lakás vásárlásakor is jár a 22%-os ÁFA csökkentés.Így szeretné a Kormány elérni, hogy olcsóbban tudjanak az emberek lakáshoz jutni.Remélem így lesz!
2016. ápr. 5. 19:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a probléma ezzel a hírrel, hogy a TV-ben elfelejtették bemutatni azt az aprócska tényt, hogy az új építésű ingatlanok az elmúlt hónapokban "egészen véletlenül" pont annyival lettek drágábbak, mint amennyivel az ÁFA csökkent....
2016. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!