Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire gyakori, hogy 1,5...

Mennyire gyakori, hogy 1,5 szobás lakásoknál a fél szobához tartozik az erkély?

Figyelt kérdés

Az öcsémmel egyszer majd együtt szeretnénk lakni.

Egyikünk sem akar családot,így úgy terveztük,hogy egyszer majd összeköltözünk.

Ő jobban szereti a kisebb szobákat,mert könnyebb takarítani,és neki bőven elég egy számítógépasztal,ágy és egy mini szekrény a szobájába(mivel kocka).

Én pedig jobban szeretem a tágasabb szobákat,mert rendszeresen sportolok és a sporteszközeim most is a mostani nagy szobámban vannak.(Nem kedvelem a konditermi nyüzsgést).

Az öcsém viszont dohányzik,és én nem tűröm el a lakásban a dohányzást.Ezért célszerűbb lenne,ha az ő szobája(tehát a kicsi) lenne erkélyes.


Mennyire gyakori a lakásoknál ez a felállás?


2016. ápr. 3. 06:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

" Mennyire gyakori, hogy 1,5 szobás lakásoknál a fél szobához tartozik az erkély? "


-kb az esetek 50%-ában .....

2016. ápr. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak mert ahogy rémlik,ahol jártam életemben panelben,szinte mindegyikben a nagyobb szobához volt az erkély:(
2016. ápr. 3. 07:13
 3/6 xswerdy ***** válasza:

Saját tapasztalatom szerint panelban sokszor csak a nagyobb lakások erkélyesek, ott viszont sokszor az egyik kisebb szobán van az erkély. Pl. ahol fenőttem, ott 3 lakástipus volt a házban, csak a legnagyobb volt erkélyes, az erkély a legkisebb szobán.


Ahol most lakom, az nem panel, hanem alagútzsalus, ott a 2 szobás lakásokban mindkét szoba előtt elmegy az erkély, de a nagy szobából lehet kimenni. A külső fal könnyűszerkezetes, úgyhogy mondjuk egy ablakcserénél kérhetsz erkély ajtót a kisebb szobára (is).


De ha ezt hosszútávú lakásnak szánjátok (nem akartok családot), akkor inkább olyat vennék, hogy legyen egy nappali, és plusz 2 háló. Ilyenben gyakori, hogy az egyik háló erkélyes.

2016. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az nem értem,ha mindkét háló mellett elfut az erkély,akkor miért nem 2 ajtóval tervezik:D


Így aztán nem sok értelme van,hogy az ablakon látom az erkélyt,de kimenni csak a másik szobából tudok:D

2016. ápr. 3. 11:28
 5/6 A kérdező kommentje:

Még itthon lakunk a szüleinkkel családi házban és itt a konyha és a fürdő is használva van cigizés céljára.


Mondtam öcsémnek,ha együtt fogunk lakni a konyhában nem lesz bagózás....

Nem azért fest az ember,na meg nem akarok egész életemben passzív dohányos lenni...

2016. ápr. 3. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Többnyire olyat láttam, ahol a nagyobb szoba volt erkélyes, a kisebb pedig csak francia erkélyes. De nem jártam túl sokban.
2020. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!