Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanirodán keresztül...

Ingatlanirodán keresztül (vételi ajánlatba) belefoglalhatja az eladó hogy milyen feltételekkel szeretné eladni az ingatlant? Pl. Vételárrészletre kitérhet? Stb Hogy a szerződésbe is ez kerüljön bele? Hogy milyen feltételekkel adja el az ingatlant?

Figyelt kérdés

Eladóként szeretnék bizonyos feltételeket,pl vételárrészletre kitérni ,tuljdonjogra stb mielőtt létre jönne az előszerződés.


Azért kérdezem pl.mert nem szeretném hogy pl.megállapodunk szóban aláírom a vételi ajánlatot és az előszerződésben pedig más szerepel.Mert akkor a foglaló dupláját kell visszafizetnem plusz az ingatlanos jutalékát,így meg csak jó eséllyel az ingatlanos jutalékát.De ha benne a van a vételi ajánlatban a feltétel akkor én is védve vagyok.


Vagy hogy működik ez?A vételi ajánlat aláírását köthetem előszerződéshez?


2016. ápr. 5. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A vételi ajánlat az első lépcső, ott még bármit módosíthatsz, egyébként azt az egy számot már az elején beleírathatod, nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Átíratni úgyis csak akkor lehet, ha az ügyvédi letétet feltörik és ki van fizetve az egész összeg
2016. ápr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért ne?

A felek abban állapodnak meg, amiben akarnak (jogszabályi kereteken belül).

Kikötheted, hogy neked ez és az fontos, anélkül nem kötsz szerződést.

2016. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a vevőjelölt vételi ajánlatban megadja az általad jelzett minimum eladási árat, akkor az ingatlaniroda teljesítettnek veszi és mindenképp kéri a jutalékát, akkor is ha a feltételek miatt nem jön létre az eladás. Ha a feltételeid benne vannak az ingatlanirodával kötött szerződésben, akkor persze nem, de nekem úgy tűnik elmondásodból, hogy nincs.

Többek között ilyenek miatt sem érdemes ingatlanirodával hirdetni, csomó megkötés, csapda lehet a dologban, mert az ingatlanosok úgy kötik a szerződést, hogy ők a lehető legjobban jöjjenek ki minden helyzetből. Az ő szerződésüket profi ügyvéd készíti el, az ügyfél jó eséllyel nem veszi észre a csapdákat mert nem jogász, ráadásul olyan aki ebben a témakört speciálisan ismeri.

Ingatlanos csak akkor érdemes fogadni, ha az eladandó ingatlan túl messze van és nem tudod megkérni a szomszédot/ismerőst/barátot, hogy engedje be az ingatlanba megtekintés céljából.

2016. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:

Előszerződést nem szokás kötni magánszemélyek között. Vételi ajánlatot pedig nem te írsz, hanem a vevő. Te aztán ráírod, hogy elfogadod, vagy hogy milyen feltételekkel fogadod el. De jellemzően utána levelezgettek még egy darabig, jellemzően már a szerződés-tervezetet küldözgetve egymásnak, amíg kialakul a szerződés végső változata.


Igen, az jellemző, hogy az ingatlan-iroda úgy szerződik, hogy ha olyan vevőt hoz, aki megadja a szerződéses minimálárat, akkor jár neki a jutalék. Na most ha olyat hoz, aki az árat megadja, de az egyéb feltételekben nem tudtok megegyezni, és nem jön létre az ügylet, akkor persze lehet lehet vitatkozni, pereskedni sokáig. Ha valami szokatlan igényed van (mondjuk egy összegben kéred a teljes vételárat szerződéskötéskor kp.), akkor ezt érdemes már az ügynökkel kötött szerződésben kikötni. De ha a vevőnek van extrém igénye (mondjuk megadja az irányárat, de 10 év alat fizetné ki kamatmentes részletekben), és ezt nem fogadod el, akkor persze nem jár a jutalék az ügynöknek, még ha ezt nem is részleteztétek a vele kötött szerződésben.

2016. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ügyvédként elég sokszor csinálok előszerződést magánszemélyek között is. Főleg, ahol bonyolultabb, hiteles szerződés lesz, jó dolognak tartom.


A foglalót is jobban szeretem előszerződéssel átadni/átvenni, mint sima átvételi elismervénnyel.

2016. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:

5-ös Persze, szerződés nélkül én sem adok foglalót. De miért kell ELŐszerződést írni, miért nem egyből szerződést. Abba beleírjuk a fizetési határidőket, figyelembe véve a hitel várható átfutását, stb.


Előszerződésről én csak olyankor hallottam, ha még nem létező lakást vesz az ember a rajzasztalról.

2016. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!