Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hivatalnál tehetnék...

Milyen hivatalnál tehetnék bejelentést arról, hogy a Jófogáson kamu hirdetések jelennek meg, sokkal alacsonyabb áron hirdetik az ingatlanosok az adott lakást, vagy egyáltalán nem is eladó már az az ingatlan?

Figyelt kérdés

2016. márc. 17. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor maga a lakás nem is létezik, kamu szöveget írnak be, persze jó csalogató paraméterekkel, jó áron, és bárki bármikor felhívja, érdekes módon épp akkor kelt el, de sebaj, mert tud mutatni másikat! És ekkor jön a portfóliója, persze totál más adottságokkal, más áron.

Rengeteg az ilyen csali hirdetés.

Remélem, sikerrel jársz.

Ilyennel szivattak meg?

2016. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem illegális, de én is r0hadtul utálom... felhívod, aztán közli, hogy az a lakás már nincs meg, de menj be és 8000 Ft-ért kapsz egy listát további ingatlanokkal, amiket ők is a netről szedtek össze és sokszor a tulaj nem is tudja, hogy egy ingatlanos is hirdeti... csaló gazember az ingatlanosok 90%-a. Ha a jófogás akarná, tehetne ellene, csak szúrópróbaszerűen ellenőrizni kellene, aztán aki nem veszi le a már nem aktuális hirdetését, annak letiltani a mobilszámát, hogy többet ne adhasson fel hirdetést... ha minden hirdetéshez új számot kellene vennie a csaló szélhámosnak, akkor talán elgondolkodna.
2016. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

valamit tényleg ki kellene találni ez ellen, de ezzel a módszerrel lehet, hogy az oldal követne el jogsértést, mert szerintem nem lehet valakit kizárni egy szolgáltatás igénybevételéből.

mintha egyszer valami csúnyát tettél volna a tescoban, és soha többé nem mehetnél be oda. ezt nem tehetik meg.

azt pedig az oldalnak kéne bizonyítania, hogy kamu hirdetés volt, ez pedig jogilag elég megfoghatatlan.

2016. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
sün hivatalnál de nem hiszem foglalkoznának vele.valami eljárást indithatnának,csalás,megtévesztés de oda ,hogy hatásos legyen ügyvédet kéne hogy küldjél,ami nem kis pénz,úgyhogy semmi az egész,azért is csinálják ,mert nincs következménye az ilyen szélhámosságnak.
2016. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, engem is zavarnak az ilyen csalik. En az ingatlan.com-on szoktam bejelenteni az ilyen hirdetéseket, sokukat nem sokra rá eltávolítják. Amikor az ingatlanos azt mondja, hogy sajnáálooom, már elkelt DE TUDN.... ott én közbevágok, köszönöm szépen, visszhall és rábaaszom a telefont. Nem fogják fel, hogy a saját, nem túl fényes szakmájukat járatják mégjobban le.
2016. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én a víkendtelkemet adtam el áron alul azért mert úgy hittem, hogy ennyi pénzért majd lakást veszek. Most szembesültem vele, hogy 1 millióval magasabb ezeknek a lakásoknak az ára, mint ahogy hirdetve vannak. Ha ezt tudom, nem biztos hogy belevágok az egészbe. Megtévesztettek.
2016. márc. 18. 05:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha felhívod és kamu, akkor a hirdető oldalon lehet jelenteni, én is jelentettem sokat, de szélmalomharc....
2016. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:

Azért az is lehet, hogy azok tényleg elkelt ingatlanok voltak, aminek az ára jónak tűnik. És esetleg a tulaj több irodával szerződött, és nem is szólt mindnek, hogy eladta. Aztán amikor Te érdeklődsz, akkor derül ki az adott ingatlanos számára is, hogy már nem aktuális.


De persze az is előfordul, hogy direkt hirdetnek nagyon olcsó lakásokat (de ez inkább a bérleti hirdetésekre jellemző), és ha felhívod, kiderül, hogy az már nincs meg, de hasonló, kicsit drágábban akad.

2016. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek a kamu hirdetések a csali, hogy felhívd őket.

Ha felhívod őket, utána már úgy érzi az ingatlanos, hogy sínen van, mert a 2 napos tigrisképzőben megtanították rá, hogyan kell még a csillagot is lehazudni az égről.

2016. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs feltéve fotó fel se hívd. A jofogason. Ott azok a kamuk. Azok csak csalik, hogy felhivd, én is jártam így. Az ingatlan.com-on nem, ott fizetos a fotó, a tulajdonosok sokszor ezért nem tesznek fel.
2016. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!