Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lakást vásároltam és a...

Ha lakást vásároltam és a jelenlegi tulaj nem tud kiköltözni a megadott határidőn belül, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Vásároltam férjemmel egy lakást Február 19-én. Adásvételi szerződésben úgy van megadva, hogy az utolsó vételár megfizetését követően 15 munkanapon belül ki kell költözni a jelenlegi tulajnak az ingatlanból. Pénteken, tegnap utalta a bank a hitelt neki. Beszéltem vele telefonon, megkapta a pénzt valóban, szuper, majd közölte velünk, hogy maximum június elején tud kiköltözni. Miért? Válasz: Ahhoz semmi közünk. Elmondtam neki, hogy albérletben élünk, amit (helyesen) már felmondtunk és maximum április 30-ig maradhatunk. DE miután van lakásunk addig nem akarok itt maradni! Arról nem beszélve, hogy májusban már törlesztjük a hitelt és ez mellett még albérletet nem tudunk fizetni. Utána mi mehetünk az utcára. Válasz: - ez a mi problémánk oldjuk meg. Hívom az ügyvédünket, közli a titkárnője, hogy a héten és még jövő héten nem elérhető. Az adásvételiben semmi nincs arról, hogy mi történik, ha a megadott határidőn belül nem költözik ki a lakásból. Konkrétan az idegösszeomlás szélén vagyunk és még hajléktalanok is leszünk -_-
2016. ápr. 9. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Várd ki a megbeszélt időt majd tegyétek ki pár ismerőssel.
2016. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Már ne haragudj , de hogy lehet ilyen hülyén vásárolni. Az utolsó részt csak akkor kifizetni ha már kiköltözött !!! Ha nem költözik ki, ebből a pénzből ti lakhattok belőle akár albérletbe is.
2016. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az ügyvéd belevette a szerződésbe, hogy ha x napig nem költözik ki, és már a teljes vételárat megkapta, akkor napi 15000 ft bérleti díj ketyeg neki.
2016. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, h. rosszul emlékszem, de ilyen eseten követelhető tőle bánatpénz, mivel a szerződés be nem tartásából anyagi károtok származott.

Viszont érdemes lenne a napokban a szerződéssel, és a tulajdoni lappal, ha már bejegyeztek titeket tulajdonosnak, elmenni a rendőrségre, és velük kirakatni a jóembert, mivel jogtalanul használja a tulajdonotokat, valószinüleg ezt hivatalból meg kell szüntetnie a rendőrségnek. A lényeg, hogy előtte az okmányirodában az új tulajdoni lappal jelentsétek ki a lakcimről.

2016. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Közöld vele, hogy úgy költöztök ahogy a szerződésben szerepel. Ha nem hagyja el a lakást akkor ki lesz lakoltatva.
2016. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Ti tulajdonotok, nem ő dirigál. Mehet albérletbe ha más nincs, nehogy ti menjetek "utcára".
2016. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
A mi ügyvédünk eleve belevette a szerződésbe, hogy mennyi a napi késedelmi díj (kötbér), ha nem költözik ki határidőig. Milyen ügyvéded van, ha ez nem jut eszébe? Adásvételi szerződésnél ez alap. Nézd át a szerződést, hátha van valami beleírva erre vonatkozólag.
2016. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon furcsa, hogy nincs benne a szerződésben. nálunk az van benne, hogyha bármelyikünk nem tudja teljesíteni a határidőt (nem tudunk fizetni, ő nem tudja birtokbaadni), akkor napi 5000 a bünti.


Keress egy másik ügyvédet holnap szerintem. és nagyon sajnálom. És kívánom, Kérdező, hozzon nektek szerencsét, hogy a mi házassági évfordulónkon vettétek a lakást!:)

2016. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 acelsziv ***** válasza:
100%
szerintem is beszélj egy másik ügyvéddel is. Sok sikert
2016. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Csak összefoglalni tudom, amit eddig írtak:

- ne hagyjátok magatokat palira venni, egyre szemtelenebb lesz

- nézzétek át a szerződést, biztos van benne valami az ilyen szerződésszegésre vonatkozóan

- jelentsétek ki és kérjétek a rendőrség segítségét

- durvább esetben figyeljétek ki, mikor nincs otthon, menjetek be, rakjátok ki a cuccait és cseréljetek zárat, semmit se tud tenni, elkotródik

2016. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!