Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külterületi családi házat...

Külterületi családi házat adnék el. A földtörvény viszont sajnos vonatkozik rá. Mikor jutok így pénzhez?

Figyelt kérdés

Külterületen áll családi házunk,házszámos tanya,művelési ág alól kivett lakóház-udvar és gyümölcsös besorolással.

Mondták,hogy 60 napra ki kell függeszteni az adásvételt,aztán lehet indítani a hitel és csok kérelmet a vevőnek (hitelt és csokot is lehet r igénybe venni).

De a 60 nap után van még valaki engedélyezési eljárás.Azt is ki kell várnom,hogy pénzhez jussak?

Egy érdeklődőm már a 60 nap várakozás miatt vissza is mondta az egészet,hiába tetszett neki a ház.Mi pedig ide lettünk kötve ezzel a nagyszerű intézkedéssel.


Adott már el valaki külterületi családi házat vagy tanyát esetleg földet a földtörvény nagyszerű változása óta? Mennyi idő múlva kaptál pénzt?

Köszönöm,akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban és megosztja velem.



2016. ápr. 15. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

60 nap kifüggesztés, utána jön a kifüggesztési eljárás, ez 6-8 hónap. Nekünk a 6 hónap volt, de hallottam már 8-ról is.

Mi március 11-én írtuk alá a szerződést és november elején jött a jóváhagyó nyilatkozat a kamarától.

nektek is olyan november vége december eleje, de decemberben kicsit döcögősebben megy, lehet január. De novemberig minimum kalkulálj. Ja és utána még egy hónap kb. a banki ügyintézés, közjegyző stb..

2016. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát,ez nem jó hír...

Szerintem el se tudom így adni :-( :-(

Az a baj,hogy a vevők hitelt is vennének fel rá (azt lehet persze) és azt mondták,hogy a 60 nap kifüggesztés után már intézhető a hitel.Ezek után azt se tudom,megérte-e ennyi pénzt meg energiát bele fektetni a házunkba...

Ez is nagyon-nagyon hosszú idő,szerintem hiába szép és jó ház,ezt SENKI sem fogja kivárni.

Idiótaság ez a földtörvény,nem tudom,miért nem lehetett csak mondjuk a nagyobb földekre kiterjeszteni,miért kell a kisembert még jobban ellehetetleníteni. :-(

Azért köszi a választ...

2016. ápr. 17. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Azonban, ha zártkertként van nyilvántartva, ingyenesen kivonható a művelési ágból. A tulajdoni lapon hogy szerepel egyébként. Mert mondjuk a lakóház, kivett udvar nem esik a törvény hatálya alá. Ha már van hozzá szántó, vagy rét, akkor már igen.
2016. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez esetben sajnos,hogy nem zártkert...

0-val kezdődő helyrajzi számon van,így nem is lehet zártkertté nyilvánítani.

Művelési ág: szőlő 5000 négyzetméter,kivett lakóház-udvar pedig 1000 négyzetméter.

Az udvarbővítés lenne az egyetlen jogi út állítólag,kivetetni művelési ág alól az egészet:

Ez kb 6-700 ezer jó magyar forint lenne...

Földhivatal-földmérő,illetékek,aranykoronánkénti egyéb nem tudom milyen díj... áh,hagyjuk :-(

Gyakorlatilag a saját vagyonom felett nem rendelkezhetek-mert megvették volna már a hirdetés első hetében,de így nem kellett.

2016. ápr. 25. 11:43
 5/5 A kérdező kommentje:

Aki ilyenre készül,leírom,hogy így sikerült:

Ki akartam menni Németországba; a házam árából,így viszonylag sürgős volt az eladás.Így is megszívtam...


Egy 8 milliót simán érő házat meghirdettem 5 millióért.Nagyon sok nézelődő volt,2,5 hónap alatt eljutottunk az adásvételi szerződésig.

Igen ám.. de onnan... 5 hónap volt,mire kifizethettek költözhettek a házba.Ha tanya lett volna,az azt mondták még rosszabb,ott elég egy "vagy,ha,és" nem oda illően az adásvételibe és már dobják is vissza a Földművelés-ügyesek.

Így az a munka,amit találtam szépen elúszott,a repülőjeggyel együtt.Melyik munkáltató vár még ki tudja meddig(mert ugye nem lehetett tudni,hogy 4 vagy 6 vagy 7 hónap is akár,amíg pénzt kapok)

A házamat eladtam,a pénzt elszórni nem akartam,így bele fektettem egy másikba-persze ahhoz meg hitel kellett,hogy normálisat vegyek.

Éljen a Földtörvény,gratulálok az illetékeseknek!

2017. febr. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!