Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földtörvényen alapuló elővásár...

Földtörvényen alapuló elővásárlási jog: Ez most tényleg komoly?

Figyelt kérdés

Van egy külterületi telkem. El akarom adni. Ezután jön a földtörvény, kifüggesztés, elővásárlási jog, stb...

Talán mindenki tudja miről van szó.

Tehát, van egy telkem, a saját tulajdonom, és nem dönthetem el, kinek adom el.

Jól értem? Nem rendelkezhetek azzal ami az enyém?

De, persze rendelkezhetek vele, ha más vad idegen emberek jóváhagyják(lemondanak a "jogukról").

De akkor már nem is annyira az enyém, inkább mindenkié.

2.) kérdés

Nem ez a kommunizmus?



2015. ápr. 11. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Ez az utóbbi 20 évben így van. (Lehet előtte is, de azt én nem tudom..)

Általában nem szoktak élni az érintettek az elővásárlási joggal, te viszont olyan árat kérhetsz érte, amit ők nem fognak tudni megadni.. utána eladhatod akinek akarod.

2015. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az első adásvételiben rögzített ár érvényes az elővásárlókra is, nem?

És ha élnek a jogukkal automatikusan létrejön a szerződés, csak az ő nevükkel. Ha emelnék az áron az egyoldalú szerződésmódosítás.

Vagy elállok a vételtől, de akkor a foglaló büntet.

És mi van, ha kötök valakivel adásvételit, másnap lefoglalózza az ingatlant mondjuk 1 millió forinttal, aztán jön az idegen elővásárlási jogával?

Simán visszakapja a vevő a foglalót?

Akkor az nem is foglaló hanem előleg, meg amúgy se állt el az eladó a vételtől, miért fizetné vissza a dupláját? Vagy mégis csak elállt? Legalábbis az első vevő szemszögéből.

2015. ápr. 12. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első ár évényes mindenkire.

Ha te azt mondod (a 10 milliót érő ingatlanodra) hogy 18 millió az ár.. akkor az elővásárlási joggal rendelkező eldöntheti, hogy kell-e neki annyiért. Ha nem, adod az idegennek.

Egyébként meg nem tök mindegy, hogy kinek adod el? Egy idegen mitől jobb mint akinek elővásárlási joga van?

2015. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az az idegen, akinek az elővásárlási joga van, mivel külterületről van szó!(Jogosultak köre)

A kérdésedre a válasz:

Nekem fontos a döntés szabadsága.

Másfelől, nem mindenki állatbarát, de most ezzel a hasonlattal élnék:

Ha kutyatenyésztő vagyok, és a kölykök ára 80.000.-

és ennyiért meg is venné, akiről megtudom, hogy rossz gazda, nem adom el neki. Inkább vigye el őket 40ért olyan aki gondoskodó és komolyan gondolja.

Tehát annak adom el aki nekem szimpatikus.

2015. ápr. 13. 01:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, van egy földbizottság is, erre te is utaltál, ők is dönthetnek úgy, hogy pl. nem adhatod ki bérbe X-nek a saját tulajdonodat...


Meg kellene nézni, pl. az UK-ban mi a törvény. De idehaza én is azt érzem, posztkommunista ország vagyunk. Azaz a magántulajdon feletti rendelkezés joga korlátozott.

2017. szept. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!