Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örököltem egy ingatlant...

Örököltem egy ingatlant 40%-ban van egy 10%-ös tulajdonos és egy 50%-ös, most a 10%-os nekem adná, csak el 10%-át, hogy lehetne azt úgy megvásárolni, hogy ne keljen a 10%-ért illetéket fizetnem? Megoltható az a megoldás, hogy rám ajándékozná?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 28. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egyeneságon illetékmentes az ajándékozás
2016. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem egyenes ági leszármazott vagyok,így hány százalékát kell fizetnem a 10% -nak,ha mondjuk egymillióért venném meg?Így sajnos úgy érzem,nem is érné meg,hogy megvegyem,mert az illeték,meg a földhivatal felé is kell fizetnem 6600ft-ot,meg az ügyvédnek is ki tudja mennyit.Előre is köszönöm szépen a választ további szép pénteki napot kívánok és kellemes hétvégét...
2016. ápr. 29. 07:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyatéki eljárásnál egyszerűbb lett volna, ha lemond a részéről a javadra.
2016. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
Az ajándékozás illetéke magasabb, szóval nem érdemes. És ha valójában fizetsz érte, akkor törvénytelen is azt ajándékozásnak feltüntetni. Ingatlan esetében ügyvéd az ajándékozáshoz is kell, mega földhivatal se dolgozik ingyen.
2016. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!