Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi időbe telik egy ingatla...

Mennyi időbe telik egy ingatlan átiratása (átruházása) másra?

Figyelt kérdés

(Teljesen dilettáns vagyok a témában, szóval ha nem megfelelő fogalmakat használok, amiatt előre is elnézést.)


Ha nem szükséges, egyelőre még nem osztanám meg miért tenném ezt, de a legfontosabb, hogy minél rövidebb időn belül menjen végbe a folyamat, továbbá az is érdekelne, hogy mennyibe kerül ez, és van-e mód arra, hogy záradékba vegyék azt, hogy nem adhatja el az új tulajdonos az ingatlant, és adott időn belül köteles visszaruházni rám. Tudom, elég speciális az eset, talán nem is létezik még csak hasonló megoldás sem.



#adó #költség #záradék #ingatlan átiratás
2016. máj. 15. 21:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

,,Az ajándékozási illeték általános mértéke az egy megajándékozottnak juttatott ajándék tiszta értéke után 18 százalék."


De most ezt komoly, hogy több mint 1 000 000 forintot kellene fizetnie annak, akire átíratnám az ingatlant?

2016. máj. 20. 19:53
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen és a visszairatánál szintén.
2016. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Igen, illetéke az ajándéknak is van. Egyenesági rokonok között egyébként az adásvétel és az ajándékozás is illetékmentes.


A másik kommentelő ezt írta: ,,Ügyvédnél, vagy közjegyzőnél tudjátok megkötni mind az adásvételi, mind az ajándékozási szerződést. Ügyvédnél az ár megállapodás tárgya, a közjegyzőnek fix díjszabása van. A földhivatalba ő viszi be a papírokat, az átírás általában hamar megtörténik." Szóval nem tudom akkor, hogy mi az igazság, nem szeretnék diákhitelt felvenni..:/

2016. máj. 20. 22:34
 14/16 A kérdező kommentje:
Na, az előző kommentem nem tudom hogy sikerült.. szóval az első mondat fent, az is beletartozik az idézetbe.
2016. máj. 20. 22:53
 15/16 xswerdy ***** válasza:

nincs itt semmi ellentmondás. Fent is azt írták, hogy az illeték általános mértéke 18%. Tehát az általános mértékről van ott szó.


Lakástulajdonnál ez a mérték már csak 9%.


És egyenesági rokonok között pedig mind a lakás, mind az egyéb illetékmentes.

2016. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Áhá, akkor így tiszta, köszi! Csak nem reménytelen még a dolog..
2016. máj. 23. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!