Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Japánba szeretnék menni egy...

Japánba szeretnék menni egy időre, milyen árban vannak ott az ingatlanok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Drágák, mint Japánban minden.
2016. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez várostól függ, de minden jóval drágább, mint M.o-on. (Kivéve, ha az a hír járja róla, hogy kísértet járja, akkor nagyon olcsó! Nem vicc!)

De várjunk csak, te ott egy időre letelepedést tervezel? Annak utána jártál, hogy ezt hogy meg mint lehet? Mert olyan nincs, hogy valaki csak odamegy, vesz egy házat és ott marad... Ha 3 hónapnál tovább szeretnél ott maradni, ahhoz vízum kell, ahhoz meg (hacsak nem diák vagy vagy japán a házastársad), akkor ott kell munkát vállalnod, és a munkahelyed intéz vízumot.

2016. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

kicsit utána jártam de még nem mindenben...

kicsit a nyelv is nehéz lesz,tudok valamit japánul de az kevés,kellene nekem egy magán tanár is ...

egyébként igen,fogok ott dolgozni is ,úgy tervezem...

2016. máj. 31. 09:54
 4/12 anonim ***** válasza:

Értem. Mondjuk szerintem amilyen ingatlan árak vannak ott, inkább az albérleten kéne gondolkodnod.

És kérlek, vedd figyelembe, hogy a japán főbérlők kb 80%-a nem szívesen ad ki külföldieknek lakást, szóval az sem olyan könnyű helyzet.

És nem olcsó mulatság, mert a 2 havi kaukció és az első havi lakbér mellett kell 1-2 havi "ajándék-pénzt" adni a főbérlőnek, ami nem visszatérítendő. Szóval nagy kezdő-tőkével érdemes kimenni, mert már az első alkalommal kb 5 havi lakbért kell odaadni egyszerre.

Mit dolgoznál kint, merre indulnál el?

2016. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja, és mikor a kísértetjárta házról beszéltem, ez a cikk jutott eszembe, ez tényleg bőven áron aluli, ráadásul hatalmas :)

[link]

(Bár megmondom őszintén, nem vagyok biztos abban, hogy olyan ember vehet-e egyáltalán Japánban ingatlant, aki nem japán állampolgár... Vannak efelől kétségeim...)

2016. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

én bevállalnám ezt a lakást :D

Legalább lenne kis izgalo benne :)

hát értek az autószereléshez,éz biztonsági őr is vagyok...de a részletek még homályosak... nem egyik napról a másikra müködik azért ...szerintem biztos megtudnák egyezni velük,hogy vehessek egy ingatlant,vagy béreljem...

szerinted milyenek az esélyeim ? kb 10 - 15 ezer euróval?

2016. máj. 31. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem viszont úgy tűnik, te nem néztél utána a japán kimenetel követelményeinek, mikéntjének. 10-15 ezer euróért még M.o-on is alig lehet lakást/házat kapni...

Abszolút esélytelen ennyiért Japánban bármi ingatlant venni.

A bérlés viszont már nem lehetetlen, ennyi kezdőtőkével elindulni jó lehet.


Egyébként megnéztem most, hogy lehet Japánban ingatlant venni még akár úgy is, hogy nincs valakinek ott-tartózkodási engedélye, csak akkor egy olyan japán ügyvédet kell találni, aki elvállalja, hogy ő lesz a hivatalosan illetékes a lakás ügyeiben.


De gondolom, ha már venni akarsz, akkor ott is szeretnél benne élni, ahhoz pedig mindenképpen vízum kell.

Ne gondold, hogy biztos tudnál egyezkedni velük, ahhoz először is nagyon jó japán tudás kell, másrészt meg sokszor esélyt sem adnak az embernek, ha egy főbérlő kijelenti, hogy ő nem akar külföldiekkel macerálódni, akkor az ingatlanos el sem visz oda, nincsen tárgyalás.


Persze így is lehet albérletet találni, csak kisebb a választék.


Na de...

Szerintem azzal sem vagy tisztában, hogy Japánban nagyon nehezen lehet külföldiként munkát vállalni, nem olyan, mint Anglia vagy Németország, leginkább csak olyan munkakörökbe keresnek külföldieket, amik magasan képzett szakmák, pl. orvos vagy mérnök. Illetve nyelvtanár, az a leggyakoribb.

Olyan országról beszélünk, ahol egyre fogy a népesség, és bár szükség lenne több munkaerőre, de a japán kormány épp mostanában jelentette ki, hogy inkább megoldják robotokkal a munkaerőhiányt, mintsem hogy sok "idegent" engedjenek be.

Egyszerűen szeretik homogénen tartani az országukat, és nem bíznak abban sokszor, hogy egy külföldi is fogja tudni teljesíteni azt az elvárt munkamennyiséget, amit ők teljesítenek. És valahol ez érthető szerintem.


Továbbmegyek: rákerestem arra, hogy "munkavállalás japánban", az első találatok között van egy ilyen mondat: "munkavállalói vízumhoz felsőfokú végzettség, vagy az adott munkaterületen belül magas szintű munkatapasztalatra van szükség ahhoz, hogy a vízumot elfogadják."


Mondom, egyáltalán nem olyan, mint Anglia vagy Németország. Szerintem más országokban gondolkodj, ne Japánban.

2016. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még kiegészítésként ez egy jó cikk:

[link]


Az is benne van, hogy ha nem nyelvtanárnak mennél ki, akkor legalább erős középszint, de inkább felsőfokú japán tudás kell a munkavállaláshoz, amit ha munka mellett tanulnál, akkor alsó hangon is 3-4 év.


Hát ezek a tudnivalók ahhoz, ha mégis terveznél kimenni.

2016. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az egyik ismerősöm is olyan albérletben lakott, amiben meghalt valaki előtte és nagyon olcsó volt, Sapporóban. Az ajtót nem is zárta sokszor, mikor elment.
2016. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nagyon drága és nagyon pici.
2016. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!