Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Veszprém megye - melyik a...

Veszprém megye - melyik a legélhetőbb hely?

Figyelt kérdés

Jelenleg Balatonfűzfőn élünk, de hamarosan meghirdetjük a házat, mert itt lehetetlen élni, főleg, ha az embernek nincs autója. Nincs bolt csak 2,5-3 hónapig, se gyógyszertár, semmi. Az emberek is bunkók.

Szeretném megtudni, hogy véleményetek szerint melyik az a Veszprémhez közeli település, amely a legélhetőbb? Mind közbiztonság, bolt, gyógyszertár, közlekedés, mind pedig emberi mentalitást figyelembe véve.


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jún. 18. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A Veszprémhez közeli települések, amelyek élhetőbbek, Győr-Moson-Sopron megyében vannak.
2016. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A balaton környékét kerüld, az már kb a nyaralósoké mind, nyáron persze van turistás munka meg jóvilág, de utána full halott a környék nincs munka, max a helyi őslakos parasztok tudnak nyomorogni minimálbéren, kisebb községekbe semmi nincs max egy bolt, azon kívül meg 100 étterem meg borozó csak amivel átlagember kitörölheti, minden apró vacakért 10-15Km-t kell autózni. És a sok nyaralós valóban, tud elég bunkó lenni, bunkóbb mint a helyiek jóval.

Én falusi voltam, de ezek miatt elköltöztem városra, pedig nem szeretem, de megélni sokkal jobban lehet.

Ha megyeszékhely vagy a közelében vagy az már egy jó alap.

Bunkók viszont mindenhol lesznek, ezt senki se tudja megmondani, átlagban mindenhol olyanok az emberek.

2016. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

miért bunkók az emberek? A lakosok vagy a nyaralók bunkók?

Talán Várpalota, ott van minden de nem tudom hogy bunkók-e az emberek. Viszont cigány, az lehet hogy van

2016. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A Balatonpartról már tudom, hogy élhetetlen, ha csak az ember nem milliárdos. Éppen ezért is akarunk elköltözni. Veszprém jó lenne, de ott egyre magasabbak az ingatlanárak, ezért kérdeztem, hogy valaki esetleg tapasztalatból nem tud egy kisebb települést, ami közel van (még vonattal és busszal is), és van gyógyszertár meg legalább egy bolt, hogy ne kelljen akkor is beutazni, amikor csak egy kg liszt kéne.

Bunkó emberek tudom, hogy mindenhol vannak, de itt kifejezetten egy helyre tömörültek...

2016. jún. 20. 13:39
 5/7 anonim válasza:
100%
Én veszprémi vagyok, és nagyon szeretek itt élni. Nem tudom, városba mennétek-e, de ha igen, én csak ajánlani tudom. Nem nagyváros, nincs nagy forgalom, de gyakorlatilag mindent megtalálsz, amire szükséged van. A Balaton kocsival 10 perc, a Bakony szintén közel van. Ha nagyvárosba vágysz, Székesfehérvár 40, Budapest 90 perc kb. Én a város szélén lakom, a központ mégis mindössze negyed óra gyalog. Nagyon jó általános- és középiskolák vannak, ez leginkább a gyerekeseknek nagy előny. Közbiztonság szempontjából nekem még soha semmi gondom nem volt, és a 9 éves húgomat is bátran elengedem egyedül jobbra-balra.
2016. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából én is ismerem Veszprémet, nagyon kedvelek bejárni, jó lenne ott élni, de sajnos borzasztóan magasak az ingatlanárak. Első sorban oda akarunk költözni, már csak az egyetem miatt is, de ha nem találunk megfelelő ár-értékű házat, akkor maradnak a környező települések.

Azt viszont látom, hogy Kádártán, illetve Gyulafirátóton kicsit elfogadhatóbbak az árak. Onnan is könnyű elérni a belvárost?

2016. jún. 29. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most egy hétig szabin voltam, visszamentem pár napra aludni szüleimnél, ők ottmaradtak falun, mert hát majdnem 60 évesen már hova a bánatba menjenek, életük nagy részét ott élték le, már ott is fogják.

Borzasztó ami megy ilyenkor nyáron, a 3 éjszakából kettőn az ment, hogy éjjel egykor egy részeg bulis társaság hangosan beszélve, visítva, röhögve, vinnyogva botlik, esik-kel végig az utcában, majd azt se tudják hol a szálláshelyük és fel-le kóborolnak vagy fél órán keresztül ez ment, mire végül a szomszéd kiment és jól elzavarta őket, de még ők voltak felháborodva. Már én is gondoltam hogy kimegyek, de aztán nem mentem. Előtte nap valami más brigád volt, ki tudja a millió szálláshelyből hogy melyikbe szálltak meg és kik lehetnek.


Idejönnek nyaralni, más élőhelyére és leszarják mit csinálnak, nekik kéne alkalmazkodni az itteni körülményekhez és tiszteletben tartani, ehhez képest még nekik áll feljebb. És itt most nem suhanc 20 évesekről van szó hanem felnőtt 30-40-es korosztály ráadásul.

Na így teszi tönkre a turizmus a községeket, nyámmoghat mindenki meg verheti a nyálát mennyire jó csalogatni őket mindenféle gasztro előtagokkal ellátott hülye programok keretében. Csak épp a helyiek életét meg tönkreteszik.

Persze nem minden falu ilyen, csak a Balaton környékén meg felkapottabb helyeken.

Nem bántam meg hogy elköltöztünk városra....

2016. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!