Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Merjünk hitelt felvenni...

Merjünk hitelt felvenni házvásárlásra?

Figyelt kérdés

Párommal 230ezer forint a keresletünk havonta. Már régbbről figyeltem egy családi házat amely eladóvá vált. Jelenlegi házunkat "kinőttük" mind telkileg mind házilag, (szobaszámilag..2 gyermekünk van). Ha ezt a házat el tudjuk adni annyinak amennyinek gondoljuk akkor 4-5millió forint hitelt kell felvennünk ahhoz hogy meg tudjuk a másikat venni. Vállalnék plusz munkát (+ 40ezer forint kb) de férjem még akkor is fél, hogy nem bírjuk fizetni a hitelt.

Be vállalnátok vagy nagyon húzós lenne?

Ha igen, hogyan győznétek meg párotokat a ház vásárlásba?


2016. jún. 24. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtöknek 230-270 ezer a nettó, vagy külön-külön annyi? Utóbbi esetben meglépném, előbbi esetben két gyerek mellett esélytelennek tartom, hogy normálisan tudjatok élni jó pár évig.
2016. jún. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kettőnknek annyi.
2016. jún. 24. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
A nagyapám szokta volt mondani: aki hitelt vesz fel, az kôtelet tesz a nyakára.
2016. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad felvenni. ha bármi okból kifolyólag, akárcsak átmenetileg egyikőtök munka nélkül marad, akkor összeomlotok. ez nagyon kevés fizu négy emberre plusz hitelre. Amennyiben a családból - szülők?? - nem tudjátok összeszedni a pénzt, a teljes árat kp-ban, akkor nem szabad belevágni. A férjednek igaza van. NAgyon huzós vállalás, sőt, kockázatos. Szülői segitségre nem számithattok?
2016. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekünk is két gyerekünk van, és mi most vettünk fel hitelt.5,5 milliót 15 évre, a törlesztőnk 40300ft plusz 2700ft életbiztosítás. És nekünk tervben van a 3. baba. Felvettük 3 gyerekre Csokot is. 350000 a bevételünk,ez fix. De van amikor 20-30-ezerrel több mikor férjem túlórázik. Én jelenleg gyed-en vagyok,szeptemberben megyek vissza dolgozni, akkor még 40ezerrel több lesz a bevételünk. Bár csak egy pár hónapra megyek vissza mert szeretnénk minél hamarabb a harmadik babát. Nekünk havonta el is fog menni most ez a pénz mert újítgatni kell a házat. De amúgy kb. 80000-et félre tudtunk tenni. Gondoljátok át jól. 6 évig albérletben laktunk. 3szor kellett költöznünk mert eladták a lakást amiben laktunk,és kisgyerekkel a költözés elég nagy buli volt. Így a házvásárlás mellett döntöttünk,De hitel nélkül nagyon soká lett volna házunk. Mi ezt így tudjuk majd fizetni, ha az egészségünk engedi. :-) Volt egy 73000ft-os svájci autóhitelünk azt is kifizettük,az nem volt egyszerű.
2016. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. 230 és 2 gyerek mellett nem gondolkoznék új házban, mert nem tudjuk, jövőre mi lesz, bármikor lehet valamelyikőtök munkanélküli, beeshet váratlan kiadás, stb-stb.
2016. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

A legnagyobb gond az szokott lenni, ha beüt egy sérülés, egy betegség. Sajnos ezt fiataloknál sem lehet kizárni. Én például egy ronda csuklótörés miatt majdnem egy évig munkaképtelen voltam (két műtétre volt szükségem) és nagyon kicsi volt a táppénz, ráadásul az itthoni dolgokban is hetekig segitségre szorultam. És ez nem egy különösebben nagy dolog, teljesen meggyógyultam, de anyagilag meg lehetett érezni rendesen. (Doktoroknak is pénz kell ugye...)


Szóval ha van megfelelő családi háttér, akkor be lehet próbálni, de anélkül nem.

2016. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!