Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csokot szeretnénk igényelni 3...

Csokot szeretnénk igényelni 3 gyerek után. Új lakást vennénk 12 millióba kerül, de nincs még befejezve 60% kész, csok 10+10 igényelhető rá. Akkor építési hitelt lehet felvenni a csok mellé?

Figyelt kérdés
Vagy hogy fizetem ki a vételárat mikor a csok csak 10 millió, és még kéne a vételhez 2, és még ezen felül be is kéne fejezni?
2016. máj. 12. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked kellene befejezni a lakást? A lakásokat kész állapotban szokta értékesíteni a kivitelező, az más kérdés, hogy már előtte is kell fizetni. Ilyenről még nem hallottam, hogy félkész lakást árulnak. De mindig tud újat mutatni az építőipar. Vagy valamit félreértettél vagy nem jól fogalmaztál.
2016. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félkész a lakás és nekünk kellene befejezni vagy befejeztetni.
2016. máj. 12. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi van bent a 60%-ban? Tudnak így társasházat alapítani? Hrsz-eket kiosztani? Mert ezek mind kellenek a csokhoz.
2016. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Csok így csak akkor igényelhető, ha kulcsrakész a ház, mi is pont ilyen ügyben kérdeztünk hitelest egy ingatlanközvetítőnél, ott csak olyan házra lehet igényelni, ami már kulcsrakész, van lakhatási engedélye, de még senki nem lakott benne, és Kétezer-nemtudomhány után építették.
2016. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben az a legnagyobb probléma, hogy élesen elkülönül, hogy kész lakást vásárolsz CSOK-kal, vagy építkezel.

Félkész lakás megvásárlására nem jár a CSOK, nem jár rá támogatott hitel sem.

Építési hitelt pedig akkor igényelhetsz, ha Te magad építed fel a házat az alapoktól kezdve végig, vagy ha megveszel egy félkész házat (kp-ra, vagy piaci hitellel), az építési engedélyt átírják a nevedre és a befejezésre vehetsz fel támogatott hitelt és CSOK-ot is.


Nem igazán értem, hogy lakásról, vagy egy családi házról van szó?

2016. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lakásról van szó egy társasházi házon belül van. A vállalkozók akik építették összevesztek vagy mi volt így azt a lakást nem fejezték be és nem is akarják csak csak eladják.

Itt az van írva hogy lehet félkészre is igényelni

[link]

Csak nem teljesen értem hogy hogyan működik a dolog.

2016. máj. 14. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont ez a cikk kapcsán érdeklődtem egy nagy bank egyik vezetőjénél, aki úgy tájékoztatott, hogy félkész lakóingatlan esetén magához a megvásárlásához nem adnak CSOK-ot, csak a befejezéshez, amennyiben az építési engedélyt átírják a vevő nevére és a szükséges számlákat is be tudják mutatni a teljes bekerülési költség 70%-áról.
2016. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel szívni fogsz mint a torkosborz két oldalról is. Egyrészt befejezetlen lakást befejezni rémálom. Külső szigetelés, víz, fűtésrendszer stb az egész házat érinti, így közös döntések kellenek, de ha még nincs minden lakás eladva, akkor necces a dolog. Ha nincs kész, akkor nem is tudják társasházzá nyilvánítani, így ügyeket intézni nehézkes, már-már lehetetlen. Másrészt a bankok a sima csok-kal is szívnak, az állandó változásokat alig bírják követni. Most a legujabb ugye az osztatlan közös telekre épült társasházaknál felmerült probléma. A te ügyed így végképp elhúzódna. Kérnének jogászi szakvéleményt, majd az ngm-től állásfoglalást és így tovább, és egyik helyen sem kapkodják el.

Én ebbe nem vágnék bele, már az is rossz kezdés, hogy a kivitelezők összevesztek, képesek majd az áron, a fizetési határidőn is vitatkozni. Akik egy projektet nem tudnak végigvinni, azok nem komoly emberek... El tudom képzelni, hogy milyen minőségben építkeztek...

2016. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!