Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valaki felvilágositaná?

Valaki felvilágositaná?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék vásárolni de nem értek 1-2 mondatott.

Például:Eladó lakás,holtig tartó haszonélvezettel,lakottan!!!

Másik:Eladó......lakás bérleti jóga.

Azért nem értem,nem világos számomra ezek a kifejezések mert nagyából ugyanannyit kérnek a fent emlitett lakásokra mint a tehermentes,tulajtól megszerezhetőkre.

Válaszaitok előre köszönöm


2016. júl. 5. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van ahogy érted.Felejtős!

Vegyél tehermenteset tulajtól.Az adás-vételhez ügyvédet te fogadj!

2016. júl. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Holtigtartó haszonélvezettel, lakottan. Benne lakik valaki, akinek haszonélvezete van rá addig, amíg meg nem hal. Ez azt jelenti, hogy te mégcsak be se mehetsz a házba, ha ő nem akarja. Kb. emmit se csinálhatsz vele, csak a "rendkívüli fenntartási és helyreállítási" feladatokat végezheted el, pl. tetőcsere stb. mert az a te dolgod. A haszonélvezőnek csak a szokásos kis fenntartási dolgok a kötelességei, minden más, ami hosszú távra szól és túl drága, az rád tartozik.


A bérleti jog eladó, az meg azt jelenti, hogy valami kerülőutas papírozással megveszed a jogot arra, hogy te bérelhesd a lakást. Magyarul fizetsz azért, hogy utána havonta is fizethessél. Igaz, általában a piaci árnál valamelyest alacsonyabbak ezek a bérletidíjak, de most komolyan ilyet venni...Amúgy nem legális az adása-vétele, ezért írtam, hogy kerülőutas papírozás lesz.


Ami a többi hasonlónál (jóval) olcsóbb az általában problémás ingatlan.


Engem pl. egy olyanba akartak befűzni, hogy tök jó lakás, tök olcsó, mert már viszi a végrehajtó. És hát 5 millát kéne adnom elsőre foglalónak/előlegnek a tulajnak, akkor megpróbálja elintézni, hogy befizeti a "faktoringnak" hogy állítsák le a végrehajtást és akkor nekem milyen jó lesz. Mondom neki hogy ezt hogy gondolja, hogy én adok neki 5 millió forintot (ügyvédhez menni nem akart, meg amúgy is minél előbb kéne, mert az nekem jó, hogy biztos még elcsípjem a végrehajtó előtt, na persze), mikor nincs neki bejelentett állása épp viszik a lakását, mert nem fizeti és akkor mi lesz, ha mondjuk nem jön össze, vagy meg se próbálja, csak lelép az 5 millió forintommal. Mégcsak be se tudnám hajtani rajta semmilyen módon, mert a lakását már elvitték, mása nincs és még fizetése sincs vagy semmi, mint a mellékelt ábra mutatja különben sem tud rajta senki semmit behajtani. Erre meg még felháborodott, hogy én őt "leírtam" azért mert nehéz helyzetbe került.


Ne mondjam, hogy utána egy szintén mindenféle tartozásokkal terhelt lakást vettem meg nyomott áron, ott a tul.-i lapra egy kisebb 200 ezer alatti összeg volt már felvezetve, mindössze 300 ezer forint foglalót adtam a tulajnak az ügyvéd tanácsára őelőtte, a többi letétbe ment az ügyvédhez és a tulaj az ügyvéd nyomatékos kérése ellenére sem a tulajdoni lapra felvezetett összegecske kifizetésére költötte a foglalót, hanem a jóég tudja mire. A teljes vételárat végül az ügyvéd kezelte, ő fogta a tulaj kiskacsóját és egyenlítették ki az összes hitel, közüzemi stb. tartozását belőle, majd a maradék 1 millió alatti(!!!) összeget(7 millás lakásról volt szó) kapta meg végül a tulaj. Nem is tudom mi lett volna, ha a kezébe kerül a pénz, mert már az első összegnél is telibe szarta, hogy a tartozást kéne kifizetni. Persze ez megoldható volt, de ha mondjuk beszopatnak egy 50 éves holtig tartó haszonélvezettel rendelkező lakóval, akinek a családjában 90 éves korig elélnek az emberek, akkor nagy szarban leszel.


Szóval bármitől, aminek a vételára kilóg a sorból óvakodj. Ha túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen, akkor az is.

2016. júl. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen hirdetéseket úgy kell a helyén kezelni, hogy bezárod az ablakot, és nézed a következő találatot.

Gyakorlatilag egyik esetben sem lesz tiéd a lakás.

2016. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok!!!

Van ügyvéd barátom aki a lakás vásárlásnál tud segiteni,intézett már 1-2 adás-vételi szerződést,nem ma kezdte.Ősz felé szeretnék lakást vásárolni most még csak nezelődök,a fent emlitett mondatok számomra nem voltak teljesen egyértelmüek.Azt aki igy akarja eladni( holtig haszonélvezettel stb)megértem,keresni,csalni akar rajta azt viszont aki ilyen körülmények között vásáról lakást már nem,naiv nagyon nem e földön élhet egy ilyen vásárló.És ami nagyon olcsónak tünik,az is feljethető ugye?

2016. júl. 6. 09:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt egy lakást megveszel, kikéred a tulajdoni lapját a földhivataltól, és megnézed mi van rajta. Illetve miután Te egészen alapvető ingatlanos fogalmakkal sem vagy tisztában, megnézeted az ügyvéd haveroddal.Benne akarsz majd lakni vagy befektetési céllal veszed a lakást?
2016. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Azt aki igy akarja eladni( holtig haszonélvezettel stb)megértem,keresni,csalni akar rajta"


Ha csalni akarna, akkor nem írná bele a hirdetésbe. Egyszerűen reménykedik benne, hogy valakinek úgy is jó lesz.

2016. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van,nem vagyok tisztába az alapfogalmakkal sem ingatlanvásárlásba de ahogy írtam van egy ügyvéd barátom aki többek között ingatlan vásárlással is foglalkozik,tisztában van vele hogy müködnek a dolgok.Befektetési szándékkal szeretnék lakást vásárolni,kiszeretném majd adni.
2016. júl. 6. 16:12
 8/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Van, aki haszonélvezettel terhelt ingatlant vesz, mert például a most 5 éves gyerekének veszi, mire az egyetemre megy...

Az ilyen ingatlanok jellemzően féláron-harmadáron kelnek el, persze sok mindentől függ.

2016. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!